TikTok, Reklamları Daha Eğlenceli Bir Hale Getirecek İki Yeni Eklentisini Tanıttı

Instagram, TikTok, Twitter ve daha pek çok sosyal medya platformu kullanıcı sayılarını artırmaya devam ederken markalar da bu platformlara yönelik reklam sayılarını her geçen gün artırıyor. Neredeyse sosyal medya kullanmayan kalmadığı düşünüldüğünde, reklamlar için de bu platformlar oldukça güzel bir seçenek haline geldi.  

23.04.2022 21:45:16 tarihinde yayınlandı.

Instagram, TikTok, Twitter ve daha pek çok sosyal medya platformu kullanıcı sayılarını artırmaya devam ederken markalar da bu platformlara yönelik reklam sayılarını her geçen gün artırıyor. Neredeyse sosyal medya kullanmayan kalmadığı düşünüldüğünde, reklamlar için de bu platformlar oldukça güzel bir seçenek haline geldi.  

Markalar, reklamları üzerinde çalışmalar gerçekleştirirken sosyal medya platformları da bu reklamlar için yeni yöntemler geliştirimeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde buna benzer bir çalışma Instagram’dan gelmiş ve 3D reklam özelliğini duyurmuştu. Bugün ise en büyük rakibi TikTok’tan benzer bir hamle geldi ve yakında markaların reklamlarının akıştaki yerini alacağı açıklandı. 

TikTok 1 milyar aktif kullanıcı sayısını aştı ve artık devasa bir platform haline geldi. Durum böyleyken çok sayıda tüketiciye ulaşmak isteyen markaların, sosyal medya platformları arasındaki ilk tercihlerinden biri oldu. TikTok’ta markaların daha ilgi çekici reklamlar verebilmesi ve daha çok kullanıcıya ulaşabilmesi için yeni ‘etkileşimli eklentiler’ özelliğini geliştirdi. Bu yeni eklentiler, markaların ana akışta pop-uplar, çıkartmalar ve diğer görsel öğeleri kullanarak reklamlar vermesine olanak sağlayacak. Bununla birlikte TikTok, etkileşimli eklentileri iki ana başlıkta topluyor: standart ve premium. 

Standart etkileşimli eklentilerle birlikte markalar reklamlarını kullanıcılara anketler ve testler sunabilecek. Bununla birlikte markalar bu eklenti sayesinde kullıcılardan geri bildirim alabilecek. Bu da markalara kullanıcıların beğendiği veya beğenmediği ürünlere göre bir satış kampanyası düzenleyebileceği anlamına geliyor. Premium etkileşimli eklentiler ise markaların pazarlama hedeflerini çok daha fazla büyütebileceği bir seçenek. Premium eklenti, açılır bir öğe aracılığıyla ürünlerin öne çıkarılmasına ve kullanıcıların bir vitrinle karşılaşarak ürünleri inceleyebilmesine olanak tanıyor.  

İLGİLİ HABER Gizli Çamaşırlar Ortaya Saçılacak: TikTok, İzleme Geçmişi Özelliğini Test Ediyor

TikTok, bu iki yeni özelliğinin kullanıcıların markalardan ürün satın alma oranlarını büyük ölçüde artırmasını beklediklerini söylüyor. Şirketin paylaştığı bir blog yazısı, bu yeni reklam seçeneklerinin görüntüleyen kullanıcıların %57’sini markayı ve ürünlerini aramaya teşvik ettiğini gösteriyor. Çinli sosyal medya platformu, yeni eklentilerle birlikte kullanıcıların reklamları çok daha ilgi çekici ve eğlenceli bulacağını belirtiyor.  


Kaynak webtekno.com

 

Epic Games, Normal Fiyatı 159 TL Olan Oyunu Ücretsiz Yaptı

Son yıllarda ücretsiz hale getirdiği oyunlarla oyun tutkunlarının gönüllerinde taht kuran Epic Games, yılbaşına özel başlattığı kampanyasındaki yeni oyununu açıkladı. Yalnızca saatler içerisinde ücretsiz olarak kütüphaneye eklenebilecek yeni oyun, 2019 yılında piyasaya sürülen Control oldu.

Google, Uyurken Horlayıp Horlamadığınızı Tespit Edecek (İfşa Etmese Bari...)

Akıllı cihazlarımız sağlık durumumuzu kapsamlı bir şekilde takip etmek için yeni özellikler kazanırken, bu konuda son haber Google’dan geldi. Google, sağlık araştırmaları platformu olan Google Health Studies için bu hafta yayınladığı yeni güncellemeyle birlikte gelecekte hayatımıza girebilecek bir özelliğe dair önemli bir ipucuna yer verdi.

PUBG New State’in Mobil ve PC’deki Sistem Gereksinimleri Nelerdir, Oyun Bize Neler Sunuyor?

Ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyada oyunseverlerin gönlünü kazanan PUBG oyununun arkasındaki ekip yaklaşık 1 yıl önce PUBG: New State isimli, bir nevi devam serisi sayılabilecek bir oyunun müjdesini vermişlerdi. Sonunda 11 Kasım 2021 tarihinde PUBG: New State App Store ve Google Play Store uygulama mağazalarındaki yerini aldı. Herkesin aklındaki soru ise bu oyunun sistem gereksinimlerinin ne olduğu.

PlayStationdan Katılmak İçin Sevgiliye İhtiyaç Duymayacağınız Sevgililer Günü Kampanyası

Günümüz oyuncuları, bir oyun konsolu satın alıp, konsolda oynamak üzere yeni bir oyun satın aldıktan sonra bir de bu oyunları çok oyunculu oynamak için abonelik servisine üye olmak zorunda kalıyorlar. Xbox, PlayStation ve Nintendo’da bu sistem halen fazlasıyla tartışılsa da halen abonelik servislerinin kalkacağına dair işaret bulunmuyor. Fakat PlayStation oyuncuları, en azından bu hafta sonuna özel herhangi bir abonelik satın almak zorunda kalmayacaklar.