DJI’dan Video Çekmeyi Seven Herkesin Hayran Kalacağı Kablosuz Mikrofon (250 Metre Menzil mi Olur?)

Çin merkezli teknoloji devi DJI, her ne kadar günümüzde daha çok ürettiği dronelarla bilinse farklı kategorilerde de ürünler üretmeye devam ediyor. Daha önce aksiyon ve sinematik kameralarını piyasaya süren şirket, bugünse özellikleriyle dikkat çeken yeni mikrofonu DJI Mic’i tanıttı.

11.04.2022 02:15:16 tarihinde yayınlandı.

Çin merkezli teknoloji devi DJI, her ne kadar günümüzde daha çok ürettiği dronelarla bilinse farklı kategorilerde de ürünler üretmeye devam ediyor. Daha önce aksiyon ve sinematik kameralarını piyasaya süren şirket, bugünse özellikleriyle dikkat çeken yeni mikrofonu DJI Mic’i tanıttı.

Yaka tipi mikrofon olan yeni DJI Mic, yaka mikrofonlarında mevcut olan tüm olumsuzlukları ortadan kaldırma vaadiyle geldi. İki yaka mikrofonu ve bir alıcıdan oluşan DJI Mic, şirketin açıklamasına göre uzak mesafelerde bile fazlasıyla net ses kalitesi sunabiliyor. Mikrofon, özellikle pil ömrüyle dikkat çekiyor.

DJI tarafından paylaşılan bilgilere göre DJI Mic, tek şarjla 5,5 saatlik kullanım sunuyor. Diğer yaka mikrofonlarına göre oldukça iyi olan bu kullanım süresi, mikrofonların bulunduğu kutu sayesinde daha da artırılabilir. Aynı zamanda bir şarj kutusu olan kutu, mikrofonların toplam kullanım süresini 15 saate çıkarabiliyor.

DJI Mic, akıllı telefonlar, kameralar ve aksiyon kameralarıyla birlikte çalıştırılabiliyor. Dronelardaki tecrübesini mikrofonuna da aktaran DJI, mikrofonlar ve alıcı arasında 250 metrelik menzilde bile gerçek zamanlı ses iletimi sağlanabileceğini belirtiyor. Mikrofonlar, dahili olarak 8 GB depolama alanına ve bir USB-C girişine ev sahipliği yapıyor. Alınan kayıtlar ise 48 kHZ 24-bit WAV dosyaları şeklinde kullanıcıya sunuluyor.

Bugün yurt dışında satışa sunulan DJI Mic, 329 dolarlık fiyat etiketine sahip. Özellikle menzili ve pil ömrüyle diğer yaka mikrofonlarına fark atan bu yeni ürünlerin Türkiye’ye ne zaman geleceği henüz bilinmiyor.

İLGİLİ HABER Oyuncuların En Çok Tercih Ettiği İşlemci ve Ekran Kartı Markası Açıklandı! Intel-AMD-NVIDIA Kavgasını Kim Kazandı?


Kaynak webtekno.com

 

Bir Zamanlar Balinaları Bile Avlayan 40 Tonluk Süper Yırtıcı MEGALADONun Nesli Nasıl Tükendi?

Binlerce metrelik derinliklere sahip okyanuslar hem muhteşemliği hem de korkutucuğuyla biz insanları içine çekiyor. Bu derin sularda bizi bir çırpıda yok edecek canlılar bulunmakta. Günümüzde bile okyanusta dibi görünmeyen bir suya girdiğimizde çoğu insanın içini korku kaplayacaktır. Elbette derinliklerden ne geleceği belli olmadığı için bu korku çok normal. Peki günümüzdeki canlılara göre çok daha büyük ve korkutucu görünen canlılara ev sahipliği yapan geçmişe bir göz atsaydık. 

LoL Şampiyonlarından Kha’Zİx’in En İyi Rünleri

League of Legends (LoL) evrenindeki hiçlik karakterlerinden bir tanesi olan Kha’Zix, suikastçiliği aile mesleği olarak kullanan bir karakter. Oyundaki genel olarak birçok oyuncunun muazzam derecede sinirini bozma potansiyeline sahip olan Kha’Zix kesinlikle güçlü ve sahip olduğu bu gücü oldukça güzel yansıtıyor. Suikastçi olduğu için kırılganlık gibi zayıflıkları da beraberinde getiriyor.

Devlet Destekli İranlı Hacker Grubu, Türkiyeyi Hedef Almaya Başladı: Sahte Dosyalarla Uzaktan Erişim Sağlanıyor

Dünya çapında siber saldırılar önemli ölçüde artmaya devam ederken, bugün Türkiye’ye yönelik yapılan bir siber saldırı ortaya çıkarıldı. Ağ teknolojileri şirketi Cisco’nun bünyesinde bulunan Talos İstihbarat Grubu, İran destekli bir hacker grubunun Türkiye’ye yönelik yaptığı siber saldırının detaylarını ortaya çıkardı.

Sana Rahat Yok Zuckerberg: Meta, Yılın En Kötü Şirketi Seçildi

Facebook, yeni adıyla Meta, belki de okurlarımızı pek de şaşırtmayacak bir gelişmeyle yeniden gündeme geldi. Şirket, son yıllarda bitmek bilmeyen bir eleştiri yağmuruna maruz kalıyor. Kullanıcılarının gizliliğini hiçe sayan uygulamaları ve ‘kişiselleştirilmiş reklam’ sunmaya yönelik çalışmalarıyla tepkileri üzerine çeken şirket, belki de bir nevi beyaz sayfa açmak için adını değiştirmeye karar vermişti. Ancak Zuckerberg ve Meta, geçmişten kaçamıyor.