Apple Tepki Topluyor: Türk Eğitim Yazılımı Voscreen, Çinde Tıpatıp Kopyalanıp Mağazada Yayınlandı

Deniz Dündar tarafından kurulan Voscreen, en temelinde İngilizce öğrenimini eğlenceli ve pratik kılmayı amaçlayan bir uygulama. Bunu yaparken de kullanıcılardan bir ücret talep etmiyor olması, böylesine işlevsel bir uygulamayı kullanıcıların gözünde bir seviye daha üste çıkarıyordu.

26.03.2023 20:15:09 tarihinde yayınlandı.

Deniz Dündar tarafından kurulan Voscreen, en temelinde İngilizce öğrenimini eğlenceli ve pratik kılmayı amaçlayan bir uygulama. Bunu yaparken de kullanıcılardan bir ücret talep etmiyor olması, böylesine işlevsel bir uygulamayı kullanıcıların gözünde bir seviye daha üste çıkarıyordu.

Fakat yakın zamanda şirket, oldukça talihsiz olaylar yaşadı. Kurucusu Deniz Dündar’ın söylediğine göre şirketin Çin pazarındaki hızlı gelişimini gören Çinli bir şirket, Voscreen’i hem fikir olarak hem de isim, hatta logo bile değiştirme zahmetine girmeden tıpatıp kopyaladı. Bu da yetmezmiş gibi söz konusu çalıntı fikrin gelir elde etmesi, tatsızlığı bir seviye daha ileri götürdü.

1. Bir Türk şirketi Voscreen, Çin pazarında hızla büyür

2. Çinli bir şirket bunu görür; olduğu gibi Voscreen’i çalar. İsmiyle, cismiyle, logosuyla

3. Dünya devi @Apple ise bu çalıntı ürünün dağıtımını ve satışını yapar. Gelir elde eder.

Deniz Dündar .via-text { background-color: rgb(0,0,0); /* Fallback color */ background-color: rgba(0,0,0, 0.4); /* Black w/opacity/see-through */ color: white; font-weight: 300; font-size: 0.75em; position: absolute; bottom: 0%; right: 0; z-index: 2; padding: 5px !important; text-align: left; }


Kaynak webtekno.com

 

iPhone 14ün Hayat Kurtaran Özelliği Samsung Telefonlara Geliyor

Apple, yeni iPhone 14 serisiyle birlikte zorlu koşullarda hayatınızı bile kurtarabilecek uydu bağlantısı özelliğini hayatımıza soktu. Geçtiğimiz hafta ABD ve Kanada’da kullanılabilir hale gelen özelliğin Android telefonlara da gelip gelmeyeceği ise merak konusuydu.

Telefonun Arka Tarafında Yer Alan Güç ve Ses Tuşlarıyla Hatırladığımız LG G2’nin Şimdi Kulaklara Şaka Gibi Gelen Özellikleri

Güney koreli teknoloji devi LG, birbirine benzettiği G serisi sayesinde uzun bir süre popülerliğini korumayı başardı. LG, bu seriyi 8. modele kadar devam ettirmeyi başardı. 2020 yılında tanıtılması beklenen ve görselleri sızdırılan LG G serisinin son modeli LG G9 ise henüz tanıtılmadı. G9 modeli, LG G serisinin son ürünü olması beklenirken, seri LG G8 modeliyle son buldu. Bizim konuğumuz, bu serinin ilklerinden olan ve günümüze bakıldığında şaka gibi özelliklere sahip LG G2 modeli.

Samsung, 200 MPlik Kamera Sensörlerini Tanıtmak İçin "Aslında Çok Mantıklı" Dedirten Bir Reklam Çalışması Düzenledi

Samsung denildiğinde ilk aklımıza gelen akıllı telefonlar olsa da firma sadece kendi telefonlarını değil, diğer marka telefonların bazı önemli donanımlarını da geliştiriyor. Bunlarda biri de pek çok telefonda yer alan kameralar. Motorola Edge 30 Ultra, Xiaomi 12T Pro gibi akıllı telefonlarda 200 MP kamera yer aldığını görüyoruz.