eBay, GittiGidiyorun Kapatılacağını Açıkladı! İşte Alışveriş Yapabileceğiniz Son Tarih

Türkiye’nin en köklü e-ticaret şirketlerinden birisi olan GittiGidiyor, Mayıs 2011’de eBay’in şirketin %93’lük payını satın almasıyla dünya devi platformun çatısı altına girmişti. Bugüne kadar eBay bünyesinde hizmet veren GittiGidiyor’dan kötü bir haber geldi. eBay, paylaştığı duyuruda GittiGidiyor’un kapatılacağını duyurdu.

23.06.2022 04:30:22 tarihinde yayınlandı.

Türkiye’nin en köklü e-ticaret şirketlerinden birisi olan GittiGidiyor, Mayıs 2011’de eBay’in şirketin %93’lük payını satın almasıyla dünya devi platformun çatısı altına girmişti. Bugüne kadar eBay bünyesinde hizmet veren GittiGidiyor’dan kötü bir haber geldi. eBay, paylaştığı duyuruda GittiGidiyor’un kapatılacağını duyurdu.

eBay tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre şirket, Türkiye iştirakı olan GittiGidiyor’u kapatma kararı aldı. Açıklamada GittiGidiyor’da hizmet veren satıcıların bugünden itibaren platforma yeni ilanlar veremeyeceği belirtildi. 18 Temmuz tarihi itibariyle ise alıcıların yeni satın alımlar yapamayacağı, yani platformdaki ticaretin tamamen sona ereceği paylaşıldı.

“eBay bugün Türkiye'deki pazaryeri işletmesi GittiGidiyor'u kapatmak için adımlar atacağını duyurdu. eBay, 2011 yılında GittiGidiyor'un çoğunluk hissesini satın aldı ve işi bağımsız bir platform olarak yürüttü. eBay, küresel olarak ticari operasyonlarını düzenli olarak gözden geçirmektedir ve bu zor ama stratejik kararı pazarda süregelen rekabet dinamiklerine dayalı olarak almıştır.

eBay, platformdan geçişe yardımcı olmak için GittiGidiyor alıcıları ve satıcıları ile yakın bir şekilde çalışacak ve bugün daha sonra onlarla daha ayrıntılı bilgileri doğrudan paylaşacak. Bugünden itibaren satıcılar yeni ürün listeleyemeyecek ve 18 Temmuz'dan itibaren alıcılar yeni alım yapamayacak. Alıcılar ve satıcılar 5 Eylül 2022'ye kadar Hesabım sayfalarına erişebilecekler.

GittiGidiyor işinin kapatılmasının eBay'in 2. çeyrek veya tüm yıl sonuçları üzerinde önemli bir etkisi olması beklenmiyor. Referans olarak, GittiGidiyor, eBay'in 2022 yılının ilk çeyreği sonundaki konsolide aktif alıcı sayısına yaklaşık 4 milyon aktif alıcı katkıda bulunmuştur.”

eBay’in stratejik olduğunu belirttiği bu kararı sonrasında Türkiye’de bir defter daha kapanmış olacak. Dünya ticaret devi eBay de böylelikle Türkiye'den elini kolunu çekmiş olacak.

İLGİLİ HABER Popüler Çevrim İçi Alışveriş Platformu GittiGidiyor, 2021de İnternette En Çok Satılan Ürünleri Açıkladı

İLGİLİ HABER GittiGidiyor, Avrupanın En İyi 5. İşvereni Seçildi


Kaynak webtekno.com

 

Daha İyi Video İçerikleri Üretmek İçin 10 Ücretsiz Stok Video Sitesi

Sosyal medyanın ve internetin günümüzde kazandığı güç sayesinde markalar ve çeşitli sebeplerden bu mecraları kullanan kişiler, tanıtım ve reklam için özellikle video yoluyla insanlara ulaşmayı tercih ediyor . Elbette Youtube gibi video siteleri kullanıcıları, ürettikleri her içeriğin videosunu kendileri çekmez.

Öğrenince Unutmanızın Zor Olduğu 22 İnternet Sitesi

İnternet dünyası, insanın akıl sınırlarını zorlayacak derecede birikime sahip bir yer olabileceği gibi, bazen de bir o kadar hayatımızı kolaylaştıran bir yer. Saatlerce aramamız gerekebilecek şeyleri bize 10 saniyelik bir aramayla bulduran, bazen arşivler dolusu sayfayı tek tıkla ayağımıza getiren kapsamlı bir buluş.

Uygulamaların Seslerini Ayrı Ayrı Düzenleyip Özelleştirebileceğiniz VoiceMeeter Nedir, Nasıl Kullanılır?

Bilgisayarınızda oyun oynuyorsunuz diyelim. Aynı anda müzik dinliyor, oyun arkadaşlarınızla konuşuyor, oyun sesini duyuyor, hatta Twitch ve benzeri bir platform üzerinden canlı yayın yapıyorsunuz ve tüm bunları tek bir ses kanalı üzerinden kontrol ediyorsunuz. Düşünmesi bile can sıkıcı olan bu durumu VoiceMeeter gibi bir sanal ses mikseri ile ücretsiz olarak kolayca çözebilirsiniz.