Samanlıkta İğne Aradık: TikTokta Takip Edebileceğiniz 9 Faydalı Hesap

TikTok, genel olarak arkada müzikler eşliğinde ve filtrelerle hazırlanan kısa videoların yayınlandığı bir sosyal medya platformu. Ayrıca canlı yayın açabilme gibi özelliklere sahip olduğu için telefonda vakit geçirmek isteyenlerin sıklıkla başvurduğu bir uyguluma.

23.05.2022 04:15:16 tarihinde yayınlandı.

TikTok, genel olarak arkada müzikler eşliğinde ve filtrelerle hazırlanan kısa videoların yayınlandığı bir sosyal medya platformu. Ayrıca canlı yayın açabilme gibi özelliklere sahip olduğu için telefonda vakit geçirmek isteyenlerin sıklıkla başvurduğu bir uyguluma.

Sosyal medyayı az çok kullanan herkesin artık bir şekilde bildiği, videolarını bir yerlerden denk gelip izlediği bir platform olarak TikTok; her gün yeni bir akım ortaya çıkartabiliyor. Videolarda kullanılan müzikler dahi trend haline gelebiliyor. İçinde büyük bir karmaşa barındıran TikTok'u sizin için taradık ve faydalı olabilecek içerik üreticilerini derledik.

Salavat Fidai, Rus asıllı bir heykeltıraş. Onu, diğer meslektaşlarından ayıran özelliği ise sanat eserlerini, işlemesi zor olan nesneler üzerine yapması. Fidai, 25 yılı aşkın avukat olarak sürdürdüğü kariyerine, Rusya'da başlayan ekonomik kriz sonrasında tam zamanlı sanatçı olarak devam etme kararı aldı.

Bir süre dijital fotoğrafçılık yolunda natürmort eserlere odaklandı. Daha sonrasında ise minyatür sanata ilgisi arttı ve kabak çekirdeği, pirinç taneleri gibi işlemesi oldukça zor olan şeyler üzerine minyatür resimler yapmaya başladı. Fakat tüm bu sürecin sonunda TikTok gibi bir mecrada dahi tanınır hale gelmesini sağlayan yeni bir yol buldu: Kurşun kalem uçları.

Fidai, oldukça kırılgan bir yapıda olan kurşun kalem uçlarına, bazen saatler bazen günler süren emekleri sonucu oldukça mikro heykeller çıkarmayı başarıyor. Mikro heykelleri dünya çapında sanat müzelerinde sergilenen sanatçının tanınır hale gelmesinde sosyal medyadaki aktifliği de fayda sağlıyor.

Yeni videoları biraz daha dans veya sohbet içerikli eğlence üzerine olsa da TikTok'a ilk girdiği videolar, işaret dili kullanımıyla ilgiliydi. Gündelik hayatımızda sürekli kullandığımız belli başlı kelimeleri, cümle kalıplarını işaret dilinde nasıl göstereceğimizi anlatan videolar çeken Aleyna Kılıç, bazen kendi hayatından veya sevdiği şarkı sözlerinden de işaret dili kullanımını öğreten videolar çekiyor. 

Mikrobiyolog bir araştırmacı olan ve TikTok'ta renkli saçlarıyla uyumlu Pinky Pearly adıyla videolar çeken Deniz Periz; çalıştığı laboratuvarda yaptığı deneylerle yüksek bir beğeni sayısına ulaşmayı başardı. Buzdolabından marula, saç derisinden bulaşık süngerine çevremizde gördüğümüz birçok şeyin bakteri seviyesini ölçen Pinky Pearly, aynı zamanda antibakteriyel olduğu düşünülen ürünleri de inceliyor. Mikrobiyoloji hakkında bilgisi olmayan insanların bile eğlenceli anlatımı sayesinde ilgisini çekebilen Pinky Pearly, TikTok'ta takip edilmeye değer hesaplardan biri.

'Karanlığı bilimle fethet!' sloganıyla 2010'da ODTÜ Biyoloji ve Genetik Kulübü üyeleri tarafından kurulmuş olan Evrim Ağacı, oldukça popüler bir bilim platformu. Bilimsel makalelere dayanarak aktif olarak paylaşım yaptıkları sitelerinin haricinde TikTok da dahil çoğu sosyal medya platformunu kullanıyorlar. TikTok hesaplarında ise mide guruldamasının neden oluştuğundan Güneş'i suyla söndürülebilme olanağına kadar, belki de gündelik hayatta aklımıza gelen ama cevabını bilmediğimiz sorulara, kısa ve ilgi çekici videolar eşliğinde cevap arıyorlar. 


Kaynak webtekno.com

 

Squid Game Adına Çıkarılan Sözde Kripto Parayla 1 Haftada 2,1 Milyon Dolarlık Vurgun Yapıldı (Netflix O Kadar Kazanmadı Be)

Netflix’in tüm dünyada çılgınlar gibi izlenen son dizilerinden Squid Game, popülerliğini hâlâ hissettirmeye devam ettiriyor. Dizi, geçtiğimiz günlerde de kripto para piyasasında karşımıza çıkmıştı. Fakat diziyle aynı ismi taşıyan kripto para biriminin arkasında Squid Game’in yapımcıları ya da diziyle ilişiği olan herhangi bir kişi bulunmuyordu.

Çinin Oyun Yasakları Devam Ediyor: Steamin Global Versiyonu Ülkede Yasaklandı

Son zamanlarda Çin hükümeti, ülkedeki internet kullanımına yönelik kurallarını sıkılaştırıyordu. Bu kurallar da teknoloji devlerinin hükümete ayak uydurmasını zorlaştırıyor ve şirketlerin ülkedeki hizmetlerini kapatmasına yol açıyordu. Daha önce Google, Twitter ve Microsoft gibi devler bu baskılar sebebiyle bazı hizmetlerini ülkeden çekmişti.

Apple Müzik, Türkiye Fiyatlarına Yüzde 40tan Fazla Zam Yaptı! İşte Yeni Fiyatlar

Apple’ın Spotify’a rakip olarak piyasaya sürdüğü müzik platformu Apple Music, günümüzde pek çok kullanıcı tarafından kullanılmaya devam ediyor. Ülkemizde de aktif olarak hizmet veren platform, bugün ise abonelerini üzecek bir haberle gündeme geldi. Rakiplerine göre artan fiyatlara rağmen kendi fiyatlarını aynı seviyede tutan Apple Music, ne yazık ki en sonunda zamlandı.

İnsan ile Hayvan Yüzleri Arasında Dönüşüm Yapabilen Yapay Zeka

Yapay zeka tarafından oluşturulabilen görüntülerde heyecan verici noktalara geldik diyebiliriz. Araştırma laboratuvarlarında geliştirilen yeni teknikler, bu alanda gitgide daha başarılı sonuçlar ortaya çıkmasını sağlıyor. İnsanı yüzlerini hayvana dönüştüren yeni bir yapay zeka algoritması da bunun kanıtı.

Dünyanın İlk SMSi O Kadar da Etkileyici Olmayan Bir Fiyata NFT Olarak Satıldı

90’ların başından 2000’li yılların ortalarında kadar, henüz ortalıkta mesajlaşma uygulamaları bulunmuyorken hepimiz SMS’lere bağlıydık. Günümüzdeyse SMS’i artık yalnızca internetimiz olmadığında kullanmaya başladık. İnternet olduğundaysa SMS’i yalnızca müşterisi olduğumuz yerlerden kampanya duymak gibi şeyler için kullanıyoruz.