Netflixe Tıpkı TV Kanallarındaki Gibi Canlı Yayınlar Geliyor; Peki Reklamlar da Olacak mı?

İnternet kullanımının tüm dünyada yükselmesi sebebiyle son yıllarda sinema ve dizi platformlarına olan ilgi de hız kesmeden artmaya devam ediyor. Birçoğumuzun kullandığı dijital platform Netflix, 10 yıl sonra ilk kez abone kaybetmesine rağmen dünya çapında 220 milyondan fazla kullanıcıya sahip olmasıyla hâlen bu mecraların en popüleri durumunda.

18.05.2022 16:30:24 tarihinde yayınlandı.

İnternet kullanımının tüm dünyada yükselmesi sebebiyle son yıllarda sinema ve dizi platformlarına olan ilgi de hız kesmeden artmaya devam ediyor. Birçoğumuzun kullandığı dijital platform Netflix, 10 yıl sonra ilk kez abone kaybetmesine rağmen dünya çapında 220 milyondan fazla kullanıcıya sahip olmasıyla hâlen bu mecraların en popüleri durumunda.

Bundan birkaç gün önce Netflix’in şifre paylaşımı ve reklamlı içerikleri ne zaman getirmeyi planladığının ortaya çıktığını sizlere aktarmıştık. Şimdi ise gelen haberler, Netflix’in platformu adeta televizyona çevirecek planlarının olduğunu ortaya koydu ve şirketin kullanıcılarına farklı deneyimler sunmayı düşündüğünü gösterdi.

Variety’nin haberine göre Netflix, canlı yayın özelliğini kullanıcıların beğenisine sunmayı planlıyor. ABD merkezli dev platformun bu özelliği geliştirmenin ilk aşamalarında olduğu; canlı reality showlar gibi televizyonlarda gördüğümüz programlarda ve stand-up gösterilerinde kullanılabileceği ifade ediliyor.

Ayrıca canlı yayınların, platformun popüler yarışma programları için canlı oylama yapmak için kullanılabileceği de gelen haberler arasında. Şu an için canlı yayınlar hakkında pek fazla detay bulunmadığını da eklemek gerek. Özelliğin senaryosu olmayan reality şovlarda ve stand-up gösterilerde kullanılacağı tahmin edilirken spor yayınlarında kullanılıp kullanılmayacağı merak konusu olmuş durumda. Böyle bir şey birçok kullanıcı tarafından beğenilme potansiyeline sahip olsa da Deadline, platformun buna dair bir planının şu an için bulunmadığını aktarıyor.

Netflix'in bu hamlesi onu görmeye alıştığımız televizyon kanallarına bir adım daha yaklaştırıyor. Peki gün geçtikçe tv kanallarına daha çok benzeyen Netflix'teki canlı yayınlarda reklamlar görecek miyiz? Netflix yetkilileri bu konu hakkında bir açıklama yapmamış olsa da eğlence sektöründeki pek çok insan Netflix'in ileride canlı yayınlar için 'reklamlı ama daha uygun' ve 'reklamsız ama daha pahalı' olmak üzere en az 2 paketi kullanıcılara sunacağını iddia ediyor. 

İLGİLİ HABER Netflix, Yeni Sansür Karşıtı Politikasını Açıkladı: "Aykırı Bulsak da Sansürlemeyeceğiz"

Kısacası Netflix, bir nebze bildiğimiz geleneksel televizyonları andıran canlı yayın özelliği ile birlikte farklı şeyleri kullanıcılarına sunmayı düşünüyor. Özelliğin henüz daha geliştirilmenin ilk aşamalarında olduğunu; ancak çıkış tarihi ile ilgili herhangi bir zaman çizelgesinin bulunmadığını da son olarak ekleyelim. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.


Kaynak webtekno.com

 

Çin, Dünyanın En Güçlü Katı Yakıtlı Motorunu Test Etti

Fırlatış hazırlığı epey bir uzun süren sıvı yakıtlı roket ateşleyicileri, daha etkili itiş gücü sağlamaları sebebiyle genelde uzay programlarında tercih edilirken; anında ateşleme yeteneğine sahip olan ve bir yerden başka bir yere daha kolay taşınabilen katı roketler çoğunlukla askeri amaçlı olarak kullanılmakta. 

Yeni Macbook Pro, Devasa Bir Çentikle Gelmesine Rağmen Face ID Desteklemiyor: Tamam da Neden?

ABD merkezli teknoloji devi Apple, dün gerçekleştirdiği etkinlikte yeni dizüstü bilgisayarı MacBook Pro'yu duyurdu. Bu yılki model, işlemci kaynaklı performans iyileştirmesine ek olarak, bazı tasarım özellikleriyle geldi. Örneğin 2021 model MacBook Pro'da touch bar bulunmuyor. Ayrıca bu tasarımda bir de çentiğe yer veriliyor. Ancak bu çentik, Face ID teknolojisini desteklememesi ile dikkat çekti.

Instagram’da Gizli Profilleri Görmek İçin Kullanılan Postegro Uygulaması Nedir, Ne Kadar Güvenilir?

Popüler sosyal medya platformu Instagram’da biri sizi takip etmeye başladı diyelim. Geri takip edeceksiniz ancak profili kapalı ve kim olduğunu bilmiyorsunuz. Bu noktada devreye Postegro ve benzeri uygulamalar giriyor. Postegro uygulaması sayesinde takip etmediğiniz gizli Instagram hesaplarının bile profilini görüntüleyebilirsiniz. Üstelik bu görüntüleme işlemini tamamen gizi olarak yaparsınız.

Şikayetvar, Okurken Hem Gülüp Hem Tiksineceğiniz, En İlginç Şikayetleri Açıkladı

Türkiye'de vatandaşların yaşadıkları sorunlarla ilgili çözüm aramak için sıklıkla başvurduğu platformlardan bir tanesi olan Şikayetvar, 2021 yılına ilişkin verilerini açıkladı. Yapılan açıklamalarda toplam kaç adet şikayet olduğu, bunların kaçının çözüldüğü, en çok şikayet edilen sektörler gibi pek çok detaya değinildi. Dilerseniz lafı hiç uzatmadan, Şikayetvar'ın verilerine yakından bakalım.

AMD, Radeon Serisindeki 18i Yüksek Önem Düzeyinde Olan Güvenlik Açıklarını Giderdiğini Açıkladı

GPU donanım üreticilerinin grafik sürücüsü güncellemeleri, genellikle belli bir heyecan ve şüpheyle karşılanır. Bazı kullanıcılar, yeni bir paketin sağlayabileceği potansiyel oyun ve uygulama desteği, işlevsellik veya saf FPS'yi dört gözle beklerken bazılarıysa, bunun yol açabileceği sorunların, çözdüğü sorunlardan daha fazla soruna yol açabileceği korkusuyla tereddütte kalır.