Xte Her Paylaşımdan Para Kazanma Devri Sona Erdi: İşte Elon Muskın Kaosa Gebe Yeni Kararı

Milyarder iş insanı Elon Musk, dünyanın en büyük mikroblog platformu X ile ilgili önemli bir karar aldığını açıkladı. Elon Musk'ın platformdan yaptığı açıklamaya göre X'in para kazandırma özelliği, artık paylaşımların niteliğini de önemseyecek. Yani her paylaşımdan para kazanma dönemi sona eriyor.

31.10.2023 03:15:07 tarihinde yayınlandı.

Milyarder iş insanı Elon Musk, dünyanın en büyük mikroblog platformu X ile ilgili önemli bir karar aldığını açıkladı. Elon Musk'ın platformdan yaptığı açıklamaya göre X'in para kazandırma özelliği, artık paylaşımların niteliğini de önemseyecek. Yani her paylaşımdan para kazanma dönemi sona eriyor.

Elon Musk tarafından yapılan açıklamaya göre "Topluluk Notları" tarafından düzeltilen içerikler, artık para kazandırmayacak. Elon Musk, bu kararı dezenformasyonla mücadele edebilmek adına aldıklarını açıkladı. Artık bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde yanlış bilgi yayan kullanıcı, X'te o paylaşım için para kazanamayacak. Elon Musk'ın yeni kararı, bazı tartışmalarla birlikte geldi.

X'in uzun zamandır hayatımızda olan Topluluk Notları özelliği, dileyen kullanıcıların paylaşımlar üzerinde düzeltme yapmalarını sağlıyor. Bunun faydasını en çok da büyük toplumsal olaylar yaşandığı zaman görüyoruz. Bazı kesimler, yanlış bilgi yaymak için bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde paylaşım yapabiliyorlar. İşte bu paylaşımlar, dileyenlerin kayıt olabildiği "Topluluk" tarafından düzeltilebiliyor. Düzeltme yapılan bir paylaşım ile ilgili olarak da paylaşımın altında bir bölüm bulunuyor ve olayın aslı açıklanıyor.

İLGİLİ HABER Elon Musk, X’in En Büyük Rakiplerini Açıkladı: YouTube ve LinkedIn Var, Threads Yok!

İşte Elon Musk'ın kararı da tam olarak bununla ilgili. Ancak burada önemli sorun var. "Topluluk" kaydı yaptıran bazı kullanıcılar, bazı içerik üreticilerin yaptıkları paylaşımlar için bilerek düzeltme yapabilirler. Buradaki amaç, içerik üreticinin para kazanmasını engellemek olabilir. Bununla ilgili de konuşan Elon Musk, sistem açık kaynak kodlu olduğu için bunun önüne geçilemeyeceğini belirtiyor. X ile ilgili yeni karar, büyük bir kaosa gebe gibi görünüyor.


Kaynak webtekno.com

 

1000 TLlik Banknot, 10 TLlik Madeni Para Geliyor İddiası Sosyal Medyayı İkiye Böldü: İşte Tepkiler

Türk lirasının değeri döviz karşısında düşüş göstermeyi sürdürürken, dövizin etkisiyle enflasyonda da rekor üstüne rekor kırılmıştı. Enflasyon hayatımızı etkilemeye devam ederken, geçtiğimiz haftalarda TL’nin değer kaybıyla birlikte 500 TL’lik banknotların basılacağı iddiası gündeme gelmişti. Gündem yaratan iddianın doğru olmadığı paylaşılırken, bugün büyük bir iddia daha geldi.

Tinder, Eşleştiğiniz Kişinin Daha Adını Öğrenmeden Müzik Zevkini Öğrenebileceğiniz Spotify Özelliğini Duyurdu

Sosyal medya aleminin en popüler ‘arkadaşlık’ uygulaması Tinder, geçtiğimiz aylarda tanıttığı ‘Keşfet’ sekmesine yeni bir özellik daha ekliyor. Spotify ortaklığıyla tanıtılan ‘Müzik Modu’ özelliği, kullanıcılarla eşleşmeden önce birbirlerinin müzik zevkini incelemelerine olanak sağlayacak. Aslına bakarsanız Tinder, 2016 yılında Spotify ortaklığıyla buna benzer bir özellik zaten eklemişti. ‘Anthem’ olarak adlandırılan özellik, karşınıza çıkan kullanıcıların favori şarkılarını görmenizi sağlıyordu. Fakat bu yeni ‘Müzik Modu’ özelliği, biraz daha farklı bir deneyim sunuyor.

Bilgisayar Gibi Özelliklere Sahip Telefon Geliyor: 24 GB RAM, 1 TB Depolama (Ne Samsung, Ne Huawei, Ne Xiaomi...)

Çinli teknoloji şirketi OnePlus, bir süredir yeni bir amiral gemisi telefon üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. "Ace 2 Pro" olarak isimlendirilen bu akıllı telefonun bu yıl içerisinde piyasaya sürüleceği düşünülüyor. Gelen son haberler, bu amiral gemisi telefonun kelimenin tam anlamıyla performans canavarı olacağını gözler önüne seriyor. Gelin hep birlikte OnePlus Ace 2 Pro ile ilgili iddialara yakından bakalım.

FIFA, Spider-Man Gibi Oyunların YouTube Videoları, Kişisel Verilerinizi ve Kripto Cüzdanlarınızı Tehdit Ediyor: Uyarı Geldi

Kaspersky araştırmacıları Google Chrome, Microsoft Edge ve Opera gibi yaygın web tarayıcılarını hedefleyen kötü amaçlı bir yazılımın yayıldığını keşfetti. Yayılan dosyaların içinde yaygın olarak kullanılan ve kullanıcı verilerini çalan birçok farklı kötü amaçlı yazılım yer alıyor. RAR arşivi şeklinde yayılan yazılım, oldukça ilginç bir yöntemle YouTube üzerinden paylaşılıyor.