World of Warships ve World of Tanksın Servislerinde Türkiye Kısıtlamalarından Kaynaklı Erişim Sorunları Yaşanıyor

Bundan birkaç ay önce, ücretsiz bir şekilde insanların maç izlemesini sağlayan ve korsan yayın yapan sitelere karşı önlem almak amacıyla meclise bir yasa tasarısı sunulmuştu. Geçtiğimiz günlerde de bu konuda önemli bir atıldığını ve korsan maç yayını yaptığı belirtilen onlarca internet sitesine erişim getirildiğini sizlere aktarmıştık.

20.02.2022 06:30:18 tarihinde yayınlandı.

Bundan birkaç ay önce, ücretsiz bir şekilde insanların maç izlemesini sağlayan ve korsan yayın yapan sitelere karşı önlem almak amacıyla meclise bir yasa tasarısı sunulmuştu. Geçtiğimiz günlerde de bu konuda önemli bir atıldığını ve korsan maç yayını yaptığı belirtilen onlarca internet sitesine erişim getirildiğini sizlere aktarmıştık.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) gelen bilgilerde, yayıncı kuruluştan gelen başvuruların değerlendirilmesi sonrasında futbol müsabakalarının ücretsiz bir şekilde izlenilmesini sağlayan birçok sitenin kapatıldığı ve denetimlerin devam edeceği ifade edilmişti. Şimdi de gelen yeni haberler, bu yasakların korsan yayın yapanlar dışında başka siteleri de etkileyebilmiş olabileceğini gösterdi.

Gelen haberlere göre popüler multiplayer oyunlar World of Warships ve World of Tanks’ın servislerinde son zamanlarda sorunlar yaşanıyordu. ‘Ohzman’ ismi ile tanınan ünlü yayıncı Alp Sanalan da bu durumla ilgili Instagram üzerinden bir hikâye paylaştı ve World of Warships’in, resmi sitesi üzerinden yaşanan sorunlar ile ilgili oyunculara bir bilgilendirme mesajı yayımladığını gösterdi.

World of Warships’in sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Halihazırda, Türk yetkili makamların koyduğu alan adı genellemeleri nedeniyle Premium Dükkân, haber web sitesi, Silah Deposu, Klan web sitesi, Tersane, oyuncu profili, Envanter ve Kaptanın Seyir Defteri gibi bazı oyun servisleri geçici olarak Türkiye’den erişime kapalı olabilir”

Açıklamanın devamında ise konuya bir çözüm bulmak için uğraşıldığı ifade edildi: “Bir çözüm bulmak ve Türkiye’deki oyuncuların erişimini en kısa sürede tekrar sağlamak için çalışıyoruz. World of Warships’e girdiyseniz ve Premium Dükkân’a erişimde sorun yaşıyorsanız, karşılaştığınız rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Listelenen servislerden biri sizde çalışmıyorsa lütfen bu durumu Oyuncu Desteğine bildirin.”

İLGİLİ HABER Sıkı Denetim Başladı: Korsan Maç Yayını Yapan Onlarca İnternet Sitesine Erişim Engeli Getirildi

Ünlü yayıncı Sanalan da yaptığı paylaşımında bu durumun, Türkiye Futbol Federasyonu başvurusu sonucu Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun kaçak yayınlar için getirdiği kısıtlamalar sebebiyle olmuş olabileceğini ve yasaklanan genel domain’in bu sorunlara yol açtığını kaydetti.


Kaynak webtekno.com

 

Yaptığı Paylaşıma Ürün Tanıtımı Yazmayan Sosyal Medya Fenomenini Rekabet Kurulu Affetmedi: 114 Bin Lira Ceza Ödeyecek

Yoğun bir günün ardından eve gelip ayaklarınızı uzatıyorsunuz ve Instagram’da bir iki hikaye açıyorsunuz sonra bir bakmışsınız ki onun yukarı kaydırı bunun tavsiye ettiği ürün derken gün içerisinde kazandığınız paranın büyük bir kısmını harcamışsınız. Çoğumuz tanıdığımız veya tanımadığımız en az bir fenomeni takip ediyoruz. Çevremizde de artık neredeyse herkes ya influencer ya da influencer olmak istiyor.

Samsungdan Beklenen Açıklama Geldi: Galaxy Note Serisinin Fişi Resmen Çekildi

Samsung, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Unpacked etkinliği ile yeni Galaxy S22 ailesini karşımıza çıkarmış; tanıttığı yeni teknolojiler ile teknoloji severleri heyecanlandırmayı başarmıştı. Galaxy S22 serisinden haberlerin gelmeye başladığı ilk günlerden itibaren ise bu serinin Note serisi ile 'kırma' bir üye barındıracağı; çünkü artık Note serisinin devamının gelmeyeceği söyleniyordu.

Bu Haftanın En Çok Kazandıran ve Kaybettiren Kripto Paraları

Kripto para piyasası, büyük getiriler sağlayabildiği gibi elinizdekini son damlasına kadar alabilecek kadar da riskli bir piyasa. Üstelik paranızı katlayabileceğiniz ya da kat kat kaybedebileceğiniz bu zaman dilimi, yalnızca birkaç saatle de sınırlı olabiliyor. Piyasanın gelecekteki yönünü öğrenmek içinse geçmişe bakmak zaman zaman oldukça faydalı olabiliyor.

Japon Uzay Aracı Hayabusa2, Asteroit Ryugu’nun Dünya’nın Yapı Taşlarından Biri Olabileceğini Keşfetti

Hayabusa2 sondası kozmik ışınlardan ya da güneş ışıdığından etkilenmeyen yeraltı materyallerinin toplanması ve bunların zarar görmeden Dünya’ya taşınması konusunda görevlendirilmiş bir sondaydı. 2019 ve 2020 yılında iki kez asteroit Ryugu’ya inen ve bir asteroidden ilk kez yer altı örnekleri toplayan Hayabusa2 2020’nin sonlarında Dünya’ya inmişti.

Casus Yazılım Nedir, Ne Yapar, Nasıl Tespit Edilir? Siz de Cihazınızda Bunları Yaşıyorsanız Tehlikede Olabilirsiniz!

Neredeyse bilgisayar var olduğu günden beri virüs var ve bir şekilde onunla mücadele etmeye alıştık. Bilinen kötü amaçlı yazılımları da yine bir şekilde tespit edebilir hale geldik. Şimdi çok daha kötü amaçlı bir yazılım diyebileceğimiz casus yazılımlar çıktı. Casus yazılım da bir tür kötü amaçlı yazılımdır ama bu illetin yaptıklarını duyunca, arka planda sessiz sakin bir şeyler yapmaya çalışan kötü amaçlı yazılımlara üzüleceksiniz.