Acele Etmeseydiniz: Valve, SteamVR 2.0ı Resmen Yayınladı

Valve, Eylül ayında yaptığı SteamVR 2.0 beta açıklamasından tam bir ay sonra güncellemenin son halini yayınladı. Bu güncellemeyi ilk olarak 2019 yılının önizleme raporunda duyuran Valve, güncelleme üzerinde yoğun çalıştıklarını duyurmuştu. 

29.10.2023 17:30:17 tarihinde yayınlandı.

Valve, Eylül ayında yaptığı SteamVR 2.0 beta açıklamasından tam bir ay sonra güncellemenin son halini yayınladı. Bu güncellemeyi ilk olarak 2019 yılının önizleme raporunda duyuran Valve, güncelleme üzerinde yoğun çalıştıklarını duyurmuştu. 

Güncellemeyi bir blog gönderisi ile duyuran Valve, "Bu güncelleme ile birlikte Steam platformunda yeni ve heyecan verici olan ne varsa VR'a getiriyoruz. Bu bizim, Steam ekosistemini, farklı cihazlar arasında daha tutarlı bir deneyim yaratarak tüm kullanıcılar için daha iyi bir şekilde birleştirme çabalarımızda büyük ilk adımımız." ifadelerini kullandı. 

Yeni güncellemenin temelde beş dikkat çekici farklılığı yer alıyor. Bunlardan ilki, Steam Deck ve Steam'de bulunan özelliklerin çocuğunun artık SteamVR için de kullanılabilmesi oldu. Ayrıca klavye desteği de çift işaretçiyle yazma desteğine kavuştu. Klavyeye yeni diller, emojiler ve temalar da eklendi. 

SteamVR'ı daha sosyal bir hâle getirmeyi amaçlayan Valve, Steam Sohbet ve Sesli Sohbet özelliklerini de yeni güncelleme ile birlikte VR kullanıcılarına sundu. Bir diğer değişiklik de mağaza görünümünde gerçekleştirildi. Bundan böyle VR içerikleri, mağazada öne çıkacak ve merkezde yer alacak. Ayrıca Steam bildirimlerine erişim de daha kolay olacak. 

İLGİLİ HABER Steam Dolara Geçince Daha Ucuza Oyun Alabileceğiniz Siteler

Aslında Valve'ın bu açıklaması biraz şaşırtıcı oldu. Firmanın son zamanlarda yeni bir VR başlığı üzerinde çalıştığı iddia ediliyordu. Belki de Steam ileride bu güncellemeyi takip edecek bir donanım piyasaya sürecektir. 


Kaynak webtekno.com

 

Önce GTA, Şimdi Bu: Diablo 4’ün Oynanış Videosu Sızdırıldı!

18 Eylül Pazar günü, oyun dünyasında tarihi bir gün oldu. GTA sevdalılarının toplandığı GTAForums’ta bir kullanıcı, geliştirilmekte olan GTA 6’ya ait görüntüleri sızdırdı. Paylaşım, dünya çapında gündem oluştururken Rockstar da bu sızıntıyı doğrulayan bir açıklama paylaştı. Fakat aynı gün içinde yaşanan tek büyük sızıntı bu da değildi.

Microsofttan PlayStation 4 Kullananları Titretecek Haber: Yeni Oyunlarını Xbox Onea Çıkarmayacak

PlayStation 5 ve Xbox Series ile 2020 yılında girdiğimiz yeni nesil konsol oyunculuğu dönemi; yoluna vites artırarak devam ediyor. Bu rekabette her ne kadar Microsoft’un yüzü henüz gülmese de firma, özellikle Bethesda bünyesinden çıkacak Starfield ve potansiyel Activision Blizzard alımıyla kendi safına çekeceği Call of Duty gibi markalarla güçlenmeyi hedefliyor.