Dogecoin Kurucusundan Olay Yaratacak Sözler: "Elon Musk Dolandırıcı"

Elon Musk denince artık akla gelen ilk şeylerden biri kripto para, hatta spesifik olarak onun da ötesinde Musk’ın çok sevdiği Dogecoin. Musk’ın Dogecoin’de büyük bir yatırımı var ve kendisinin Dogecoin’in Twitter’a entegresi gibi planları da mevcut.

2.06.2022 15:15:14 tarihinde yayınlandı.

Elon Musk denince artık akla gelen ilk şeylerden biri kripto para, hatta spesifik olarak onun da ötesinde Musk’ın çok sevdiği Dogecoin. Musk’ın Dogecoin’de büyük bir yatırımı var ve kendisinin Dogecoin’in Twitter’a entegresi gibi planları da mevcut.

Ancak her sevgi maalesef karşılıklı değil… Dogecoin’in kurucularından Jackson Palmer, yakın zamanlarda verdiği bir röportajda Tesla CEO’su Elon Musk hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gelin detaylara beraber göz atalım.

2013 yılında Dogecoin’in oluşturulmasında yer alan ve platformun kurucu ortağı olan Avustralyalı yazılım mühendisi Palmer ile Elon Musk arasında soğuk rüzgarlar esiyor. Biliyorsunuz ki Elon Musk, bir süredir Dogecoin ile ilgili yeni adımlar atıyor. Hatta son olarak Dogecoin'in Tesla ve SpaceX satın alımlarında kullanılması için yeni adımlar atmıştı.

Ancak Palmer, Musk'ın bilgiliymiş gibi davranarak insanları kandırdığını iddia ediyor. Jackson’un dediğine göre Musk, aslında tam olarak hiçbir şey bilmiyor değil ama insanlara beyan ettiği kadar yüksek bilgiye de sahip değil.

Musk'ın tartışmalı Twitter devralma olayından bahseden Palmer, multimilyarderin sadece anlaşmazlık çıkararak sosyal medya platformunu yok etmek istediğini iddia ediyor. Kendisi Musk’ın yürürlüğe girebilecek bir alternatif platform inşa etme hayalinin de çılgınca olduğunu da ekliyor.

İLGİLİ HABER Elon Musk, SpaceX Ürünlerinin Yakında Dogecoin ile Satın Alınabileceğini Açıkladı: Dogecoin Uçuşa Geçti!

Dogecoin kurucusu Palmer, Musk'ın kendisinin ‘Tony Stark’ olduğunu düşünen yeni bir sadık takipçi tabanı oluşturarak egosunu güçlendirmek için Dogecoin hakkında tweet atmaya başladığını belirtiyor. Dilediği gibi Dogecoin’in değerini yükseltip düşürebilen Musk’a Dogecoin’in kurucu ortağı bir hayli kızgın. Tabii bunun Elon Musk'ın gelecekte atmayı düşündüğü adımlara ne gibi etkisi olur bilinmez, bekleyip göreceğiz.


Kaynak webtekno.com

 

Appledan Kulaklıkları Tarihe Gömecek Patent: Bilim Kurgu Filmlerindeki Gibi İletişim Kuracağız

Her geçen gün, gelişen teknoloji sebebiyle ortaya çıkan yeni cihazların bizleri şaşırtmaya devam ettiğini söylememiz yanlış olmaz. Durum böyle olunca önceden filmlerde gördüğümüz, ‘hayal’ olarak nitelendirebileceğimiz birçok ürün günlük yaşamımızda yer edinmeye başlıyor. Dev şirketler de bu cihazların hayatımıza girmesini sağlayanların başında yer alıyor.

2021 Yılının En Çok Bağış Alan Twitch Yayıncıları Belli Oldu: Bu Listeye Son Kez Bakıyor Olabiliriz

Bildiğiniz üzere dünyanın en büyük yayın platformu Twitch'te yıl sonuna doğru büyük bir skandal yaşandı. Bağış sisteminin "bit" üzerinden döndüğü iddiasıyla birlikte Türkiye'den yaklaşık 2 bin 400 yayıncının 10 milyon dolarlık kara para aklama skandalına karıştığı belirtilmişti. Bu olayların üzerine İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını açıklamıştı.

Google, Dinleyince Bir İnsandan Ayırt Edemeyeceğiniz Yapay Zekası LaMDAyı Tanıttı

Teknoloji devi Google’ın her yıl düzenlediği, fakat geçtiğimiz yıl koronavirüs nedeniyle iptal ettiği Google I/O etkinliği, bu yıl geri döndü. 18-20 Mayıs tarihlerinde sürecek etkinlik, TSİ 20:00’da başladı. Google’ın ürünlerine getireceği yenilikleri ve yepyeni teknolojilerini görmeyi beklediğimiz etkinlikte gösterilen yeni teknolojilerden birisi LaMDA dil modeli oldu.

Yeni Tomb Raider Oyunu Geliyor: Unreal Engine 5 ile Geliştirilecek Oyun Resmen Duyuruldu

Bugün oyun ve teknoloji dünyası için oldukça hareketli ve güzel haberlerle dolu bir gün. Epic Games tarafından düzenlenen ve Unreal Engine 5'in resmen yayınlandığı State of Unreal etkinliği gündeme damga vururken bir yandan da Windows 11'e gelen yeni güncellemeler ve Apple'ın WWDC etkinliğinin tarihinin açıklanması gibi gelişmeler yaşadık.