The Game Awardsu Trolleyen Çocuk, Şimdi de Ünlü Twitch Yayıncısı HasanAbinin Yayınını Bastı

Gerçek ismi Hasan Piker olan HasanAbi, 2,5 milyon takipçisiyle Twitch’in en ünlü yayıncılarından biri. Türk asıllı yayıncı, dün ABD Senaryo Yazarları Derneği (WGA) tarafından gerçekleştirilen, yazarların kötü şartlar nedeniyle iş bıraktığı ve birçok yapımın durmasına neden olan greve katıldı.

7.05.2023 08:45:09 tarihinde yayınlandı.

Gerçek ismi Hasan Piker olan HasanAbi, 2,5 milyon takipçisiyle Twitch’in en ünlü yayıncılarından biri. Türk asıllı yayıncı, dün ABD Senaryo Yazarları Derneği (WGA) tarafından gerçekleştirilen, yazarların kötü şartlar nedeniyle iş bıraktığı ve birçok yapımın durmasına neden olan greve katıldı.

Los Angeles’ta gerçekleştirilen WGA grevinde canlı yayın yapan HasanAbi’nin yayını, daha önce başka yerlerde gördüğümüz bir çocuk tarafından basıldı. Bu çocuk, geçen aralık ayındaki The Game Awards töreninde herkesi trolleyen çocuğun ta kendisiydi.

Yayınını trolleyen 16 yaşındaki bu çocuğun ismi Matan Even. Ünlü yayıncı, düşük maaşlar gibi şartlardan şikâyetçi olan ve bunun için ülke çapında iş bırakan sinema ve televizyon yazarlarının grevini desteklemeye gelmiş ve oradan yayın açmıştı. Even da tam bu yayın sırasında birden kamerada belirdi ve “Mülk sahiplerini destekliyoruz” yazan bir pankart gösterdi. Even, “Sendikalara karşıyız” diye de bağırdı.

HasanAbi, yayın sırasında bu çocuğu kenara itmeye ve grevi gerçekleştiren insanlarla konuşmaya çalıştı. Ancak Even ve ekibi oradan ayrılmadı ve alakasız bir şekilde bağırmaya devam etti. İkili, daha sonrasında Twitter’da da çatıştı. Hasan Piker, kibarca Even’ın kenara itmeye çalıştığını söylerken Even ise “Orada donup kalmaktansa bunu yüzüme karşı konuşmalıydın” dediği bir tweet attı.

Ünlü yayıncı ayrıca, daha önce Even’ın kendisiyle işbirliği yapmak istediğini de ifade etti..

“Kim bu Matan Even” dediğinizi duyar gibiyiz. Bu arkadaş, en olmadık yerlerde ortaya çıkan bir troll. Kendisi, geçtiğimiz yıl dünyanın en prestijli oyun ödüllerinden biri olan The Game Awards’ta iyice ünlenmişti.

Even, törende Elden Ring’in “Yılın Oyunu” ödülünü aldığı sırada birden sahneye çıkmıştı.  Mikrofona el koyduktan sonra ise eski ABD Başkanı Bill Clinton’ı içeren dünyanın en alakasız cümlesini kurarak herkesi şaşkına çevirmişti: “Herkese teşekkür etmek istiyorum. Bu ödülü reformdan geçmiş Ortodoks haham Bill Clinton’a aday göstermek istiyorum.” Even, herkesin ağzını açık bırakan bu olay ardından da tutuklandı. Ancak yaşananlar, onun iyice popülerleşmesine de neden oldu.

İLGİLİ HABER Ünlü Twitch Yayıncısı Amouranth, Platformdan Bir Kez Daha Banlandı! (Bu 6 Oldu)

TikTok’ta 1 milyondan fazla takipçiye sahip olan Even’ın trollemeleri bunlarla da sınırlı değil. Even, daha önce NBA maçlarında, konserlerde, ünlülerin etrafında, Twitch yayınları gibi birçok başka yerde de görüldü. Yani kendisi, sırf trollemek amacıyla en alakasız yerlerde en saçma şekillerde karşımıza çıkabiliyor. Bu nedenle HasanAbi’nin yayınında ve WGA’nın grevinde garip bir pankartla belirmesi pek de şaşırtıcı değil.


Kaynak webtekno.com

 

Marsın Kendi Aylarından Birini Parçaladığı Ortaya Çıktı

‘Kızıl Gezegen’ olarak da bilinen Mars’a yönelik çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. İlerleyen yıllarda insan gönderilmesi beklenen bu gezegende şimdiden birçok araç yer alıyor ve araştırmalar yürütüyor. Aynı zamanda gezegene ve aylarına yönelik çalışmalar Dünya üzerinden de hız kesmeden devam ediyor.

OPPO Reno 9 Pro+, Dizüstü Bilgisayarlara Kafa Tutan Özellikleriyle Tanıtıldı!

Çinli teknoloji üreticisi Oppo, gerçekleştirdiği bir etkinlikte yepyeni akıllı telefonlarını tanıttı. Reno 9 serisi altında 3 model ile karşımıza çıkan Oppo, bu telefonların hem tasarımları hem de özellikleriyle ses getirmeyi başaracak gibi görünüyor. Peki Oppo'nun yeni akıllı telefonları tüketicilere neler vadediyor?

Twittera Kullanıcıların Telefon Numaralarını Paylaştığı İçin 150 Milyon Dolar Ceza (Bu Ceza Çok Olmuş, Kulağını Çekseydiniz)

ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC), dünyanın en popüler mikroblog platformlarından Twitter'a açtığı soruşturmayı tamamladı. Yetkililer tarafından yapılan açıklamalara göre Twitter, kullanıcılara telefon numaralarının ve e-postalarının çift faktörlü kimlik doğrulama için kullanılacağını söylemiş olsa da 2014 ila 2019 yılları arasında reklam amacıyla kullanmıştı. Soruşturmaya göre reklamverenler, kullanıcıların bu verilerini hedef kitle oluşturmak için kullandılar...