Appleın Yeni Monitörü Studio Displayden Şimdiden Kullanıcıları Şikayetleri Gelmeye Başladı

Apple’ın geçtiğimiz günlerde düzenlenen ‘Peek Performance’ etkinliğinde tanıttığı ürünlerden biri de Studio Display adlı monitörü olmuştu. Standart cam ve nano dokulu cam seçenekleriyle ve 27.999 TL’den başlayan fiyatıyla kullanıcıların beğenisine sunulan monitör, büyük bir ilgi görmüştü. 

11.04.2022 02:15:14 tarihinde yayınlandı.

Apple’ın geçtiğimiz günlerde düzenlenen ‘Peek Performance’ etkinliğinde tanıttığı ürünlerden biri de Studio Display adlı monitörü olmuştu. Standart cam ve nano dokulu cam seçenekleriyle ve 27.999 TL’den başlayan fiyatıyla kullanıcıların beğenisine sunulan monitör, büyük bir ilgi görmüştü. 

Her ne kadar monitör, çok sayıda kullanıcıdan beğeni toplamış ve ilgi çekmiş olsa da fiyatıyla da tepki çekmişti. Bugünler de ise monitörün fiyatı dışında kullanıcılardan farklı konularda da şikayetler gelmeye başladı. 

Çok sayıda kullanıcı, yeni monitörleriyle ilk deneyimlerini yaşadığı sırada pek çok sorunla karşılaştığını söyledi. Apple'ın tartışma forumunda ortaya çıkan iddiaların büyük bir çoğunluğu FaceTime’ın beklendiği gibi çalışmadığı ve Studio Display’in yazılım güncellemesi sırasında hata verdiği yönündeydi. Güncelleme hatası forumdaki 50 kullanıcı tarafından daha doğrulandı ve çok sayıda kullanıcı kendisinin de bu hatayı aldığını söyledi. 

İLGİLİ HABER Appleın İki Cihazı Aynı Anda Şarj Edebilen Bir Adaptör Üzerinde Çalıştığı Ortaya Çıktı

Apple'ın merakla beklenen monitöründe şimdiden bu tip sorunlarla karşılaşılması kullanıcılar için büyük bir hayal kırıklığı oldu. Sorunu çözmek için bazı kullanıcılar farklı yöntemler denerken, işe yaradığını düşündükleri yöntemleri de birbirleriyle paylaşmaya başladı. Bir kullanıcı, bu sorunu Mac Studio’yu kapattıktan sonra Studio ekranlarını çıkartıp bir LG monitör taktığını ve macOS yazılım güncellemesini bu şekilde yapabildiğini söyledi. Sorunun Apple sunucularından kaynaklanma ihtimali olsa da Apple’dan henüz konuya ilişkin açıklama gelmedi.  


Kaynak webtekno.com

 

Bobiler.org, 15 Yılın Ardından Yayınlarını Durdurma Kararı Aldı: Site Kapanacak

Şimdilerde günümüzün büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz ve her türden içeriğe pat diye ulaştığımız sosyal medya mecraları, her zaman burada değildi. İnternetin çok daha yavaş, çok daha 'keşfetmeye açık' ve daha az popüler olduğu dönemlerde, farklı konsepleriyle kullanıcıları bir araya getiren birbirinden farklı platformlar vardı.

Apple, iPhone Kutusundan Şarj Cihazını Çıkardığı İçin Tazminat Ödeyecek

2020 yılında piyasaya sürdüğü iPhone 12 serisi ile birlikte telefonlarının kutusundan şarj adaptörünü çıkartan Apple, yıllardır devam eden bir tartışmanın da fitilini ateşledi. Aslında diğer telefon üreticileri tarafından kısa süre içerisinde benimsenen bu hamle, kamuoyunda tepkilere yol açmıştı. Bu karar sonrası Samsung ve Xiaomi de telefon kutularından adaptörü çıkartmıştı. Bugün ortaya çıkan bir haber ise Apple'ın bu kararının yasal sonuçları olabildiğini gösterdi.