Google, Kendi Klavyesi GBoarda Yeni Bir Özellik Getirdi: İpuçları Katlanabilir Pixeli İşaret Ediyor

2.07.2022 23:00:24 tarihinde yayınlandı.

Google tarafından yapılan sanal klavye ugulaması G-Board ilk olarak 2016 yılında kullanıma sunuldu. Google, G-Board'un tasarımında geçen sene büyük değişikliklere gitmişti. Yalnızca beta sürümüne dahil olan kullanıcıların kullanabildiği yeni beta sürümünde ortaya çıkan değişikliklere göre ise şirket bir kez daha değişikliğe gitmiş gibi görünüyor. Öne çıkan değişikliklere göre G-Board'a katlanabilir telefonlarda yazmayı kolaylaştıracak bölünmüş klavye özelliği eklendi.

Yapılan tahminlere göre ise yeni eklenen bölünmüş klavye özelliği Google'nın katlanabilir telefonu olma adayı Pixel Fold hakkında günyüzüne ışık tutuyor olabilir.

Google, Android'in son sürümünü ilk defa kendi tasarladığı Pixel telefon modeliyle buluşturuyor. Firma bu sayede hem yazılımcılara hem de Android severlere hitap etmeyi planlıyor. Pixel severlerin ve akıllı telefon dünyasının aklında katlanabilir telefonlar ortaya çıktığından beri Google'ın katlanabilir telefon üretip üretmeyeceği sorusu var.

Google'nın katlanabilir cihazı olabikecek Pixel Fold hakkında ilk somut bilgiler bir süre önce akıllı telefon sektörün güvenilir ismi, 25 yıllık ekran üreticisi Ross Young tarafından verildi. Young'un iddiasına göre 2022 yılının son çeyreğinde ilk katlanabilir Pixel, Pixel Fold adı altında tanıtılacak. G-Board betaya eklenen bu bölünebilir klavye özelliği, Ross Young'un iddialarını az da olsa destekler nitelikte olabilir.

İLGİLİ HABER Google’dan Katlanabilir Akıllı Telefon Geliyor! İşte ‘Pixel Fold’ Hakkında İlk Bilgiler


Kaynak webtekno.com

 

Vücutlarına Kripto Para Dövmesi Yaptıranların Sayısı Bir Yılda Rekor Artış Gösterdi: İşte Karşımıza Çıkan Bazı Örnekler

Kripto para birimlerinin gün geçtikçe daha popüler hâle geldiğini hepimiz biliyoruz. Artık sokaktan geçen herhangi bir insanın bile geleceğin teknolojisi olarak nitelendirilen bu para birimleri ile ilgili konuştuğunu duymak mümkün olmuş durumda. Bunun yanı sıra popülaritenin artması, El Salvador’un Bitcoin’i (BTC) resmi para birimi ilan etmesini bile sağlamıştı.

İlk iPhone 15 Yıl Önce Bugün Çıkmıştı: 15 Maddede iPhone’un Gelişimi

İster iPhone kullanıcısı olun ister olmayın, akıllı telefon endüstrisinde iPhone'ların yeri konusunda hemfikirizdir. Steve Jobs ilk iPhone’un tanıtımında, “iPhone, diğer tüm cep telefonlarından beş yıl ileride olan devrim niteliğinde ve büyülü bir üründür” demişti. Apple'ın bugünlerde ulaştığı başarılara bakıldığında Jobs’un hiç de haksız olmadığını söyleyebiliriz.

Türkiyenin Ulusal Yapay Zeka Stratejisi Resmi Gazetede Yayımlandı: İşte Öne Çıkan Detaylar

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısı, uygulanabildiği takdirde Türkiye'ye çok büyük kazanımlar sağlayacak 2021-2025 yılları aralığı "Ulusal Yapay Zeka Stratejisi" isimli genelgeye ev sahipliği yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasını taşıyan genelgedeki detaylar, 24 Ağustos'ta düzenlenecek bir etkinlikle kamuoyuna tanıtılacak. Peki Türkiye'nin ulusal yapay zeka strateji, 2025 yılına kadar ne gibi gelişmeleri öngörüyor?