Bir Dönemin Efsanevi Oyunu Metin 2, Steamden Kaldırılıyor: Tarih Belirlendi!

Bir dönem MMORPG oyunlar, oldukça büyük bir patlama yaşamış ve bu patlamanın merkezinde yer alan oyunlardan biri de Metin 2 olmuştu. Özellikle birçoğumuzun çocukluk yıllarında başından kalkamadığımız Metin 2, 2017 yılında Steam’e gelmişti.  

19.05.2022 13:45:13 tarihinde yayınlandı.

Bir dönem MMORPG oyunlar, oldukça büyük bir patlama yaşamış ve bu patlamanın merkezinde yer alan oyunlardan biri de Metin 2 olmuştu. Özellikle birçoğumuzun çocukluk yıllarında başından kalkamadığımız Metin 2, 2017 yılında Steam’e gelmişti.  

Birçoğumuz o dönem oldukça heyecanlanmış ve hatta oyuna yeniden başlamıştık. Ancak oyunun Steam’e gelmesiyle birlikte beklentiler oldukça yükselmişti. Beklentilerin büyük birçoğunluğu ise maalesef karşılık bulmadı ve Metin 2’nin oyuncu sayısı giderek azalmaya devam etti. 

Biraz önce de dediğimiz gibi, birçoğumuz Metin 2’yle büyüdük. Bu sebeple de oyunla ilgili yeni bir gelişme olduğunda ayrı bir gözle bakıp, umutlanabiliyoruz. Oyunun Steam’e gelmesiyle de bir miktar umutlanmıştık. Ancak biz yeni gelişmeler beklerken, oyunun Steam’den kaldırılacağı haberi geldi. 

Bugün itibarıyla Steam’in Metin 2 sayfasında yayınlanan bir bildiriyle, oyunun 18 Ağustos tarihinde platformdan kaldırılacağı ve bugünden itibaren Steam üzerinden yeni kayıt yapılamayacağı açıklandı. Umuyoruz yakın bir zamanda Metin 3 veya benzer bir yeni oyunun Steam’e eklendiğini görebiliriz.  

İLGİLİ HABER Steam Deck Kullanıcılarının Oyun Yüklemesi Yanlışlıkla Engellendi: Valvedan Konuyla İlgili Açıklama Geldi


Kaynak webtekno.com

 

Yüksek Ses Kalitesiyle Kişisel Konser Salonunuza Dönüşen Kulaklık: OneOdio Monitor 80

Son dönemlerde piyasaya sürdüğü kulaklık modelleri ile Türkiye’de de dikkat çekmeye başlayan OneOdio, bu kez de yüksek ses kalitesine takıntılı olan tüketiciler için karşımıza çıktı. Şirketin Monitor 80 olarak isimlendirdiği kulaküstü kulaklık, sahip olduğu özelliklerle hem konforu hem de kaliteli sesi arayanlara hitap edecek gibi görünüyor.

TUA Başkanından Uzaydaki İlk Türk ile İlgili Açıklama: Türk Yemeklerinden Götürsün, Oradakilere İkram Etsin

Türkiye'nin bir süredir gündeminde olan Milli Uzay Programı ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Türkiye Uzay Ajansı Başkanı (TUA) Serdar Hüseyin Yıldırım, verdiği bir demeçte gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yıldırım tarafından yapılan açıklamaların en ilginç yanı, uzaya gönderilecek Türk ile ilgiliydi. TUA Başkanına göre uzaya gidecek ilk Türk, yanında bazı malzemeler götürecek ve bu malzemeler arasında Türk yemekleri de olabilir.

SketchUp Alternatifi 3 Boyutlu Modelleme Yapabileceğiniz 10 Ücretsiz Program Tavsiyesi

2001 yılında Last Software tarafından geliştirilen, bir süre Google’ın elinde olan ve son olarak Trimble bünyesine katılan SketchUp 3 boyutlu modelleme yazılımı, uzun yıllardır pek çok tasarımcı tarafından en beğenilen programlardan bir tanesi. Son derece basit ve kullanışlı bir arayüzü olduğu için pek çok alanda 3 boyutlu modelleme yapılırken ilk tercih SketchUp programı oluyor.