Instagrama Yeni Özellik: Başkasının Gönderisine Ekleme Yapılabilecek

Sosyal medya platformlarının ana gelir kaynaklarının reklamlar olduğunu biliyoruz. Instagram da reklam kanallarını geliştirmek için devamlı çaba harcayan platformlar arasında başı çekiyor. Bu amaçla yeni bir iş birliği özelliğini de test etmeye başladılar. 

31.10.2023 03:15:07 tarihinde yayınlandı.

Sosyal medya platformlarının ana gelir kaynaklarının reklamlar olduğunu biliyoruz. Instagram da reklam kanallarını geliştirmek için devamlı çaba harcayan platformlar arasında başı çekiyor. Bu amaçla yeni bir iş birliği özelliğini de test etmeye başladılar. 

Sosyal medya platformunun testlerine başlamak için yeşil ışık yaktığı yeni özellik ile birlikte kişiler ve kuruluşlar, diğer kullanıcıların gönderilerine fotoğraf ya da video ekleyebilecekler. Böylece iş birlikleri daha da öne çıkabilecek.

Platforma yeni eklenecek olan özellik hakkında açıklamalarda bulunan Instagram CEO'su Adam Mosseri, özelliğin nasıl kullanılabileceğini de açıkladı. Sıklıkla kaydırmalı gönderi olarak adlandırılan carousel gönderilerinde, gönderiyi paylaşan kişi isterse başkalarının da görsel ekleyebilmesine izin verecek.

İLGİLİ HABER Onlarca ABD Eyaleti, Metaya Dava Açtı: Çocukları Bilinçli Olarak Facebook ve Instagrama Bağımlı Hâle Getiriyor!

Gönderinin iş birliğine açık olması durumunda diğer kullanıcılar, sol altta yer alan "Gönderiye ekle" butonunu kullanarak gönderiye ek yapabilecekler. Diyelim ki bir doğum günü partisi yaptınız, arkadaşlarınız gönderiye kendi çektikleri video ve fotoğrafları böylece ekleyebilecek. 

Öte yandan görseller otomatik olarak eklenmeyecek. Gönderi sahibi, uygulamada kendi gönderisine eklenen tüm görselleri görebilecek ve hangilerinin eklenip eklenmeyeceğine de kendisi karar verecek. Böylece yeni özelliğin istenmeyen şekillerde kullanılmasının da önüne geçecek. Yani diyelim ki tuttuğunuz takım şampiyon oldu, birisi gelip araya troll troll görseller istese de koyamayacak. 

Instagram şu anda da içerik üreticilerinin birlikte gönderiler ya da reels videoları oluşturmasına izin veriyor. Son güncelleme ile birlikte ortak koleksiyonlar özelliği de kullanıma sunulmuş ve 250'ye kadar kişinin ortak bir şekilde görsel oluşturmasına ve görselleri kaydetmesine olanak sağlamıştı. 


Kaynak webtekno.com

 

Mobil Oyunlardan Gerçek Para Kazanmanızı Sağlayan Uygulama: Play2Win

Mobil oyunculuk günden güne büyümeye devam ederken mobil oyuncuların oynadıkları oyunlardan ödül almasını sağlayacak yeni bir uygulama geliştirildi. Yeni yayınlanan Play2Win uygulaması ile oynadığınız oyunlardaki yeteneğiniz, yerine getirdiğiniz görevler ve diğer oyuncularla yaptığınız karşılaşmaların sonuçlarına göre birçok ödül toplayabileceksiniz.

WordPress, Herkesin Kolayca Kendi İnternet Sitesini Açabileceği Uygun Fiyatlı Yeni Paketini Duyurdu: .com Uzantısı da Hediye!

İlk kez internet sitesi oluşturandan profesyonel kullanıcılara ve şirketlere kadar herkesin başvurduğu platform olan WordPress, bugün özellikle ilk sitesini oluşturanlar ve çok da gelişmiş özelliklere ihtiyacı olmayanlar için altın değeri taşıyan yeni paketini duyurdu. Platformun uygun fiyatlı yeni paketi, ücretsiz ve Pro paketleri arasındaki eksiği kapatır nitelikteydi.

Kripto Türevleri Ticaretine Nasıl Başlanır?

Değeri bir kaynak varlığın değerindeki değişime göre değişen ürünlere Türev ürünler denir. Örneğin bir Bitcoin piyasası, yatırımcıların herhangi bir zamanda Bitcoin alıp satmasına izin verir, ancak aynı zamanda belirli sınırlamalar da getirir. Yatırımcılar yalnızca Bitcoin fiyatı yükseldiğinde para kazanabilirler veya tam tersi bir durumda Bitcoin’in fiyat düştüğünde, BTC tutan herkes zarar görecektir.