Ünlü Şarkıcı Justin Bieber, Popüler Bir Koleksiyondan Tek Bir NFTye 1.3 Milyon Dolar Ödedi

Kripto paraların yanı sıra NFT çılgınlığının da hızla tüm dünyada devam ettiğini söylememiz yanlış olmaz. Birçok dev şirket, internet ortamındaki varlıkların blok zincirine işlenerek dijital olarak sertifikalandırılması anlamına gelen NFT’lere (non-fungible token) astronomik yatırımlar yapıyor.

21.02.2022 06:15:12 tarihinde yayınlandı.

Kripto paraların yanı sıra NFT çılgınlığının da hızla tüm dünyada devam ettiğini söylememiz yanlış olmaz. Birçok dev şirket, internet ortamındaki varlıkların blok zincirine işlenerek dijital olarak sertifikalandırılması anlamına gelen NFT’lere (non-fungible token) astronomik yatırımlar yapıyor.

Tahmin edilebileceği gibi birçok ünlü isim de NFT furyasına dahil olmuş durumda. Dünyaca ünlü Kanadalı pop yıldızı Justin Bieber da bu isimlerden yalnızca birisi.  27 yaşındaki sanatçı, halihazırda birkaç NFT’ye sahip durumda; hatta Bieber’ın sosyal medyada bulunan profil fotoğraflarından birisi de inBetweens koleksiyonuna ait bir NFT. Şimdi de ünlü şarkıcının yeni bir NFT satın alımı yaptığı ortaya çıktı.

Gelen haberlere göre müzik platformlarında milyarlarca kez dinlenme sayısına ulaşan Bieber, popüler NFT pazar yeri OpenSea’den ‘Bored Ape Yacht Club’ isimli koleksiyona ait bir NFT’yi 500 Ethereum’a (ETH), yani 1.3 milyon dolara satın aldı.

Bieber’ın bu satın alımı tepkilere de yol açtı. Sosyal medyada bulunan kullanıcılar, ünlü şarkıcının ‘kazıklandığını’, satın alınan NFT’nin 1.3 milyon dolar edecek kadar nadir olmadığını ve kendi fiyatından beş kat daha fazla olduğunu ifade etti. NFT’nin platformdaki taban fiyatının, Bieber’ın satın aldığı fiyattan çok daha düşük olması da bu tepkileri destekleyen detaylar arasında yer aldı.

İLGİLİ HABER Dünyanın En Popüler NFT Pazar Yeri OpenSeaden Korkutan Açıklama: Ücretsiz Oluşturulan NFTlerin Neredeyse Tamamı Sahte

Her biri birbirinden farklı 10.000 maymundan oluşan ‘Bored Ape Yacht Club’ koleksiyonu, dünyanın en popüler koleksiyonları arasında yer alıyor. Nadirliğine göre yüzbinlerce, hatta milyonlarca dolara alıcı bulan bu görseller birçok ünlü ismin de ilgisini çekiyor. Bieber dışında daha önce de Eminem, Post Malone, Stephen Curry gibi farklı alanlardan birçok ünlü isim uçuk fiyatlar ödeyerek bu koleksiyondan NFT’ler satın almıştı.


Kaynak webtekno.com

 

Popüler Kripto Para Cardanonun Kurucusundan Elon Muska Yeni Sosyal Medya Platformu Çağrısı

250 milyar dolardan fazla serveti ile dünyanın en zengin insanı unvanını taşıyan Elon Musk, geçtiğimiz hafta beklenmedik bir kararla Twitter’ın %9.2’lik hissesini milyarlarca dolara satın almıştı. Bunun ardından da ünlü iş insanının sosyal medya devinin yönetim kuruluna dahil olacağı belirtilmiş; ancak bu gerçekleşmemişti. Dün ise bu konuda daha büyük bir gelişme yaşandı ve Musk’ın Twitter’ın tamamını 43,4 milyar dolarlık astronomik bir ücretle satın almak istediği ortaya çıktı.

Twitter CEOsu, Şirketin İki Üst Düzey Yöneticisini Adeta Kovdu: İşe Alımların Durdurulduğu Açıklandı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından olan Twitter, son zamanlarda dünya gündeminin başında yer alıyor. Bilindiği üzere Tesla ve SpaceX CEO’su Musk’ın geçtiğimiz haftalarda platformu 44 milyar dolarlık astronomik bir ücrete satın alacağı açıklanmıştı. Bunun ardından ise şirketin geleceği ile ilgili birçok haber ortaya atılmıştı.

Dying Light 2nin Hayal Kırıklığı Yaratabileceğini Gösteren İlk İnceleme Puanları Paylaşıldı

İlk oyunuyla tüm dünyada ses getiren, özellikle parkur mekaniği ve aksiyonuyla bolca sevilen Dying Light, ikinci oyunuyla yarın tüm oyuncularla yeniden buluşacak. Dying Light 2 Stay Human ismiyle çıkış yapacak yeni oyun hakkında beklentiler, ilk oyun sayesinde yüksek düzeydeyken bu beklentilerin ne kadar karşılanacağına yönelik fikri verecek eleştirmen puanları bugün paylaşıldı.

Metadan (Facebook) Türkiyeye Tehdit Gibi Uyarı: Baskı Olursa Temsilciyi Geri Çekeriz

Türkiye Büyük Millet Meclisi, artık sosyal medya platformlarının temsilcilerine de ev sahipliği yapmaya başladı. Son olarak TikTok temsilcilerinin sunumuna ev sahipliği yapan TBMM Dijital Mecralar Komisyonu, bugünse Meta’dan gelen bir açıklayıcı ve rest çekici ifadelerle karşılaştı. Instagram, Facebook ve WhatsApp’ı çatısı altında barındıran Meta, komisyona bir rapor gönderdi.