Jahrein ve Rekkitz Ekibi, Twitch’ten Ayrıldı: İşte Yayın Yapacakları Yeni Platform

Oyun piyasasının neredeyse yarısına hâkim olan Tencent’in alt firması Huya’nın sahip olduğu canlı yayın platformu Nimo TV, oldukça popüler olmaya başladı. Bugün ise bu popülerliği hızla arttıracak yeni bir haber yayıldı.

22.02.2022 01:30:21 tarihinde yayınlandı.

Oyun piyasasının neredeyse yarısına hâkim olan Tencent’in alt firması Huya’nın sahip olduğu canlı yayın platformu Nimo TV, oldukça popüler olmaya başladı. Bugün ise bu popülerliği hızla arttıracak yeni bir haber yayıldı.

Kazandığı popülerlikle son zamanlarda dev yayın platformu Twitch’e rakip olmaya başlayan yayın platformu Nimo TV, Twitch’in popüler 4 yayıncısının kendi platformlarına geçtiğini duyurdu. Nimo TV Türkiye Twitter hesabından yapılan duyurunun ardından yayıncılar da Nimo TV’ye geçişleri hakkında paylaşım yaptı.

Kara para aklama ve dolandırıcılık olaylarıyla yayın dünyasını sarsan Twich olayları uzun bir süre gündemi meşgul etmişti. Twitch yayınlarıyla popüler olan Jahrein, bu olaylar üzerine Twich ile yollarını ayıracağını geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Ancak hangi platforma geçiş yapacağı bilinmiyordu. Kullanıcılar, yaşanan olaylar karşısında herhangi bir yaptırım uygulamayan Twitch'e tepki göstermişti. Olayın ardından Jahrein gibi pek çok kullanıcı Twitch’te yayın yapmayı bırakacağını açıklamıştı. Bugün akşam saatlerinde Twitch’ten ayrılan Jahrein ve Rekkitz ekibinin Nimo TV’ye geçiş yapacağı haberi yayıldı.

İLGİLİ HABER Ünlü Twitch Yayıncısı Jahrein, Twitch İle Yollarını Resmen Ayırdığını Açıkladı

Nimo TV’nin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımla duyurulduğu üzere; Moparism, Adal, Jahrein ve Purplebixi adlı kullanıcılar bundan sonra yayın hayatlarına Nimo TV’de devam edecek.

Nimo TV’nin resmi duyurusuyla aynı saatte Purplebixi kullanıcı adıyla tanınan yayıncı da Bahadır Telci de Twitter hesabından “Çok bekledik, düşündük sonunda hem rahat yayın yapabileceğimiz, hem fikirlerimize önem verip bu doğrultuda değişiklik yapan bir platformda yayınlarımızı yapmaya karar verdik.” şeklinde paylaşımıyla diğer yayıncılarla birlikte Nimo TV’ye geçtiklerini açıkladı. Jahrein de yine aynı zamanlarda yaptığı son Twitch yayınında Nivo TV’ye geçeceğini açıkladı.

İLGİLİ HABER Twitchten Kaç TL Vurgun Yapıldığı Açıklandı: Dolandırıcılar Tren Halinde Adliyeye Sevk Edildi (Güncelleme)

Birkaç ay önce Twitch’te, kara para aklama olayları ve çalıntı kredi kartlarıyla dev bir dolandırıcılık yaşanmıştı. Biz de konu hakkında detayları öğrenmek için popüler yayıncı Jahrein’le bir görüşme yapmıştık. Jahrein’le hazırladığımız videoyu izleyerek Twitch’te meydana gelen dolandırıcılığın tüm detaylarını öğrenebilirsiniz.


Kaynak webtekno.com

 

Yeşil Perdeyi Unutun: Bir Oyun Motoru ve Devasa Ekran Yardımıyla Çekilen Muhteşem Reklam

En başta oyun geliştirmek için kullanılan bir oyun motoru olarak karşımıza çıkan Unreal Engine, Unreal Engine 5 adıyla karşımıza çıktığında oldukça heyecanlanmıştık. Yine başta oyun geliştiricilerini fazlasıyla heyecanlandıran söz konusu yeni sürümde öyle özellikler getirilmişti ki artık oyun sektörünün dışında kullanımı da mümkün görünüyordu.

Twitter’a Tüm Kullanıcıları Memnun Edecek Bir Özellik Geliyor: Menü Özelleştirme

Özellikle de sosyal medya platformlarına gelecek yenilikleri tersine mühendislik işlemleriyle açığa çıkarmayı başaran Alessandro Paluzzi, dünyanın en popüler mikroblog platformu Twitter'ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığını ortaya koydu. Açığa çıkarılan özellik, Twitter'ın arayüzünde bazı değişiklikler olacağını ve bu değişikliklerin bizzat tüketiciler tarafından yönetilebileceğini ortaya koyuyor.

Avustralya, Çin ve Rusyadan Korunmak İçin Uzay Komutanlığı Kurdu

Orta Doğu ile Karadeniz'in kuzeyindeki gelişmeler dünyayı tedirgin etmeye devam ederken Güney Yarım Küre'deki kıta ülkesi Avustralya, dikkat çeken bir karara imza attı. Hükümet yetkilileri, ülkelerini uzayda korumak için yeni bir ajans kurdu. "Uzay Komutanlığı" olarak isimlendirilen bu birim, Avustralya'yı Rusya ve Çin'in uzaydaki tehditlerinden koruyacak...