Wargaming, Rus Ordusunun Saldırılarını Desteklediğini Söyleyen World of Tanksin Yönetmenini Affetmedi: İşine Son Verildi

Rusya'nın Ukrayna'yla olan savaşında ısrarcı olması her geçen gün daha çok tepki görmesine sebep oluyor. Sektöründe öncü birçok firmadan Rusya’ya yaptırımlar gelmeye devam ederken, Rus halkı birçok açıdan kısıtlanmış durumda. Facebok’a erişimi kısıtlanan, Twitter’a erişimi engellenen Rus halkına film ve oyun sektöründen de tepkiler gelmeye devam ediyor. 

1.03.2022 21:00:23 tarihinde yayınlandı.

Rusya'nın Ukrayna'yla olan savaşında ısrarcı olması her geçen gün daha çok tepki görmesine sebep oluyor. Sektöründe öncü birçok firmadan Rusya’ya yaptırımlar gelmeye devam ederken, Rus halkı birçok açıdan kısıtlanmış durumda. Facebok’a erişimi kısıtlanan, Twitter’a erişimi engellenen Rus halkına film ve oyun sektöründen de tepkiler gelmeye devam ediyor. 

Geçtiğimiz günlerde nükleer güçlerin hazırlanmasını emreden Rus lider Vladimir Putin, bu saldırıyı gerçekleştirmesi durumunda savaş çok daha yıkıcı bir hal alabilir. Bu sözlerinin ardından aklı başına hiçbir insanın destek vermemesini beklesek de, Putin’in bu tutumunu destekleyen insanlar çıkmaya da devam ediyor. World of Tanks oyununun yaratıcı ve yönetmeni Sergey Burkatovskiy’de Rusya’yı desteklediğiyle ilgili yaptığı açıklamaların bedelini ağır bir şekilde ödedi. 

Burkatovskiy, başarılı işlere imza atmış bir yapımcı ve yönetmen olarak anılıyordu ta ki bugüne kadar. Facebook üzerinden yaptığı paylaşımıyla, Rus silahlı kuvvetlerini desteklediğini söyleyen Burkatovskiy çok sayıda insanın tepkisini çekmekle kalmadı aynı zamanda çalıştığı video oyun şirketi Wargaming’in de tepkisine sebep oldu. Tepkilerin ardından Burkatovskiy paylaşımını silse de Wargaming bu paylaşımı ve Burkatovskiy’nin tutumunu unutmadı. Şirket ‘kişisel olarak şirketin konumuyla örtüşmeyen kişisel görüşlere sahip olduğunu’ söyleyerek yönetmen Burkatovskiy’nin işine son verdi. 

İLGİLİ HABER Volkswagen, Mercedes ve Volvo, Ukrayna Saldırıları Nedeniyle Rusyaya Araç Göndermeyecek

Wargaming, Ukrayna’daki çalışanlarına destek vermek için ellerinden geleni yaptıklarını söylerken yönetmenlerinin tam tersi bir tutumda olduğunu açıkladı ve “Artık şirkette değil” dedi. Wargaming, şirketlerinin bünyesinde bulunan 550 Kiev’li çalışanlarına ve onların ailelerine yardım etmek için elinden geleni yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini belirtirken, aynı zamanda Ukrayna’da World of Tanks oyununun reklamlarını yapmayı durdurduklarını açıkladı. Wargaming sadece çalışanlarına destek olmakla da kalmadı ve Ukrayna Kızıl Haçı’na 1 milyon dolarlık bağışta bulundu.


Kaynak webtekno.com

 

Bruce Willis, Deepfake ile Bir Rus Reklamında Başrolde Yer Aldı

Günümüz teknolojisi bazen gerçekliği sorgulatacak şeylere yol açabiliyor. Bunun en güncel ve bir o kadar da ilginç örneği Rusya'da görüldü. Rusya merkezli operatör ve İnternet servis sağlayıcısı Megafon, yeni reklamında Bruce Willis'e yer verdi, ancak ünlü aktör bu sırada ABD'deydi. Peki bunu nasıl yaptılar? Tabii ki Deepfake adı verilen, yüz üretme teknolojisiyle.

Samsung Galaxy S22 ve S22 Ultra’nın Görselleri Ortaya Çıktı: İşte Tasarımı Hakkında Öne Çıkanlar

Şubat 2022’de alıcılarıyla buluşacak yeni serinin bugün basına yansıyan görselleri, renk çeşitliliği ve tasarımının yanı sıra Note serisine benzerliğiyle dikkat çekti. Yeni serinin şimdiye kadar sızdırılan görselleriyle Note serisinin devamı olacağı yönünde pek çok iddia vardı. Resmi olmasa da bugün yayınlanan görseller sayesinde S22 ile Note serisinin arasında tasarım anlamında ciddi farklar olmayacağı bir nevi kanıtlandı.

Appleın Sesli Asistanı Siri Artık Corona Virüsü İçin Tavsiye Veriyor

Son birkaç aydır sürekli olarak gündemimizde bulunan ve gündemimizde kalmaya da kararlı olan yeni tür koronavirüs (COVID-19) sebebiyle ölenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Dünya Sağlık Örgütü'nün açıkladığı üzere bir pandemi olan COVID-19 için sosyal medya platformları üzerinde birçok bilgi kirliliği bulunuyor.

Amazon Yaptı Yapacağını: Samsung Galaxy Watch 4ün Fiyatı, Görselleri ve Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un yaklaşmakta olan akıllı saati Galaxy Watch 4 Classic'in tasarımının sızdırıldığından bahsetmiştik. Bugünse Samsung, yeni akıllı saatini YouTube'da paylaştığı bir videoda resmen göstermişti. Şimdi bu akıllı saat, bir kez daha gün yüzüne çıktı. Bu kez Amazon, Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 4 Classic'i yanlışlıkla yayınladı. Elbette bunun gerçekten de yanlışlık olup olmadığına inanmak, sizin bileceğiniz bir şey.