Google Chrome Ekibi, Web Uygulamalarını Bir Sonraki Seviyeye Taşıyacak Projelerini Duyurdu: Gelişmiş Web Uygulamaları Fonu

Google, son dakika yaptığı bir açıklama ile yeni bir hizmetini devreye sokacağını açıkladı. İşin garibi Google, bu yeni hizmetin sadece adını verdi ancak barındıracağı özelliklerin detayları biraz kafa karıştırıcı. İlgili Google blog yazısını buradan okuyabilirsiniz.

10.05.2022 13:30:24 tarihinde yayınlandı.

Google, son dakika yaptığı bir açıklama ile yeni bir hizmetini devreye sokacağını açıkladı. İşin garibi Google, bu yeni hizmetin sadece adını verdi ancak barındıracağı özelliklerin detayları biraz kafa karıştırıcı. İlgili Google blog yazısını buradan okuyabilirsiniz.

Google’ın devreye girecek yeni hizmetinin adı ‘Advanced Web Apps Fund’, yani Gelişmiş Web Uygulamaları Fonu olacak. Google, bu yeni hizmetinden şöyle bahsediyor: “‘Gelişmiş uygulamalar’ için kesin bir açıklamamız yok ancak telefon uygulaması arayüzü benzeri bir arayüz ve istemci işlevlerine sahip internet siteleri olduğunu söylemek mümkün.”

Google, yayınladığı blog yazısında Dosya Sistemi Erişimi, WebTransport, WebAssembly gibi Chrome özelliklerinden bahsediyor. Google’ın basitçe Gelişmiş Web Uygulamaları Fonu ile elde etmek istediği şeyler yeni özellikler, gelişmiş siteleri kurmayı kolaylaştıracak kütüphaneler ve araçlar ve gelişmiş web uygulamalarının eşsizliğini veya gücünü gösterecek demo uygulamaları diyebiliriz.

Google’ın blog yazısında şu sözler yer alıyor: “Chrome ekibi yeni özellikler geliştirmek için çok çalışıyor olsa da işin yalnızca küçük bir kısmından sorumluyuz. Web uygulaması geliştiricileri, toplulukta API'ler, araçlar, tanıtım uygulamaları ve diğer materyallerden oluşan güçlü bir ekosistem oluşturmuş sayısız kişiye bağımlıdır.”

İLGİLİ HABER ODTÜ Google Developer Student Clubs Tarafından Düzenlenen DevJam Etkinliği, 13 Mayısta Başlıyor!

Gereksinimler açısından Google, Advanced Web Apps Fund'a başvurmak için bir Open Collective hesabına ihtiyacınız olduğunu belirtiyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.


Kaynak webtekno.com

 

Binance, Etkileyici Profil Fotoğrafları Yapabileceğiniz Yapay Zekası Uygulamasını Kullanıma Sundu: Bicasso Nasıl Kullanılır?

Geçtiğimiz yılın en büyük teknolojik trendi, yazıyla ya ada örnek görüntülerle ilettiğimiz talebi gerçeğe dönüştüren yapay zeka yazılım ve uygulamaları olmuştu. Kısa bir süre önce kitlesel erişime kapalı olan bu yazılımlar, açıldıktan çok kısa bir süre sonra akıllı telefonlarımıza uygulama olarak geldi. Son atılımlardan birisi de Binance’ten…

Yakında Twitterda Hangi Saçma Sapan Tweetin Neden Karşınıza Çıktığını Tek Tek Öğrenebileceksiniz

Dünyanın en popüler mikroblog platformu Twitter, bundan uzun bir süre önce kullanıcıları için iki kademeli akış sayfası sunmaya başladı. Bu sayfalardan bir tanesi "Sana özel" olarak isimlendirildi ve kullanıcıların hoşuna gidebilecek paylaşımları göstermeye başladı. "Takip edilenler" isimli bölümde ise sadece takip edilen Twitter kullanıcılarının paylaşımları gösterildi. Ancak Sana özel bölümü, son günlerce ciddi anlamda sorunlu çalışıyor.

WhatsApp, Grup Sohbetlerinde Kafa Karışıklığını Giderecek Özelliğini Yayınladı

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz aylarda yeni bir özellik ile gündeme gelmişti. O dönemlerde uygulamanın 22.18.0.70 kodlu iOS beta sürümünde ortaya çıkan özellik, grup mesajlarına profil fotoğrafları getiriyordu. Yani kullanıcılar, gruplarda mesaj atan kişinin profil fotoğrafını mesajın yanında görmeye başlayacaklardı.

Yasa Dışı Yollarla 400.000 Dolardan Fazla Para Elde Eden Gençler, Suçlarını Xbox 360ın Sesli Sohbetiyle Gerçekleştirdi

Yeni ortaya çıkan bir FBI iddianemesine göre Golden Sachs Bankası'nın eski bir çalışanı olan 26 yaşındaki bir genç, arkadaşına mali bilgiler sızdırarak beraber haksız kazanç elde etmelerini sağladı. Bu sızıntıları, oyuncuların birbiriyle sesli sohbet edebildiği Xbox 360 platformu üzerinden gerçekleştirdi. 

Opel Mokka-e, Türkiyede Satışa Sunuldu: İşte 150 Km/s Hızı Geçemeyen Aracın Türkiye Fiyatı...

PSA çatısı altında ticari hayatına devam eden Opel, Türkiye'deki elektrikli araç portföyüne bir yeni model daha ekledi. Aslında 2021 model bir araç olan Opel Mokka-e, aralık ayı itibarıyla Türkiye'de de satışa sunuldu. Peki Mokka-e nasıl bir fiyat/performans oranı sunuyor? Popüler bir otomobil haline gelebilir mi? Bu soruların yanıtları için hemen teknik detaylara geçelim…