Hala Oynayanlar İçin Sizi Bir Profesyonel Yapacak 6 Agar.io Taktiği

Agar.io’nun popülerliğinden sonra io oyunları altında birçok farklı türde oyun piyasada türemeye başladı. Bu oyunların hepsi birbirinden tamamen farklı tarzda ve türlerde çıkmış olsa da hepsinin ortak olarak gözüken noktası aynı basitliğe sahip olmasıydı. Günümüzde io oyunları özelliklede Agar.io eski popülerliğine sahip olmasa da hala oynayanları mevcut.

21.02.2022 06:00:24 tarihinde yayınlandı.

Agar.io’nun popülerliğinden sonra io oyunları altında birçok farklı türde oyun piyasada türemeye başladı. Bu oyunların hepsi birbirinden tamamen farklı tarzda ve türlerde çıkmış olsa da hepsinin ortak olarak gözüken noktası aynı basitliğe sahip olmasıydı. Günümüzde io oyunları özelliklede Agar.io eski popülerliğine sahip olmasa da hala oynayanları mevcut.

Özellikle zamanı çok fazla olmayan insanların veya basit oynayıp çıkmalık tarzda eğlence arayan insanların ilgisini çeken Io oyunları arasında Agar.İo kendi popülerliğini korur durumda. Biz de başlamak isteyenler veya hali hazırda  oynayanlar için Agar.io hakkında birkaç taktik hazırlamaya karar verdik.

Agar.io kesinlikle basitliğin vücut bulmuş hali diyebiliriz. Genel olarak "io" kategorisindeki bütün oyunlar için bu deyim geçerli olsa da yinede belirtmekte fayda var. Bir hücre olarak başladığınız bu rekabete dayalı oyunda kendi bulunduğunuz lobideki en büyük hücre olma yolunda rakiplerinizi yemeye çalışıyorsunuz. Kulağa geldiğinden kesinlikle daha basit olduğunu söyleyebilirim. Rakipler dışındaki tek düşmanınız ise virüsler. Virüsler temas ettiğinizde hücrelerinizin bölünmesini ve çok fazla temasınız da da yok olmanızı sağlayan tuzaklar olarak nitelendirebiliriz. 10'ar kişilik lobiler halinde oluşan Agar.io kesinlikle rekabetin oldukça sert ve eğlenceli geçtiği bir oyun. Fakat yazımızda bahsedeceğimiz üzere her oyunda olduğu gibi bu oyununda belli başlı tüyoları, taktikleri ve dikkat edilmesi gereken detayları mevcut.

Bazı oyuncular kasıtlı olarak etraflarında küçük hücre barındırmayı severler. Fakat bunun bir tuzak olduğunu göz önünde bulundurmanız gerekiyore. Çünkü asıl amaçları etraflarındaki küçük hücreleri yemeye çalışırken sizi yemek olacaktır.Siz daha küçük hücreyi yemek için üzerine ilerlerken, hızlı bir şekilde mümkün olduğunca çok hücreye bölünerek sizi yemeye çalışırlar. Bu kesinlikle dikkat etmeniz gereken tuzaklardan biri.

En büyük kazancı kendi boyutunuza yakın bir oyuncuyu yiyerek elde edersiniz. Daha küçük olanları kovalamak cazip olsa da, karşılığında daha az şey kazanırsınız ve kendince tehlikeleri de peşinde getirir. Kovalamaca esnasında kendi boyunuzu aşan bir oyuncu ile karşılaşmanız oldukça olası ve bunun sonucu da etrafınızda sahip olduğunuz hücrelerin bir kısmını kaybetmenize hatta tamamen tüm hücrelerinizi kaybetmenize sebep olabilir.

Sizden çok daha güçlü durumda olan bir oyuncuyla karşılaştığınız durumlarda kendinizi bir virüsün yanına veya arkasına atın. Virüsler dokunduğunuz anda hücrelerinizi patlamasına sebep olan tuzaklar diyebiliriz. Bu yüzden virüslerin etrafında oynamanız sizi olduğu kadar sizden güçlü olan oyuncuları da tehlikeye atacaktır. Bu durumu iyi kullanırsanız virüsleri kendi yararınıza kullanabilirsiniz.

Agar.io'nun haritası belli ölçeklerde olduğu için köşeleri ve sonu tabii ki mevcut. Bu yüzden buralardan kaçınmanız gerekiyor. Özellikle henüz küçük bir hücreyseniz ve peşinizde sizi takip eden birileri varsa köşelerden ve kenarlardan olabildiğince uzak durmaya çalışın. Bu rotanın sonunuuz getirme ihtimali olduğu gibi, kaçış rotanızı daralttığınız için başka oyuncularla karşılaşma ihtimalinide peşinde getiriyor.


Kaynak webtekno.com

 

Epic Games, 2022’de Getireceği Yenilikleri Açıkladı: Birçok Dev Oyun Geliyor

Epic Games, her hafta ücretsiz yeni oyunlar vermeye devam ediyor. Çin Yeni Yılı’na özel olarak tüm oyunculara 130 TL’lik indirim kuponu dağıtmaya da başladı. Kuponu nasıl elde edebileceğiniz ile ilgli haberimize buradan ulaşabilirsiniz. Epic Games, geçen yıla göre 34 milyon arttırarak tam 194 milyon kullanıcı sayısına ulaştı. 

Hükümetten Kripto Para Yasasıyla İlgili Yeni Açıklama: Yatırımcı Korunacak

Dün sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, bir süredir gündemde olan kripto para yasası ile ilgili hükümet kaynaklarının yaptığı bazı açıklamalardan bahsetmiştik. Yapılan açıklamalar, yatırımcıdan yüzde 40 vergi alınacağı gibi bazı iddiaları net bir şekilde reddediyordu. Şimdiyse bu konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Hükümetten, kripto para yasasıyla ilgili yeni bir açıklama geldi.

Oynamaya Yeni Başlayanların Uygulayabileceği 5 Hello Neighbor Taktiği

Düşünerek hareket etmeden oynandığında sonucu direkt ölüm olduğu için Hello Neighbor nispeten zor bir oyun. Tabii ki her oyunda olduğu gibi belli bir alışma sürecinden sonra işler biraz daha kolaylaşıyor ve adımlarınızı daha akıllıca ve daha dikkatli bir şekilde atmaya başlıyorsunuz. Fakat bu süreç gerçekleşene kadar bol bol ölecek ve hatalarınızdan ders çıkaracaksınız.

Apex Legends Mobil Bazı Ülkeler İçin Yayınlandı (Biz Hala Ön Kayıt)

Video oyun sektörünün köklü isimlerinden Electronic Arts (EA), 2019'da piyasaya sürdüğü hayatta kalma oyunu Apex Legends'ın mobil sürümünü Android ekosistemi için kullanıma sundu. Bir süredir beta sürüm kapsamında test edilen oyun, artık yalnızca bazı ülkelerdeki oyuncular tarafından sınırsız bir şekilde oynanabiliyor.