Portal’ın Yazarından Valve’a Heyecanlandıran Çağrı: ‘Hadi Portal 3’e Başlayalım’

Orijinal Portal’ın ortak yazarı ve eski Valve çalışanı Erik Wolpaw, Portal 1 ve 2 dahil olmak üzere çeşitli Valve oyunları üzerindeki çalışmalarını tartıştığı Kiwi Talkz podcast'inde bir röportaj yaptı. Wolpaw, oyuncuları heyecanlandırarak üçüncü bir Portal oyunu yapma konusundaki ilgisini dile getirdi.

22.04.2022 19:15:19 tarihinde yayınlandı.

Orijinal Portal’ın ortak yazarı ve eski Valve çalışanı Erik Wolpaw, Portal 1 ve 2 dahil olmak üzere çeşitli Valve oyunları üzerindeki çalışmalarını tartıştığı Kiwi Talkz podcast'inde bir röportaj yaptı. Wolpaw, oyuncuları heyecanlandırarak üçüncü bir Portal oyunu yapma konusundaki ilgisini dile getirdi.

Wolpaw verdiği röportajda “Portal 3’ü yapmaya başlamalıyız, Bu benim mesajım… kime olursa artık” dedi ve şöyle devam etti: "Ayrıca yaşlanıyorum. Öyle bir noktaya geliyoruz ki - bunu düşünmek çılgınca - kelimenin tam anlamıyla Portal 3 üzerinde çalışmak için biraz daha geç kalırsak çok yaşlı olacağız. Bunu yapmalıyız artık."

Wolpaw, insanların üçüncü bir Portal oyunu arzusunun bir örneği olarak son Steam Deck lansman oyunu Aperture Desk Job'u öne sürdü: "Desk Job’u yapması eğlenceliydi. Desk Job'u beğendiyseniz Gabe'e e-posta gönderin, biraz Portal 3 istediğinizi söyleyin."

Her ne kadar Wolpaw'ın Portal serisine olan hevesi açık olsa da Valve'in üçüncü bir Portal oyununa yeşil ışık yakması için üstesinden gelmesi gereken engeller konusunda da gerçekçi düşüncelerini belirtiyor. Wolpaw, Röportajın başlarında, yeni bir portal oyunu yapmaya hazır olduğunu ancak sadece kendisinin yetmeyeceğini belirtti.

Wolpaw, Valve’ın 300 çalışanının Steam uygulaması veya Steam Deck gibi yeni donanımlar üzerinde çalıştığını, yeni bir oyun için çok fazla kaynak ayırmak istemeyeceğini düşünüyor: "Yani, 75 kişiyi alıp bir oyun yapmaya çalışmanın çok fazla maliyeti var."

İLGİLİ HABER Portal 2, Yayınlanmasından 10 Yıl Sonra Büyük Bir Güncelleme Aldı

Her ne kadar büyük bir maliyet olsa da Wolpaw’ın dediğine göre Portal 3 potansiyelinde bir oyunun çok fazla getirisi olacağına da işaret ediyor: "Böyle bir oyundan çok para kazanılabilir ama Counter-Strike: Global Offensive tarzındaki paradan bahsetmiyorum. Oyunun kendisi çok para getirir.”

Sonuç olarak, Portal 3'ü görüp görmememiz tamamen Valve'ın hareketlerine bağlı. Eğer Portal 3 çıkarsa tüm oyun dünyası çalkalanır zira hepimiz Valve’ın kalitesinin farkındayız. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.


Kaynak webtekno.com

 

Call of Duty, World of Warcraft ve Diğer Tüm Blizzard Oyunlarına Yerel Fiyatlandırma Geldi

Call of Duty, World of Warcraft ve Overwatch gibi pek çok oyunun ve içeriklerinin satışının gerçekleştiği Battle.net, geçtiğimiz günlerde kullanıcılarına attığı bir e-posta ile ödeme kabul edeceği yeni para birimlerini açıklamıştı. Aralarında Türk Lirası'nın da bulunduğu bu dört para biriminin 4 Mayıs'tan itibaren kullanılır olacağı söylenmişti.

Türkiye, iPhoneların En Pahalıya Satıldığı 2. Ülke Oldu! İşte iPhoneların En Ucuza ve En Pahalıya Satıldığı Ülkeler

ABD merkezli teknoloji devi Apple, dün akşam saatlerinde bir lansman etkinliği gerçekleştirdi. Bu lansmanda yeni nesil iPhone SE'ye ek olarak yeni iPad Air ve Mac Studio ile tanışma imkanı yakaladık. Ancak Apple'ın özellikle de ülkemizdeki sürprizleri bunlarla sınırlı değildi. Apple Türkiye, lansmana paralel olarak internet sitesindeki fiyatları güncelledi. Bu güncellemelerle Apple'ın Türkiye'deki neredeyse her ürününe zam geldi.

Bir Güvenlik Şirketinin Araştırmasına Göre İnsanların %30u Eşini İnternetten Gözetlemeyi ‘Normal’ Buluyor

İnternet kullanımının yaygınlaşması ve pratikleşmesiyle birlikte, en az gerçek hayatın içerisinde olduğu kadar sosyal hayatın içerisinde yer alıyoruz. Bu durum zaman zaman gerçek hayattan soyutlanabilecek düzeye ulaşabiliyor. Bazen iş için, bazen sıradan bir eylem olarak, bazen ise sosyalleşmek için bulunulan internet ve sosyal medya ortamı, yakınımızdaki insanlardan uzaklaşmamıza ve onların tepkisine sebep olabiliyor.

Apple Macbook Nasıl Sıfırlanır, MacOS Format Nasıl Atılır?

Mac'inizi başkasına vermeyi, satmayı ya da takas etmeyi planlıyorsanız, veya eskisi gibi hızlı çalışmıyorsa bilgisayarınızı sıfırlayabilirsiniz. Sıfırlama işleminden önce yapmanız gereken bazı önemli adımlar mevcut. Bu adımlar Mac üzerindeki hesabınızı kaldırmak ve fabrika ayarlarına sıfırlama olmak üzere iki aşamadan oluşuyor.

Twitter, Düzenleme Özelliğini Resmen Duyurdu! İşte Tweetleri Paylaştıktan Sonra Bile Düzenleyebileceğimiz Özellikten İlk Video

Geçtiğimiz günün en büyük gündem maddelerinden biri, Twitter'dan aldığı hisse ile bir anda şirketin en büyük pay sahibi yatırımcısına dönüşen Elon Musk olmuştu. Geçtiğimiz haftalardan itibaren bazı sinyaller veren ve en sonunda Twitter'ın hisselerinin %9,2'sini satın alan Musk, hemen ardından da söz hakkını kullanmaya başladı.