Apple, Apple Watchın Daha Dayanıklı Bir Modelini Piyasaya Sürebilir

Teknolojik cihazlarda piyasaya yön veren en önemli isimlerden birisi olan Apple, akıllı saat konusunda şu anda sektörde başı çekiyor. Sunduğu özelliklerle çok az rakibe sahip olan Apple Watch, her ne kadar marifetli olsa da yine de bir konuda eksik kalıyor. Apple'ın akıllı saatleri, piyasadaki pek çok akıllı saat gibi diğer sporlara göre daha şiddetli ve hareketli olan sporlarda dayanıklılığını gösteremiyor.

25.02.2022 17:00:24 tarihinde yayınlandı.

Teknolojik cihazlarda piyasaya yön veren en önemli isimlerden birisi olan Apple, akıllı saat konusunda şu anda sektörde başı çekiyor. Sunduğu özelliklerle çok az rakibe sahip olan Apple Watch, her ne kadar marifetli olsa da yine de bir konuda eksik kalıyor. Apple'ın akıllı saatleri, piyasadaki pek çok akıllı saat gibi diğer sporlara göre daha şiddetli ve hareketli olan sporlarda dayanıklılığını gösteremiyor.

Bu duruma bir çare bulmak ve dayanıklı bir akıllı saate ihtiyacı olanların ihtiyaçlarını karşılamak isteyen şirket, Bloomberg'in haberine göre harekete geçti. Bloomberg, Apple'ın daha dayanıklı bir Apple Watch modeli üzerinde çalıştığını iddia etti. Habere göre Apple, şirket içinde yeni akıllı saat modeli için "Explorer Edition" ismini kullanıyor.

Haberde Apple'ın bu akıllı saat modelini ne zaman piyasaya süreceğine dair de bazı detaylar yer alıyor. Buna göre şirket, dayanıklı akıllı saatini bu yılın ilerleyen aylarında ya da 2022 yılı içinde tanıtabilir. Şirketin yeni akıllı saati tanıtıldığında günümüzde Nike ve Apple Watch SE modellerinde olduğu gibi akıllı saatler arasında ek bir seçenek eklenecek.

Bloomberg'in kaynakları, Apple Watch Explorer Edition'un neler sunacağına dairse standart Apple Watch ile aynı özellikleri ve kapasiteyi taşıyacağını belirtti. Fakat akıllı saatin dış kısmında bulunan alüminyum, çelik ve titanyum materyalleri saati daha dayanıklı kılacak bir kılıf için ortadan kaldırılabilir.

İLGİLİ HABER Xiaomi, 29 Martta Coşacak: Etkinlikte Tanıtılacağı Açıklanan Son Cihaz Mi Smart Band 6 Oldu

Bloomberg'in haberindeki diğer detaylara göre Apple, aslında 2015 yılında da dayanıklı bir Apple Watch modeli sunmayı planlamış. Fakat şirket bu fikrinden geri dönmüş. Şu anda yeni akıllı saatin yalnızca bir iddiadan ibaret olduğunu göz önüne alırsak Apple'ın böyle bir planı olsa dahi gerçeğe dönüşüp dönüşemeyeceğini ancak ilerleyen zamanlarda anlayabileceğiz.


Kaynak webtekno.com

 

Uzaya Bile Çıkmış: 30 Yıl Önce Piyasaya Sürülen Dünyanın İlk ‘Apple Watch’u Açık Artırmaya Çıkıyor

Apple, ilk akıllı saati Apple Watch’ı 2015 yılında piyasaya sürdü ve o günden bugüne akıllı saat sektörünü domine etmeye devam ediyor. Fakat günümüzde çok az kişinin bildiği bir şey var: Apple Watch, Apple ile ilişkili ilk giyilebilir ürün değildi. Apple cihazlarına yönelik giyilebilir ürün, ilk kez 30 yılı aşkın yıl önce ortaya çıkmıştı.

ABDnin En Büyük İkinci Bankasından Kripto Para Yatırımcılarının İştahını Açacak Metaverse Açıklaması

Yıllardır hayatımızın içerisinde olan ve giderek daha da popülerleşen kripto para birimleri, hayatımıza sık sık yeni tabirler sokuyor. Örneğin; bundan bir süre önce NFT projelerini konuşurken şimdilerdeyse "Metaverse" tabiriyle sıklıkla karşılaşıyoruz. Aslında daha öncesinde de var olan ancak Facebook kurucusu Mark Zuckerberg'in yaptığı açıklamalarla bir hayli popüler hale gelen teknoloji, kripto para yatırımcılarını da etkilemeye devam ediyor.

Yemeksepeti Hacklendi: 30 Milyon Kişinin Tüm Bilgileri Sızdırıldı (Yemeksepetinden Açıklama Geldi)

Türkiye’nin en büyük yemek sipariş platformlarından olan Yemeksepeti, yaklaşık 8 ay önce hacklenmiş ve kullanıcı verileri Bitcoin karşılığında satışa çıkarılmıştı. Bu olayın ardından şirketin kurucusu Nevzat Aydın, platformun kullanıcılarından özür dilemiş ve “Benzer bir olayın tekrar yaşanmaması için tüm gelişmeleri yapmayı sürdürüyoruz.” demişti.

Xbox Game Pass ile Oynayabileceğiniz Birbirinden Eğlenceli 15 Oyun Tavsiyesi

Ülkemizde, hem Xbox konsollarında hem de PC’de hizmet vermekte olan Xbox Game Pass abonelik sistemi, içerisinde ilginizi çekebilecek yüzlerce oyun barındırıyor. Oyuncular olarak, bu tarz bir sisteme giriş yaptığımızda ise, bazen hangi oyundan başlayacağımıza karar veremiyor, kendimizi: ‘’Acaba bugün ne oynasam?’’ sorusuyla saatlerce mücadele ederken bulabiliyoruz.