NFT ve Metaverse Dünyasının Yeni Trendi Kryptomon ve KMON Token Nedir, Nasıl Oynanır?

Pokemon’u bilirsiniz. Özellikle doksanlı yıllarda doğan herkesin çocukluk hayaliydi bir Pokemon’a sahip olmak, onunla ilgilenmek ve maceralara çıkmak… Sanal bebeklerin dolduramadığı bu boşluk bizi oyunlara yönlendirdi. İşte bu yüzden ki Pokemon, her ne kadar çizgi dizisinden bağımsız olsa da bugün oyunlarla yaşıyor, bir şekilde o hayale ulaşmamızı sağlıyor. 

20.02.2022 09:30:16 tarihinde yayınlandı.

Pokemon’u bilirsiniz. Özellikle doksanlı yıllarda doğan herkesin çocukluk hayaliydi bir Pokemon’a sahip olmak, onunla ilgilenmek ve maceralara çıkmak… Sanal bebeklerin dolduramadığı bu boşluk bizi oyunlara yönlendirdi. İşte bu yüzden ki Pokemon, her ne kadar çizgi dizisinden bağımsız olsa da bugün oyunlarla yaşıyor, bir şekilde o hayale ulaşmamızı sağlıyor. 

Diğer taraftan tıpkı Pokemon gibi aynı hayal ve heyecanımıza seslenen, ancak bunu yaparken blokzinciri teknolojisini kullanan oyunlar da var. Bu oyunların eğlencenin yanı sıra birer yatırım imkanı sunması, 90’lı çocukların ve şimdiki yetişkinlerin dikkatini çekmeyi başarıyor. Ancak güvenilir seçenek ne yazık ki çok çok az. Nitekim BBC, Forbes gibi yayın organlarından referans alan, Binance NFT tabanlı Kryptomon, en güncel ve güvenilir seçenek olarak karşımızda.

Blokzinciri tabanlı Kryptomon; aslında Pokemon, CryptoKitties ve sanal bebek akımlarının iyi yönlerini alan ve bunları NFT’lerle birleştiren bir oyun ve yatırım aracı. Oyuncular bu evrende KMON adındaki tokenleri kullanıyor, bu sayede her biri bir NFT’ye bağlı ve benzersiz olan Kryptomon adındaki karakterlere sahip olabiliyorlar. KMON tokeni, standart para ile alınıp satılabildiği gibi Binance’in kripto para birimi olan BNB ile takas yapılabiliyor.

Elbette Kryptomon'lar -tıpkı Pokemon'lar ya da sanal bebekler gibi- beslenmeye ve bakıma ihtiyaç duyuyorlar. Bir başka deyişle sahip olduğunuz NFT’leri yaşatmak, geliştirmek ve bu yollarla finansal değerlerini artırmak oyuncunun sorumluluğunda.

Dünyanın en büyük kripto para borsasının NFT pazarında listelenen Kryptomon'lar, bu sayede Binance NFT ile milyonlarca kişiye ulaşabiliyor. Yani hem oyuncuları hem de NFT yatırımı yapmak isteyenler için oldukça büyük, hareketli bir pazarda karşımıza çıkıyorlar.

Binance dışında Kryptomon projesine destek veren pek çok büyük borsa, NFT, blokzinciri, finansal oyun topluluğunu yukarıda görüyoruz. Ayrıca Kryptomon hakkında Forbes, Yahoo Finance, Cryptonews, NBC, Business Insider gibi pek çok önemli basın kuruluşu ile işbirliği de yapılmış durumda. 

Projenin kurucusu Umberto Canessa Cerchi adında bir girişimci. Kendisi, daha önce farklı yayın organlarına Kryptomon hakkında verdiği röportajlarda, girişte de bahsettiğimiz “Pokemon, CryptoKitties ve sanal bebek akımının karışımı” fikrini açık açık ifade ediyor. 

Ayrıca hem proje kurucusunun hem de tüm ekibin alanında uzman kişilerden oluşması, güveni artıran en önemli unsur diyebiliriz. Çünkü hem blokzinciri hem de NFT teknolojileri için “yeniliğe duyulan heyecanı” kullanan çok sayıda dolandırıcılık girişimi var. Bu girişimlerin ortak noktası ise arkasında bulunan isimlerin, proje ekibinin açıklanmaması. Yani bir bakıma işin merdiven altı diyebileceğimiz yöntemlerde sürdürülmesi. Kryptomon projesinde böyle bir durum yok.


Kaynak webtekno.com

 

Dünyanın İlk Metaverse Telefonu COVID-19 Sebebiyle Ertelendi

Teknoloji dünyasında bulunan birçok şirket, hız kesmeden popülerleşmeye devam eden ve ‘internetin geleceği’ olarak tanımlanan metaverse’e yönelik adımlarını sürdürüyor. Bu konuda hamle yapacağını açıklayan şirketlerden biri de bir dönem akıllı telefon sektörünün önde gelen isimlerinden olan Tayvan merkezli HTC’ydi.

İnternet Bağlantınızı Değiştirmeden Hızı Artırıp Bağlantı Sorunlarını İyileştiren Cihaz ‘SpeedUpBOX’ 30 Mart’ta Tanıtılacak

Ülkemizde yüksek hızlı ve kaliteli internete ulaşmak gerçekten de zor. En iyi altyapıya sahip olsanız bile ağa bağlı cihaz sayısının artması ve sistemsel sorunlar, zaman zaman internet hızının düşmesine yol açabiliyor. Bu durumun farkında olan Ankara merkezli Tayf İleri Teknoloji Hizmetleri A.Ş. de (Tayftech) SpeedUpBOX olarak isimlendirdiği bir cihaz geliştirdi. 30 Mart’ta tanıtılacak cihaz, vadettiği özelliklerle tüketicilerin ilgisini çekmeyi başaracak gibi duruyor.

Microsoftun Activision Hamlesi Sonrası XBox CEOsundan Heyecanlandıran Açıklama: Guitar Hero Gibi Eski Oyunlar Geri Gelebilir

Microsoft’un Activision Blizzard’ı satin alıp kendi bünyesine geçireceğini açıklamasından sonra hiçbir şey açıklamaması insanların kafasında büyük soru işaretleri kalmasına sebep oldu. Yine de bazı ufak (!) detaylar da gün yüzüne çıkmaya başladı. Gün yüzüne çıkmaya başlayan şeylerden biri de Xbox CEO’su Phil Spencer’ın heyecanı.