Yasa Dışı Yollarla 400.000 Dolardan Fazla Para Elde Eden Gençler, Suçlarını Xbox 360ın Sesli Sohbetiyle Gerçekleştirdi

Yeni ortaya çıkan bir FBI iddianemesine göre Golden Sachs Bankası'nın eski bir çalışanı olan 26 yaşındaki bir genç, arkadaşına mali bilgiler sızdırarak beraber haksız kazanç elde etmelerini sağladı. Bu sızıntıları, oyuncuların birbiriyle sesli sohbet edebildiği Xbox 360 platformu üzerinden gerçekleştirdi. 

30.09.2023 18:30:11 tarihinde yayınlandı.

Yeni ortaya çıkan bir FBI iddianemesine göre Golden Sachs Bankası'nın eski bir çalışanı olan 26 yaşındaki bir genç, arkadaşına mali bilgiler sızdırarak beraber haksız kazanç elde etmelerini sağladı. Bu sızıntıları, oyuncuların birbiriyle sesli sohbet edebildiği Xbox 360 platformu üzerinden gerçekleştirdi. 

Microsoft'un çevrimiçi oyun platformu olan Xbox 360'ta arkadaşına veri sızdırarak beraber 400.000 dolarlık bir gelir elde etmek isteyen genç, sesli sohbetlerin şifrelenmesine güvenerek arkadaşıyla beraber yüksek miktarda bir gelir elde etti. FBI, 28 Eylül'de Anthony Viggiano'yu ve suç ortağı olduğu iddia edilen Christopher Salamone'yi, menkul kıymet dolandırıcılığı ile suçlayarak tutukladı.

İLGİLİ HABER Dilan Polat İddialarıyla Gündeme Gelen “Mail Order ile Kara Para Aklama” Denen Şey Nedir, Nasıl Yapılıyor?

FBI, tutuklanan gençlerin çocukluk arkadaşları olduğunu iddia ediyor. Salamone, verileri sızdıran Viggiano'dan çeşitli bilgiler aldıktan sonra Maxar Technologies ve Syneous Health gibi şirketlerin hisselerini satın alıyor. Bu şirketler hakkında çeşitli bilgiler elde ederek yüksek miktarda gelir elde ediyor.

Salamone ve Viggiano, FBI tarafından ilk kez Haziran ayında sorgulanıyorlar. Bu sorgulamanın ardından ikisi arasında, kimsenin Xbox 360 üzerinde herhangi bir izleme ve veri elde etme şansının olmadığı ve birbirlerine bol şans diledikleri belirtiliyor. Viggiano, arkadaşına FBI'ın bile bu verilere ulaşamayacağını söyleyerek ona güvence vermeye çalışıyor.

İLGİLİ HABER Xbox Patronu, Planlarının Sızdırılmasından Şikayet Etti: Ama Sızıntının Kaynağı Microsoft...

İLGİLİ HABER Xboxın Nintendo ve Warner Bros. Gamesi Satın Almak İstediği Ortaya Çıktı

İki arkadaşın da sadece Xbox 360 kullandıkları henüz kesinleşmiş değil. Salamone ve Viggiano'nun Signal isimli mesajlaşma platformunu ve Instagram üzerinden kaybolan mesajlaşmayı kullandıkları belirtiliyor.


Kaynak webtekno.com

 

Pedofililer, Yapay Zekâya Bulaştı: Ünlü İsimlere Ait Görüntüler, "Çocuklaştırılıyor"

Yapay zekâ, son dönemlerde hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Yapay zekâ odaklı teknolojiler, çoğu zaman son kullanıcıya fayda sağlamak amacıyla kullanılıyor olsa da art niyetli gruplar, bu teknolojileri kendi amaçları uğruna kullanmaktan çekinmiyorlar. Gelen son haberler ise korkunç olmanın ötesinde, kelimenin tam anlamıyla iğrenç!

Sosyal Medyada Çocuklarını Etkileşim Aracı Olarak Kullanan Ailelerin Temel Sorunu: Sharenting

Sürekli sosyal medya hesabınızdan çocuklarınızı paylaşırken gözlerinizde Truman Show canlanıyor mu? Bugün yaptığımız bir paylaşım için yıllar sonra hak ihlalinden ötürü ceza alabilir miyiz? Bazen bir fotoğrafı paylaşırken, suç işlediğinizi hissettiğiniz oldu mu?  Eğer tüm bu sorulara cevabınız hayırsa, Sharenting’i hiç duymamış olabilirsiniz.