Instagram Fotoğraflarını Facebookta da Paylaşanlara Kötü Haber: Facebook Yorumları Instagramda Görülebilecek

Dünyanın en popüler çevrimiçi fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, bazı yeni özellikler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor gibi görünüyor. Sosyal medya platformlarına ait mobil uygulamalara yaptığı tersine mühendislik işlemleriyle bilinen Alessandro Paluzzi tarafından keşfedilen özelliklerden özellikle de bir tanesi, kullanıcıların tepkisini çekebilir gibi görünüyor.

22.02.2022 13:30:24 tarihinde yayınlandı.

Dünyanın en popüler çevrimiçi fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, bazı yeni özellikler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor gibi görünüyor. Sosyal medya platformlarına ait mobil uygulamalara yaptığı tersine mühendislik işlemleriyle bilinen Alessandro Paluzzi tarafından keşfedilen özelliklerden özellikle de bir tanesi, kullanıcıların tepkisini çekebilir gibi görünüyor.

Bilindiği üzere Instagram, şimdiki ismiyle Meta olan Facebook'un kardeş şirketi. Geliştiriciler, daha önceki dönemlerde Instagram, Facebook ve Messenger'ı bir araya getirebilmek için onlarca düzenleme yaptı. Alessandro Paluzzi'nin yaptığı keşif, bunun son örneklerinden bir tanesi gibi görünüyor. Zira görünen o ki Facebook'ta paylaşılan bir gönderi Instagram'da da paylaşılırsa, Facebook'ta yapılan yorumlar da Instagram'daki gönderinin altında yer alacak. Üstelik söz konusu yorumun Facebook'tan yapıldığı da kullanıcılara gösterilecek.

Bundan bir süre önce sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, Instagram'ın belirli bir süreden sonra kullanıcıları uyaracağı bir özellik üzerinde çalıştığından bahsetmiştik. Alessandro Paluzzi, bu özellik ile ilgili de bir keşif yapmış durumda. Elde edilen ekran görüntüleri, söz konusu özelliğin kullanıcılar tarafından aktif hale getirilip, özelleştirilebileceğini gözler önüne seriyor.

 Alessandro Paluzzi'nin paylaştığı ekran görüntüleri, "Hareketlerin" isimli sayfaya yeni bir bölüm ekleneceğini ortaya koyuyor. "Mola ver" uyarısını almak isteyen kullanıcı, bu bölümü kendine göre ayarlayıp aktif hale getirdikten sonra, söz konusu özellikten faydalanabilecek. Ancak bu özellik pek de işlevsel gibi görünmüyor. Zira gelen bildirimi kapatmak ve Instagram kullanmaya devam etmek bir tercih. Üstelik istemeyen bir kullanıcı, bu özelliği tamamen de kapatabilecek.

İLGİLİ HABER Hadi Influencer Olalım: Instagram Hikâyesine Link Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram'ın üzerinde çalıştığı yeni özellikler ile ilgili bilinenler, şimdilik bu kadar. Özelliklerin kullanıma sunulup sunulmayacakları, sunulacaksa bunun ne zaman gerçekleşeceği şimdilik bilinmiyor. 


Kaynak webtekno.com

 

Apple Macbook Nasıl Sıfırlanır, MacOS Format Nasıl Atılır?

Mac'inizi başkasına vermeyi, satmayı ya da takas etmeyi planlıyorsanız, veya eskisi gibi hızlı çalışmıyorsa bilgisayarınızı sıfırlayabilirsiniz. Sıfırlama işleminden önce yapmanız gereken bazı önemli adımlar mevcut. Bu adımlar Mac üzerindeki hesabınızı kaldırmak ve fabrika ayarlarına sıfırlama olmak üzere iki aşamadan oluşuyor.

Elon Musk, Twitter’daki ‘En Sinir Bozucu’ Sorunu Açıkladı

SpaceX ve Tesla şirketlerinin CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter’ın %9,2’lik bölümünü satın almış, şirketin en büyük söz sahibi konumuna yerleşmişti. Haberin duyulduğu aynı gün içindeyse Twitter’dan kullanıcılara yönelik bir anket başlatmıştı. Musk, Twitter’ın geleceğini etkileyecek bu anketin yanı sıra Twitter’daki sorunları da dinlemeye başladı.

Keçi Geri Döndü: Goat Simulator 3, Fazlasıyla Eğlenceli Fragmanıyla Duyuruldu

Video oyun tutkunlarının yakından takip ettikleri Summer Game Fest 2022 etkinlikleri resmen başladı. Etkinliklerin ilk gününde, çok sayıda AAA ve bağımsız geliştirici oyunu tanıtıldı. Tanıtımlar kapsamında Summer Game Fest 2022'ye damgasını vuran yapımsa Goat Simulator 3 oldu. Geliştirici ekip Coffee Stain Studios, duyurduğu yeni oyun için hazırladığı fragman ile oyuncuları güldürmeyi başardı.

Twittera Kullanıcı Adı ya da Şifreyle Uğraşmadan Google veya Apple Hesabıyla Giriş Özelliği Geldi

Dünyanın en büyük mikroblog sitelerinden Twitter, pek çok kullanıcının işini kolaylaştıracak yeni bir özelliği kullanıma sundu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, Google ya da Apple'daki hesap bilgilerini kullanarak Twitter'da hesap açabilecekler. Ancak Twitter'ın yeni özelliği, şu an için tüm işlevselliği ile kullanılabilir durumda değil.

LoL Şampiyonlarından Azir’in CTleri, Tüm Yetenekleri, Güçlü ve Zayıf Özellikleri

Orta koridorun en kendine has karakterlerinden bir tanesi olan Azir, iyi oynayabilen bir oyuncunun elinde gerçekten tek kişilik ordu olabiliyor. Azir, yetenek gücünü baz alan bir karakter olsa da kendisine büyücü demek pek doğru olmuyor. Neticede Shurima imparatorluğunun kralı olan bu dostumuz kendine özel bir yeri en azından hikaye çapında hakediyor