GTA Hayranlarını Çileden Çıkaracak İtiraf: Eminem’in Başrol Olacağı GTA Filmi Reddedilmiş!

Bugüne kadar Uncharted, Hitman, Tekken ve Assassin’s Creed gibi oyun dünyasının pek çok popüler yapımı film dünyasına uyarlandı. Uyarlamaların sayısı sürekli artmaya devam ederken, elbette akıllarda şu soru da vardı: GTA, neden hâlâ bir film olamadı?

16.11.2022 07:00:16 tarihinde yayınlandı.

Bugüne kadar Uncharted, Hitman, Tekken ve Assassin’s Creed gibi oyun dünyasının pek çok popüler yapımı film dünyasına uyarlandı. Uyarlamaların sayısı sürekli artmaya devam ederken, elbette akıllarda şu soru da vardı: GTA, neden hâlâ bir film olamadı?

Bu sorunun cevabı, bugün ortaya çıktı. Üstelik cevap, doğrudan GTA’nın geliştirici şirketi Rockstar’ın kurucuları adına verildi. Paylaşılan bilgilere göre böyle bir proje halihazırda oluşturulmuş, fakat reddedilmişti.

GTA’nın film olma olasılığını dillendiren isim, Rockstar Games kurucuları Sam ve Dan Houser’ın yakın arkadaşı Kirk Ewing oldu. Ewing, “Bugzy Malone’s Grandest Game” adlı podcastinde film projesinin bazı detaylarını paylaştı.

Ewing tarafından paylaşılan bilgilere göre bir Hollywood’dan bir isim, GTA filmi yapmak için Ewing’i arayarak bir teklif sundu. Üstelik bu teklif, henüz GTA serisinin üçüncü oyunu olan GTA III’ün ardından, yani 2000'li yılların başında sunulmuştu.

İsmi paylaşılmayan Hollywood’daki bu kişi, filmin başrolü için dünyaca ünlü rap sanatçısı Eminem ve yönetmeni için Top Gun’ın yönetmeni Tony Scott’ı önerdi. Bu iki isim, teklifin sunulduğu 2001 yılında kendi dünyasının en tepesinde yer alıyordu. Yani film, çıksaydı sadece isimleriyle tüm dünyayı sarsacak bir film olabilirdi. Filmin bütçesi de yine o dönem için bir servet olacak değerdeydi: 5 milyon dolar.

Ewing, gecenin dördünde kendisine aramayla gelen bu teklifi Sam’e ilettiğini paylaştı. Sam’i arayan Ewing’in aldığı cevapsa şu şekildeydi:

“İlgilenmiyorum.”

Ewing, bu aşamada Sam ve Dan’in, GTA’nın bir oyun serisi olarak o dönemki herhangi bir filmden çok daha değerli olduğunun farkında olduğunu paylaştı. Yani Sam ve Dan, aslında filmi seri için gerçek anlamda gereksiz görüyordu.

İLGİLİ HABER Yılın En İyi Oyunlarının Belli Olacağı The Game Awards 2022 Adayları Açıklandı [Siz de Oy Kullanabilirsiniz]


Kaynak webtekno.com

 

Elden Ringe Hayatta Kalma Modu Geldi: İşte Tüm Yenilikler

Uzun bir süre beklenen ve geçtiğimiz aylar itibarıyla piyasaya sürülen oyun Elden Ring ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Grimrukh isimli bir mod geliştirici, Elden Ring için hazırlanan hayatta kalma modunun bugün yayınlanacağını duyurdu. Oyuncular, bu mod ile Elden Ring'deki RPG deneyimine bir de hayatta kalma özelliği eklemiş olacaklar.

Aaaaa Ki Ki Ki Ki... TeamSpeak vs Discord: Hangisi Daha İyi?

Teknoloji çağında yaşıyoruz ve internet üzerinden iletişim kurmak çağın gerekliliklerinden biri. Ancak internet üzerinden aynı anda birden fazla kişiyle konuşmanın bir yolunu bulmak biraz zor olabilir. Özellikle birkaç arkadaş toplanıp oyun oynayacaksanız veya bir arada sohbet edecekseniz kullanımı kolay ancak etkili bir yazılıma ihtiyaç duyabilirsiniz.

HBO Max, İsmini Değiştiriyor (Yine)

WarnerMedia'nın Netflix rakibi film ve dizi yayın platformu olan HBO Max, 4. kez ismini değiştirmeye hazırlanıyor. Konuyla ilgili olarak paylaşılan bilgilere göre WarnerMedia, Discovery+ ile birleşecek olan HBO Max'in 'HBO' kısmının platformun algısını daralttığını düşünüyor. Bu nedenle platformun yeni ismi yalnızca 'Max' olacak.

SpaceX’in NASA Uçuşu, Hava Şartlarından Dolayı Ertelendi

SpaceX, geçtiğimiz ay dört kişilik mürettebatıyla ilk özel uçuşunu gerçekleştirmişti. Aralarında hiç astronot bulunmayan dört kişilik mürettebat arasında 38 yaşındaki milyarder Jared Isaacman de yer alıyordu. Bu Pazar günü de NASA için astronot uçuşunu gerçekleştirmeyi planlayan SpaceX, kötü hava şartlarından dolayı fırlatmayı ertelemek zorunda kaldı.