iPhone 15 Pro Max, Şimdiye Kadarki En İnce Çerçeveli Telefon Olarak Tarihe Geçebilir

Apple’ın bu yıl tanıtması beklenen iPhone 15 ailesi hakkında sızıntılar gelmeye devam ediyor. iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde ses ve güç tuşlarının dokunmatik olacağı ve “Pro” olmayan modellerin bazı özelliklerden mahrum bırakılacağı da ortaya çıkan son iddialar arasında yer alıyor.

18.03.2023 18:45:11 tarihinde yayınlandı.

Apple’ın bu yıl tanıtması beklenen iPhone 15 ailesi hakkında sızıntılar gelmeye devam ediyor. iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde ses ve güç tuşlarının dokunmatik olacağı ve “Pro” olmayan modellerin bazı özelliklerden mahrum bırakılacağı da ortaya çıkan son iddialar arasında yer alıyor.

Bugün ortaya çıkan bir iddiaya göreyse iPhone 15 Pro Max, bugüne kadarki en ince ekran çerçevesine sahip olacak. İddiaların kaynağıysa ünlü analist Ice Universe’den başkası değil.

Ice Universe’in Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre iPhone 15 ailesi bir önceki nesile göre az da olsa daha ince bir çerçeveye sahip olacak. iPhone 15 15 Pro modellerinde bu fark edilmesi güç olsa da asıl fark iPhone 15 Pro Max modelinde olacak. İddialara göre telefonun çerçeve kalınlığı 2.17 mm’den 1.55mm’ye düşürülecek. Bu da ilk bakışta telefonun ön yüzünün neredeyse tamamının ekran gibi görünmesine yol açabilir.

Ice Universe ayrıca iPhone 15 Pro Max modelini kamera çıkıntısı, kalınlık, uzunluk ve genişlik gibi ölçülerde birkaç mm inceleneceğini belirtiyor. Ünlü analistin bir diğer iddiasına göre de Apple, bu yıldan itibaren Type-C’ye geçiş yapabilir. Bunun nedeniyse birkaç yılda bir telefon değiştiren kullanıcıların da 2025 yılına kadar Type-C girişli iPhone’lara geçiş yapmasını sağlamak.

İLGİLİ HABER iPhone Modellerinin Cinsiyetler Arasındaki Dağılımı Belli Oldu: Yalnızca Bir Model Eşit Rağbet Görüyor

Tabii ki bu iddiaların doğru olup olmadığını öğrenmek için Haziran ayında düzenlenecek Apple etkinliğine kadar beklememiz gerekecek.


Kaynak webtekno.com

 

Efsanevi Oyun Max Paynein "Bırakın Yapsınlar" Dedirten Unreal Engine 5 Remakei

Geçtiğimiz aylarda Rockstar ve Remedy, 2001 yılında piyasaya sürülen efsane oyun serisi Max Payne’in remake’i için ortak bir çalışma yürüteceklerini ve serinin ilk iki oyununu kapsayacak bir remake geliştireceklerini açıklamıştı. Max Payne ve Max Payne 2: The Fall of Max Payne'i kapsayacak olan remake, oyunun hayranları tarafından büyük bir sevinçle karşılanmıştı. Hatta hayranlar o kadar sevinmişti ki Remedy’nin sitesi çökmüştü.

Türkçe İspanyolca Çeviri Yapmak İçin Kullanabileceğiniz 10 Mobil Uygulama ve İnternet Sitesi

İngilizce artık bir dünya dili olduğu için hepimiz az çok biliyoruz. Peki ya İspanyolca? Dünya çapında pek çok farklı ülkede 500 milyona yakın kişinin konuştuğu bu dil, Çinceden sonra dünyanın en çok konuşulan ana dilidir. Hadi öğreneyim derseniz işiniz biraz zor çünkü Türkçe ve İspanyolca arasında pek çok temel fark var. İşte bu noktada devreye çeviri uygulamaları ve çeviri siteleri giriyor.

Yemeksepeti Hakkında Yeni Veri Sızıntısı İddiası: Kayıtlı Kredi Kartlarıyla Habersizce Siparişler Veriliyor

Geçtiğimiz hafta kullanıcı arayüzünü baştan aşağı yenileyen Yemeksepeti, son günlerde büyük bir güvenlik açığı iddiasıyla gündeme geldi. Bazı Yemeksepeti kullanıcıları, sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarda hesaplarına kayıtlı olan kredi kartlarından kendilerinden habersiz bir şekilde sipariş verildiğini paylaştı.