World of Warships ve World of Tanksın Servislerinde Türkiye Kısıtlamalarından Kaynaklı Erişim Sorunları Yaşanıyor

Bundan birkaç ay önce, ücretsiz bir şekilde insanların maç izlemesini sağlayan ve korsan yayın yapan sitelere karşı önlem almak amacıyla meclise bir yasa tasarısı sunulmuştu. Geçtiğimiz günlerde de bu konuda önemli bir atıldığını ve korsan maç yayını yaptığı belirtilen onlarca internet sitesine erişim getirildiğini sizlere aktarmıştık.

20.02.2022 06:30:18 tarihinde yayınlandı.

Bundan birkaç ay önce, ücretsiz bir şekilde insanların maç izlemesini sağlayan ve korsan yayın yapan sitelere karşı önlem almak amacıyla meclise bir yasa tasarısı sunulmuştu. Geçtiğimiz günlerde de bu konuda önemli bir atıldığını ve korsan maç yayını yaptığı belirtilen onlarca internet sitesine erişim getirildiğini sizlere aktarmıştık.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) gelen bilgilerde, yayıncı kuruluştan gelen başvuruların değerlendirilmesi sonrasında futbol müsabakalarının ücretsiz bir şekilde izlenilmesini sağlayan birçok sitenin kapatıldığı ve denetimlerin devam edeceği ifade edilmişti. Şimdi de gelen yeni haberler, bu yasakların korsan yayın yapanlar dışında başka siteleri de etkileyebilmiş olabileceğini gösterdi.

Gelen haberlere göre popüler multiplayer oyunlar World of Warships ve World of Tanks’ın servislerinde son zamanlarda sorunlar yaşanıyordu. ‘Ohzman’ ismi ile tanınan ünlü yayıncı Alp Sanalan da bu durumla ilgili Instagram üzerinden bir hikâye paylaştı ve World of Warships’in, resmi sitesi üzerinden yaşanan sorunlar ile ilgili oyunculara bir bilgilendirme mesajı yayımladığını gösterdi.

World of Warships’in sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Halihazırda, Türk yetkili makamların koyduğu alan adı genellemeleri nedeniyle Premium Dükkân, haber web sitesi, Silah Deposu, Klan web sitesi, Tersane, oyuncu profili, Envanter ve Kaptanın Seyir Defteri gibi bazı oyun servisleri geçici olarak Türkiye’den erişime kapalı olabilir”

Açıklamanın devamında ise konuya bir çözüm bulmak için uğraşıldığı ifade edildi: “Bir çözüm bulmak ve Türkiye’deki oyuncuların erişimini en kısa sürede tekrar sağlamak için çalışıyoruz. World of Warships’e girdiyseniz ve Premium Dükkân’a erişimde sorun yaşıyorsanız, karşılaştığınız rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Listelenen servislerden biri sizde çalışmıyorsa lütfen bu durumu Oyuncu Desteğine bildirin.”

İLGİLİ HABER Sıkı Denetim Başladı: Korsan Maç Yayını Yapan Onlarca İnternet Sitesine Erişim Engeli Getirildi

Ünlü yayıncı Sanalan da yaptığı paylaşımında bu durumun, Türkiye Futbol Federasyonu başvurusu sonucu Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun kaçak yayınlar için getirdiği kısıtlamalar sebebiyle olmuş olabileceğini ve yasaklanan genel domain’in bu sorunlara yol açtığını kaydetti.


Kaynak webtekno.com

 

Apple, iTunes Connect Kullanıcılarına Banka Bilgileri ile İlgili Yanlışlıkla E-Posta Gönderdi

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, geliştiricilerin içeriklerini platformlarda dağıtması için iTunes Connect isimli bir servisi kullanıcılarına sunuyor. Daha da açacak olursak iTunes Connect, sanatçıların, yazarların, prodüktörlerin ve daha fazlasının Apple platformlarında içerikleri için kullandığı uygulama yönetme bir hizmeti olarak nitelendiriliyor.

Googledan Hangi Sitenin Reklamlı Olduğunu Daha Kolay Anlamamızı Sağlayacak Değişiklik

Pek çoğumuzun hemen hemen her gün kullandığı Google, yıllardır arama sonuçlarında üst sıralara reklam veren siteleri yerleştiriyor. Yaptığınız her aramada konuyla alakası olmayan garip sitelerin en üst kısımları ve ilk sayfanın neredeyse yarısını işgal ettiğini fark etmişsinizdir. Kimi zaman bu reklamları fark etmeyerek işimize yarayamayacak bir sitede dakikalar harcayabiliyoruz.

İnternet Sitelerine Dair Her Türlü Bilgiyi Sunan Amazon Alexa Kapanıyor

Dünyanın en büyük e-ticaret şirketi Amazon, ticaretin yanı sıra internet hizmetleri ve farklı sektörlerde yenilikçi teknolojiler de geliştiriyor. Şirketin bu araçlarından biri de 1996 yılında kurulan Alexa hizmetiydi. Amazon’un Alexa hizmeti, internet sitelerinin trafikleriyle ilgili bilgi veriyor, siteleri ulusal ve global trafik bakımından sıralamaya tabi tutuyordu. Bununla birlikte anahtar kelime analizi, sayfada geçirilen vakit, yönlendirmeler ve daha birçok kalemde veriler sunuyordu.