Valorant Oyuncularının Konuşmaları Kelimesi Kelimesine Kaydedilecek: İşte Nedeni

Video oyun dünyasının önemli isimlerinden Riot Games'ten ücretsiz birinci şahıs nişancı oyunu Valorant ile ilgili önemli bir açıklama geldi. Valorant'ın internet sitesi üzerinden yapılan açıklamalarda, kullanıcıların seslerinin artık kaydedileceği ve gerekli görüldüğü durumlarda bu ses kayıtlarının dinlenebileceği ifade edildi. Peki Riot Games, neden böyle bir şey yapmaya karar verdi?

28.06.2022 02:45:13 tarihinde yayınlandı.

Video oyun dünyasının önemli isimlerinden Riot Games'ten ücretsiz birinci şahıs nişancı oyunu Valorant ile ilgili önemli bir açıklama geldi. Valorant'ın internet sitesi üzerinden yapılan açıklamalarda, kullanıcıların seslerinin artık kaydedileceği ve gerekli görüldüğü durumlarda bu ses kayıtlarının dinlenebileceği ifade edildi. Peki Riot Games, neden böyle bir şey yapmaya karar verdi?

Riot Games, Nisan 2021'de gizlilik politikalarını güncellemiş ve kullanıcıların seslerini kaydedebileceğini söylemişti. Ancak bu politika değişikliği, şimdiye kadar uygulamaya geçmemişti. 13 Temmuz itibarıyla bu durum değişecek. Yalnızca Kuzey Amerika'daki İngilizce konuşan oyuncuların sesleri kaydedilecek. Riot Games, yeni bir özellik için buna ihtiyaç duyduğunu ifade ediyor.

Riot Games tarafından yapılan açıklamalara göre kullanıcıların seslerinin kaydedilecek olmasının nedeni, nefret söylemi ve tacizle mücadele. Geliştirici ekip, bazı algoritmalar geliştirdiğini, bu algoritmaların makine öğreniminin sağlanabilmesi için oyuncuların sesine ihtiyaç duyduğunu ifade ediyor. Henüz beta kapsamda olan sistem küresel olarak yayınlandığında; nefret söylemi, küfür veya taciz nedeniyle şikayet edilen oyuncuların sesleri analiz edilecek. Eğer şikayet nedeni doğruysa, o oyuncuya ceza verilecek. 

İLGİLİ HABER Valorant Türkiye, En İyi Fade Oyuncularını Seçiyor! Kazananlara Bomba Hediyeler Var [Siz de Katılabilirsiniz]

Riot Games'e göre Valorant'ın ses kayıt özelliğinden kaçmanın hiçbir yolu yok. Oyuncuların bu özellikten kaçabilmelerini sağlayacak olan tek şey, sesli iletişimi tamamen kapatmak olacak. Böylesi bir durumda yapılabilecek tek şey ise Discord benzeri üçüncü taraf bir yazılım kullanmak olacak. Riot Games'in yeni kararı, ağzı bozuk oyuncular için caydırıcı olacak gibi görünüyor.


Kaynak webtekno.com

 

Türk Telekom, Yenilenmiş Telefon Satışına Başladı: 12 Ay Taksitle Alınabilecek!

Ülkemizde özellikle döviz kurundaki artışla birlikte sıfır akıllı telefonlara erişmek günden güne zorlaşırken, yenilenmiş ikinci el telefon sektörüne olan rağbet artmaya devam ediyor. Bu kapsamda ülkemizde hizmet veren kuruluşların sayısı her geçen gün artıyor. Bu kuruluşlar arasına son katılan isimse Türk Telekom oldu.

Bilim Kurgu Filmlerini Gerçeğe Dönüştürecek Akıllı Lensler Hayatımızı Değiştirebilir: İşte Potansiyel Kullanım Alanları ve Oluşabilecek Riskler

Hız kesmeden devam eden teknolojik gelişmeler, hayatımızı kolaylaştırmayı amaçlayan yeni cihazların ortaya çıkmasını sağlıyor ve bilim kurgu filmlerinin gerçeğe dönüşmesine neden oluyor. Gelecekte hayatımıza girmesi beklenen akıllı lensler de bu cihazlar arasında yer alıyor.

Xiaomi, Depremleri Önceden Tahmin Edebilecek Bir Teknolojinin Patentini Aldı

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte farklı bir boyut kazanan ve özellikleri gün geçtikçe artan cihazlar, hayatımızı kolaylaştırmakla kalmayıp hayat kurtarıcı bir role de bürünmeye başladı. Daha eski telefonlarda yer alan acil çağrı özelliği; yere sert düşüldüğünü algılayıp durumunu soran ya da ambulansı arayan akıllı kol saatlerine, depremi önceden hissederek haber veren telefonlara doğru evrim geçirdi.

Dünyaca Ünlü Rapçi Lil Pumpın Yer Aldığı NFT Projesi, Kısa Sürede Satıldı

Blok zincir destekli bir platform olan Opulous ve ünlü müzik şirketi Republic el ele vererek, rapçi Lil Pump ve DJ KSHMR ile birlikte yeni NFT projeleri olan Security NFT’leri (S-NFT) tanıttı. Bu proje sayesinde Republic, Security NFT’ler sunarak müzik yatırımı ve blok zinciri teknolojisini geniş kitlelere ulaştıran ilk platform olma unvanının da sahibi oldu.