Acele Etmeseydiniz: Valve, SteamVR 2.0ı Resmen Yayınladı

Valve, Eylül ayında yaptığı SteamVR 2.0 beta açıklamasından tam bir ay sonra güncellemenin son halini yayınladı. Bu güncellemeyi ilk olarak 2019 yılının önizleme raporunda duyuran Valve, güncelleme üzerinde yoğun çalıştıklarını duyurmuştu. 

29.10.2023 17:30:17 tarihinde yayınlandı.

Valve, Eylül ayında yaptığı SteamVR 2.0 beta açıklamasından tam bir ay sonra güncellemenin son halini yayınladı. Bu güncellemeyi ilk olarak 2019 yılının önizleme raporunda duyuran Valve, güncelleme üzerinde yoğun çalıştıklarını duyurmuştu. 

Güncellemeyi bir blog gönderisi ile duyuran Valve, "Bu güncelleme ile birlikte Steam platformunda yeni ve heyecan verici olan ne varsa VR'a getiriyoruz. Bu bizim, Steam ekosistemini, farklı cihazlar arasında daha tutarlı bir deneyim yaratarak tüm kullanıcılar için daha iyi bir şekilde birleştirme çabalarımızda büyük ilk adımımız." ifadelerini kullandı. 

Yeni güncellemenin temelde beş dikkat çekici farklılığı yer alıyor. Bunlardan ilki, Steam Deck ve Steam'de bulunan özelliklerin çocuğunun artık SteamVR için de kullanılabilmesi oldu. Ayrıca klavye desteği de çift işaretçiyle yazma desteğine kavuştu. Klavyeye yeni diller, emojiler ve temalar da eklendi. 

SteamVR'ı daha sosyal bir hâle getirmeyi amaçlayan Valve, Steam Sohbet ve Sesli Sohbet özelliklerini de yeni güncelleme ile birlikte VR kullanıcılarına sundu. Bir diğer değişiklik de mağaza görünümünde gerçekleştirildi. Bundan böyle VR içerikleri, mağazada öne çıkacak ve merkezde yer alacak. Ayrıca Steam bildirimlerine erişim de daha kolay olacak. 

İLGİLİ HABER Steam Dolara Geçince Daha Ucuza Oyun Alabileceğiniz Siteler

Aslında Valve'ın bu açıklaması biraz şaşırtıcı oldu. Firmanın son zamanlarda yeni bir VR başlığı üzerinde çalıştığı iddia ediliyordu. Belki de Steam ileride bu güncellemeyi takip edecek bir donanım piyasaya sürecektir. 


Kaynak webtekno.com

 

Jack Dorseyden Bitcoin Hakkında İddialı Açıklama: İnternetin Parası Olacak

Twitter'daki CEO'luk görevinden ayrıldıktan sonra gündemdeki popülaritesini kaybeden Jack Dorsey, Bitcoin sevdalısı olduğu bilinen Microstrategy'nin düzenlediği "Bitcoin for Corporations” isimli konferansta bazı açıklamalarda bulundu. Microstrategy'nin kurucularından Michael Saylor ile sohbet tadında değerlendirmelerde bulunan Dorsey, dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Aero Instagram Nedir, Kullanması Neden Sakıncalı?

Günümüz dünyası artık bir sosyal medya dünyası. Sosyal medya denilince akla gelen ilk platform elbette Instagram. Dünya çapında iki milyara yakın aktif kullanıcıya sahip olan Instagram, mobil uygulaması üzerinde pek çok güncelleme yapıyor ancak o kadar kullanıcıyı memnun etmek kolay değil. Bu noktada devreye Aero Instagram ya da diğer adıyla AeroInsta gibi farklı uygulamalar giriyor.