Snapdragon 8+ Gen 1 İle Gelecek İlk Telefonlar Belli Oldu: Çok Yakında Tanıtılacak

Akıllı telefon pazarında yeni yıl hazırlıkları devam ediyor. Üreticiler, yıl sonu ve önümüzdeki yılın başında yeni amiral gemisi modellerini sergileyecek. Geçtiğimiz günlerde çip üreticisi Qualcomm, yeni amiral gemisi cihazlara güç verecek Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisini duyurdu.

22.05.2022 20:15:30 tarihinde yayınlandı.

Akıllı telefon pazarında yeni yıl hazırlıkları devam ediyor. Üreticiler, yıl sonu ve önümüzdeki yılın başında yeni amiral gemisi modellerini sergileyecek. Geçtiğimiz günlerde çip üreticisi Qualcomm, yeni amiral gemisi cihazlara güç verecek Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisini duyurdu.

Önceki nesle kıyasla yüzde 10 daha hızlı ve yüzde 30 daha verimli olan işlemci, yeni amiral gemisinde en iyi performansı sunacak. Peki bu işlemci hangi modellerde kullanılacak. İşte çok yakında tanıtılması beklenen iki model…

Qualcomm’un yeni yonga setini ilk kullanacak cihazlar çok yakında geliyor. Bunlardan Asus, yeni oyuncu telefonu Rog Phone 6 ile bu işlemciyi kullanan ilk cihaz olacak. Öte yandan Çinli üretici Realme de, aynı şekilde GT 2 Pro ile Snapdragon 8+ Gen 1’i kullanan ilk grupta yer alacak. Söz konusu her iki telefon, piyasaya çıktığında en hızlı Android cihazlar olacak. Peki yeni yonga setini hangi markalar kullanacak?

İLGİLİ HABER Qualcomm, Razer İş Birliğiyle Hazırladığı İlk Mobil Oyun Konsolunu Tanıttı

Qualcomm, Snapdragon 8+ Gen 1’in lansmanında hangi markaların bu işlemciyi kullanacağını açıkladı. Buna göre aşağıdaki listede yer alan markalar, yeni amiral gemilerinde 8+ Gen 1 işlemciyi tercih edecek:


Kaynak webtekno.com

 

Dünyayı Birbirine Katan İsrailli Casus Yazılım Pegasus’un Tamamen Devre Dışı Bırakılacağı İddia Edildi

İlk kez 2016 yılında tespit edilen ve İsrail merkezli NSO Group tarafından geliştirilen ‘Pegasus’ casus yazılımı, ortaya çıkarılan belgelere göre gazeteciler, devlet yetkilileri, iş insanları ve aktivistler gibi pek çok önemli insanın hedef alınmasını kolaylaştırmıştı. Pegasus, bugüne kadarki en büyük siber tehlike olarak nitelendiriliyordu.

Twitch Türkiye Dolandırıcılığının Mağdurları Şikayetvarda: Kartlarından İzinsiz Binlerce Lira Çekilmiş

Yayın platformları arasında dünyanın en önde gelen ismi olan Twitch, son günlerde oldukça endişe verici iddialarla gündemde. Ortaya çıkan bazı belgelerde az izlenen yayıncıların abartılı miktarlarda para kazandığının görülmesi, platformun kara para aklamak için kullanıldığı iddialarını doğurdu. Birçok yayıncının tepkiyle karşıladığı durumun yanı sıra bugün dikkat çekici bir sorun daha ortaya çıktı.

Gelecekte Savaş ve Barışlara, Yapay Zeka Karar Verebilir

Şirketler, yapay zekayı çeşitli süreçleri otomatize etmek için kullanırken, tüketiciler ise günlük rutinlerini kolaylaştırmak için kullanıyor; ancak hükümetler -özellikle de ordular- bu teknolojinin sunduğu hız ve etkiye büyük bir ilgi duyuyorlar. Halihazırda Çin gibi bazı devletler, kendi vatandaşlarını izlemek için yapay zekadan faydalanıyor. Ayrıca İngiltere Savunma Bakanlığı (MoD) tarafından geçtiğimiz hafta yapılan açıklamada, ulusal güvenlik ve savaşla ilgili kararlar almak için de yapay zekanın kullanılacağı belirtilmişti.