WhatsAppa Gelecek İki Yeni Özellik Belli Oldu: Hem iPhone Hem Androidde Daha Kullanışlı Olacak

WhatsApp’a gelecek ola güncellemeleri henüz beta testindeyken ortaya çıkarıp bizlere sunmasıyla popüler olan WABetaInfo, dünyanın en popüler haberleşme uygulamasının iOS ve Android sürümlerine gelecek olan yeni özellikleri paylaştı.

18.03.2023 18:45:10 tarihinde yayınlandı.

WhatsApp’a gelecek ola güncellemeleri henüz beta testindeyken ortaya çıkarıp bizlere sunmasıyla popüler olan WABetaInfo, dünyanın en popüler haberleşme uygulamasının iOS ve Android sürümlerine gelecek olan yeni özellikleri paylaştı.

WhatsApp’ın Android sürümüne ayrı, iOS sürümüne ayrı birer özellik gelecek. Önce iOS sürümüne gelecek olan güncellemeden bahsedelim.

iOS 16’nın API’lerinin kullanıcılara sunulmasıyla birlikte WhatsApp’a metin algılama özelliği geliyor. Bu özellik zaten iOS 16’nın Galeri uygulamasında mevcut. API’lerin kullanıma açılmasıyla birlikte direkt WhatsApp üzerinden de bu özelliği kullanabileceksiniz.

WhatsApp’ın yakın zamanda kullanıma sunduğu anket özelliği, ciddi manada kullanıldığında bile kullanıcıların birden fazla oy kullanabilmesi nedeniyle sabotaja uğrayabiliyordu. Artık WhatsApp’ta anket açarken ‘Sadece tek oy kullanılsın’ seçeneğiyle kullanıcıların tek oy kullanabilmesini sağlayabileceksiniz.

İLGİLİ HABER WhatsAppa Sesli Durum Paylaşma Geldi: Fotoğraflardaki Metinleri Kopyalama Özelliği de Yolda!

WhatsApp’ın iOS ve Android sürümüne gelecek olan bu yeni özellikleri nasıl değerlendiriyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.


Kaynak webtekno.com

 

Grupların Grubunu Kuracağız: WhatsApp Topluluklar Özelliği, Kullanıma Sunuldu (Ama Herkese Değil)

Dünya genelinde milyarlarca insanın kullandığı mesajlaşma uygulaması WhatsApp, önceki beta sürümüyle önemli bir özelliğe daha kavuşmuştu. WhatsApp, birçok grubun bir çatı altında toplanabileceği ‘Topluluklar’ sekmesini kullanıcılara sundu. Yeni sekmeyle kullanıcılar, bir topluluğa ve bu topluluktaki farklı gruplara katılabileceklerdi.

Meta’nın Yapay Zekası, Patronu Mark Zuckerbergi Yerden Yere Vurdu: Ürpertici ve Manipülatif Adam!

Meta, geçtiğimiz günlerde geliştirdiği son teknoloji sohbet botu BlenderBot3'ü internet üzerinden kullanıma açmıştı. Bot ile insanlar arasında yapılan konuşmaların yapay zekânın gelişiminde de kullanılacağı belirtilmişti. Kullanıcıların internet üzerinden sohbet edebileceği sohbet robotu, verdiği ilginç cevaplarla gündeme oturmuş durumda.

Xiaomi, Yeni Boyundan Bağlı Bluetooth Kulaklığını Duyurdu

Yeni bir basın etkinliği gerçekleştiren Xiaomi, yeni boyundan bağlamalı Bluetooth kulaklığı Mi Neckband Bluetooth Earphones Pro'yu duyurdu. Daha iyi sesli görüşme ve müzik deneyimi için aktif gürültü engellemeye, Bluetooth 5.0 bağlantıya ve 10 mm’lik bas sürücülerine sahip olan kulaklık, daha iyi bir oyun deneyimi için ise düşük gecikme özelliğine sahip.