Dogecoin Kurucusundan Olay Yaratacak Sözler: "Elon Musk Dolandırıcı"

Elon Musk denince artık akla gelen ilk şeylerden biri kripto para, hatta spesifik olarak onun da ötesinde Musk’ın çok sevdiği Dogecoin. Musk’ın Dogecoin’de büyük bir yatırımı var ve kendisinin Dogecoin’in Twitter’a entegresi gibi planları da mevcut.

2.06.2022 15:15:14 tarihinde yayınlandı.

Elon Musk denince artık akla gelen ilk şeylerden biri kripto para, hatta spesifik olarak onun da ötesinde Musk’ın çok sevdiği Dogecoin. Musk’ın Dogecoin’de büyük bir yatırımı var ve kendisinin Dogecoin’in Twitter’a entegresi gibi planları da mevcut.

Ancak her sevgi maalesef karşılıklı değil… Dogecoin’in kurucularından Jackson Palmer, yakın zamanlarda verdiği bir röportajda Tesla CEO’su Elon Musk hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gelin detaylara beraber göz atalım.

2013 yılında Dogecoin’in oluşturulmasında yer alan ve platformun kurucu ortağı olan Avustralyalı yazılım mühendisi Palmer ile Elon Musk arasında soğuk rüzgarlar esiyor. Biliyorsunuz ki Elon Musk, bir süredir Dogecoin ile ilgili yeni adımlar atıyor. Hatta son olarak Dogecoin'in Tesla ve SpaceX satın alımlarında kullanılması için yeni adımlar atmıştı.

Ancak Palmer, Musk'ın bilgiliymiş gibi davranarak insanları kandırdığını iddia ediyor. Jackson’un dediğine göre Musk, aslında tam olarak hiçbir şey bilmiyor değil ama insanlara beyan ettiği kadar yüksek bilgiye de sahip değil.

Musk'ın tartışmalı Twitter devralma olayından bahseden Palmer, multimilyarderin sadece anlaşmazlık çıkararak sosyal medya platformunu yok etmek istediğini iddia ediyor. Kendisi Musk’ın yürürlüğe girebilecek bir alternatif platform inşa etme hayalinin de çılgınca olduğunu da ekliyor.

İLGİLİ HABER Elon Musk, SpaceX Ürünlerinin Yakında Dogecoin ile Satın Alınabileceğini Açıkladı: Dogecoin Uçuşa Geçti!

Dogecoin kurucusu Palmer, Musk'ın kendisinin ‘Tony Stark’ olduğunu düşünen yeni bir sadık takipçi tabanı oluşturarak egosunu güçlendirmek için Dogecoin hakkında tweet atmaya başladığını belirtiyor. Dilediği gibi Dogecoin’in değerini yükseltip düşürebilen Musk’a Dogecoin’in kurucu ortağı bir hayli kızgın. Tabii bunun Elon Musk'ın gelecekte atmayı düşündüğü adımlara ne gibi etkisi olur bilinmez, bekleyip göreceğiz.


Kaynak webtekno.com

 

COVID-19 Aşılarının Kısırlığa Neden Olduğunu Belirten İddialar ile İlgili Yeni Bir Araştırma Yayımlandı

COVID-19 pandemisi son iki yıla yakın süredir hayatımızda yer alıyor. Geliştirilen aşılar da bu hastalığa karşı en önemli silah olarak nitelendiriliyor. Son zamanlarda ortaya çıkan Omicron varyantı sebebiyle de vakalar hızla yükselmesi de aşıların önemini bir kez daha ortaya koyuyor. Ancak aşılar hakkında birçok iddia da ortada dolaşıyor.

45 Yıldır Gizemini Koruyan "Wow!" Sinyalinin Geldiği Yer Araştırıldı: Sonuç Yine Hüsran

Uzaylıların varlığı astronomi dünyasında uzun yıllardır tartışılıyor ve bu alanda yoğun çalışmalar gerçekleştiriliyor. Bu çalışmalardan biri de uzun yıllardır hem medyanın hem de astronomi çevrelerinin kafasını kurcalayan, meşhur Wow! sinyalinin elde edildiği çalışma. 1977 yılında ortaya çıkan bu gelişme, büyük bir heyecana sebep olmuş ve gelecek çalışmalar için motivasyon sağlamıştı.

Kara Deliğin Yeni Görüntüsü, Dokunaçlara Benzeyen Devasa Jetleri Gösteriyor

Nature dergisinde yayınlanan yeni bir makalede; M87 olarak da bilinen Messier 87 galaksisinin merkezindeki süper kütleli kara deliği gösteren görüntü, Şili'deki Atacama Milimetre-altı Dizisi (ALMA) da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki teleskoplar tarafından toplanan 2018 verileri kullanılarak bir araya getirildi.

Hızlı Şarj Kullanmak Telefonunuzun Bataryasına Zarar Verir mi?

Teknoloji, biz çok fark edemesek de çok hızlı gelişiyor. Bunun en büyük örneklerinden biri ise cebimizdeki akıllı telefonlar. Her biri güçlü birer bilgisayar olan akıllı telefonlar, bundan 15 yıl öncesine kadar hayal bile edemeyeceğimiz kadar hızlı bir şekilde gelişti. Şu anda izlediğimiz dizilerden paramızın kontrolüne kadar her şeyi telefonlarımızla yapıyoruz. Adeta elimiz ayağımız olan bu cihazlara o kadar bağlandık ki kendi enerjimizden çok bu cihazların şarjını düşünmeye başladık.