DJI’dan Video Çekmeyi Seven Herkesin Hayran Kalacağı Kablosuz Mikrofon (250 Metre Menzil mi Olur?)

Çin merkezli teknoloji devi DJI, her ne kadar günümüzde daha çok ürettiği dronelarla bilinse farklı kategorilerde de ürünler üretmeye devam ediyor. Daha önce aksiyon ve sinematik kameralarını piyasaya süren şirket, bugünse özellikleriyle dikkat çeken yeni mikrofonu DJI Mic’i tanıttı.

11.04.2022 02:15:16 tarihinde yayınlandı.

Çin merkezli teknoloji devi DJI, her ne kadar günümüzde daha çok ürettiği dronelarla bilinse farklı kategorilerde de ürünler üretmeye devam ediyor. Daha önce aksiyon ve sinematik kameralarını piyasaya süren şirket, bugünse özellikleriyle dikkat çeken yeni mikrofonu DJI Mic’i tanıttı.

Yaka tipi mikrofon olan yeni DJI Mic, yaka mikrofonlarında mevcut olan tüm olumsuzlukları ortadan kaldırma vaadiyle geldi. İki yaka mikrofonu ve bir alıcıdan oluşan DJI Mic, şirketin açıklamasına göre uzak mesafelerde bile fazlasıyla net ses kalitesi sunabiliyor. Mikrofon, özellikle pil ömrüyle dikkat çekiyor.

DJI tarafından paylaşılan bilgilere göre DJI Mic, tek şarjla 5,5 saatlik kullanım sunuyor. Diğer yaka mikrofonlarına göre oldukça iyi olan bu kullanım süresi, mikrofonların bulunduğu kutu sayesinde daha da artırılabilir. Aynı zamanda bir şarj kutusu olan kutu, mikrofonların toplam kullanım süresini 15 saate çıkarabiliyor.

DJI Mic, akıllı telefonlar, kameralar ve aksiyon kameralarıyla birlikte çalıştırılabiliyor. Dronelardaki tecrübesini mikrofonuna da aktaran DJI, mikrofonlar ve alıcı arasında 250 metrelik menzilde bile gerçek zamanlı ses iletimi sağlanabileceğini belirtiyor. Mikrofonlar, dahili olarak 8 GB depolama alanına ve bir USB-C girişine ev sahipliği yapıyor. Alınan kayıtlar ise 48 kHZ 24-bit WAV dosyaları şeklinde kullanıcıya sunuluyor.

Bugün yurt dışında satışa sunulan DJI Mic, 329 dolarlık fiyat etiketine sahip. Özellikle menzili ve pil ömrüyle diğer yaka mikrofonlarına fark atan bu yeni ürünlerin Türkiye’ye ne zaman geleceği henüz bilinmiyor.

İLGİLİ HABER Oyuncuların En Çok Tercih Ettiği İşlemci ve Ekran Kartı Markası Açıklandı! Intel-AMD-NVIDIA Kavgasını Kim Kazandı?


Kaynak webtekno.com

 

iPhone Fiyatlarına Gelen Zam ile Dolardaki Artışı Karşılaştırdık (Apple Zam Yaparken Abarttı mı?)

Geçtiğimiz günler boyunca kurda yaşanan ani artışlar, uzunca bir süredir fiyatlarında değişiklik yapmayan Apple’ın mağazalarını ve internet sitesini satışa kapatmasına neden olmuştu. Bu kapanışın nedeninin fiyat güncellemesi olduğu da açıkça belliydi. Apple, beklediğimizden uzun bir süre boyunca mağazalarını kapalı tuttuktan sonra fiyatlarında önemli ölçüde zam yaparak yeniden açtı.

Türkiyede İlk Kez Bir Kripto Para Platformuna Ceza Kesildi: MASAK, Binancee 8 Milyon Lira Para Cezası Verildiğini Açıkladı

Kripto paraların son yıllarda oldukça popüler hâle geldiğini söylememiz yanlış olmaz. Dünya üzerinde milyonlarca insan kripto para satın alıyor ve bu merkeziyetsiz dijital varlıkların ‘gelecek’ olduğuna inanıyor. Ancak birçok ülke ve yetkili, sürekli kripto paralar hakkında endişelerini dile getirerek bu konuda önlemler almaya çalışıyor.