League of Legends, Discord ve Daha Pek Çok Platforma Erişim Sorunu Yaşanıyor: Sorunun Kaynağı Açıklandı [GÜNCELLEME]

Günümüzün en popüler sunucu hizmeti sağlayıcılarından birisi olan Cloudflare, son dakikalarda pek çok popüler platformu etkileyen bir sorunla karşı karşıya. Cloudflare ve Cloudflare hizmetinden yararlanan uygulamalar ve internet siteleri, hizmet sağlayıcısında yaşanan bir sorun nedeniyle erişim sorunlarıyla boğuşuyor.

23.06.2022 04:30:22 tarihinde yayınlandı.

Günümüzün en popüler sunucu hizmeti sağlayıcılarından birisi olan Cloudflare, son dakikalarda pek çok popüler platformu etkileyen bir sorunla karşı karşıya. Cloudflare ve Cloudflare hizmetinden yararlanan uygulamalar ve internet siteleri, hizmet sağlayıcısında yaşanan bir sorun nedeniyle erişim sorunlarıyla boğuşuyor.

Türkiye saati ile bu sabah başlayan sorunlar nedeniyle Discord, Omegle, Medium ve Feedly, League of Legends ve Shopify gibi yüz binlerce kullanıcıya sahip platformlara ve oyunları erişimde sıkıntılar yaşanıyor. Doğrudan  Cloudflare tarafından paylaşılan bir açıklama bulunurken, şirket yetkilisinin de bir forumda sorunla ilgili paylaşım yaptığı görüldü.

Cloudflare, yaptığı açıklamada “Kullanıcılar, Cloudflare’in ağına veya hizmetlerine ulaşırken hatalar veya zaman aşımları yaşayabilir.” dedi. Şirketin CTO’su John Graham-Cumming de Hacker News’de bir başlık altında yaptığı açıklamada sorunun dünya çapında olmadığını ancak pek çok bölgede görüldüğünü paylaştı. CTO, sorunun farkında olduğunu ve nedenini de bildiklerini paylaştı. Fakat ne zaman çözülebileceğine dair bir bilgi sunmadı.

Downdetector'da yer alan şikâyetlere göre kullanıcıların platformlar hakkındaki şikâyetleri son dakikalarda önemli bir düşüş yaşadı. Bu da sorunun büyük oranda çözüldüğünü gösteriyor. Bununla birlikte Cloudflare hizmetinden faydalanan platformlarda da sorunların çözüldüğü görülüyor.


Kaynak webtekno.com

 

Tweetlerinizi Kendinize Saklayın! Sosyal Medyada Dezenformasyona Yönelik Paylaşımlara Hapis Cezası Geliyor

Sosyal medya platformlarının her geçen gün büyümesi ve kullanıcı sayılarının artması beraberinde yeni önlemler getirmeye devam ediyor. Pek çok kişi ve kuruluşun ürün tanıtımı yaparken, satış gerçekleştirirken veya reklam verirken uyması gereken pek çok kural var. Bununla birlikte çok sayıda kullanıcıyı ilgilendiren yeni bir düzenleme de yolda. 

82 Milyar Dolarlık Yatırım Şirketinden Yavaş At da Shitcoinler Yesin" Dedirten Bitcoin Tahmini

Her gün hakkında yeni haberler ile karşılaştığımız kripto para birimleri hızla yaygınlaşmaya devam ediyor. Dünyanın dört bir yanından birçok insan, yetkililerin şüphelerine rağmen bu para birimlerini yatırım aracı ve ‘geleceğin teknolojisi’ olarak görüyor. Ayrıca, önde gelen şirketlerden de bu para birimlerine milyonlarca dolarlık yatırım yapılıyor.

LoL Rünleri Ne İşe Yarar? En Popüler 20 Rün ve Özellikleri

League of Legends’ın ilk revaç yaptığı dönemlerde uzun bir süre her yerde yeni moba oyunlar türemeye başladı. League of Legends’ın bu kadar popüler olduğunu gören her oyun firması bir şekilde moba oyun türünden ekmek yemek istedi. Kimisi bu konuda başarılı oldu kimisi ise kepenkleri indirdi. Fakat bunlardan hiçbirisi maalesef League of Legends’ın popülerliğinin yanına bile yaklaşamadı. 2022’de artık bu moba furyası bitmiş olsa da, bundan 3-5 sene önce her yer gerçekten mobaydı.

Metaverse Platformu The Sandbox, Dünyanın En Büyük Müzik Şirketlerinden Biri ile Ortaklık Kurdu: Birçok Ünlü Sanatçı Sanal Konserler Verecek

Metaverse kavramı hızla popülerleşirken, birçok insan da daha şimdiden ‘internetin geleceği’ olarak tanımlanan bu sanal evrenlerde yerini almaya başladı bile. Teknoloji devleri de aynı şekilde konu hakkındaki yatırımlarını hızla artırıyor ve her gün yeni metaverse planlarını tüm dünya ile paylaşıyor.