Activision Blizzardı Satın Alacak Microsoft Cephesinden PlayStation Oyuncularının İçini Rahatlatacak Açıklama

Dün oyun sektörüne bomba düşüren Microsoft, dünyanın büyük oyun firmalarından olan Activision Blizzard’ı satın aldığını açıklamıştı. Satın aldıkları şirketin oyunlarının yakın zamanda GamePass sistemine ekleneceği de verilen bilgiler arasındaydı.

21.02.2022 06:00:32 tarihinde yayınlandı.

Dün oyun sektörüne bomba düşüren Microsoft, dünyanın büyük oyun firmalarından olan Activision Blizzard’ı satın aldığını açıklamıştı. Satın aldıkları şirketin oyunlarının yakın zamanda GamePass sistemine ekleneceği de verilen bilgiler arasındaydı.

Bu olayın hemen ardından piyasaların açılması ile Sony’nin hisseleri ise âdeta dibe çakılmıştı. Pek çok PlayStation kullanıcısı, Call of Duty gibi dünya devi oyunların PlayStation’da oynanamayacağı gibi söylentiler hakkında konuşuyor ve Xbox’ın oyun dünyasını “domine ettiğini” söylüyordu.

Microsoft’un Xbox markasının başkanı olanı Phil Spencer, bugün yaptığı bir açıklamayla pek çok oyuncunun yüzünü güldürmeyi başardı. Spencer, bundan sonra Activision Blizzard oyunlarının Sony’nin konsollarına gelmeyeceği hakkındaki iddialara açıklık getirdi. Xbox’ın başkanı, yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Activision Blizzard şirketi, pek çok oyuncunun pek çok farklı platformda oynadığı ve keyif aldığı oyunları üretiyor. Sony platformlarında bu oyunları oynayanlara şunu söylemek isterim ki: İlerleyen dönemlerde bu toplulukları Sony platformlarından kaldırmayı düşünmüyoruz.”

Spencer’ın açıklaması her ne kadar çoğu oyuncuyu rahatlatmış olsa da bazı oyuncular ve sektörün ileri gelen isimleri Phil Spencer’ın “topluluklar” ile neyi kastettiğinin kesin olmadığını söyledi. Yani ileri bir tarihte yeni oyunların Sony platformlarına çıkmayacağı ya da bazı özelliklerin bu platformlarda olmayacağı hakkında açıklamaların yapılabileceğinden endişelendiklerini dile getiren oyuncular, bu durumun PlayStation’ı bitirebilecek bir hamle olduğunun altını çiziyor.

İLGİLİ HABER Microsoftun Activisionı Satın Alacağını Duyurmasıyla Sony Hisseleri Çakıldı

Yaklaşık 2 yıl önce başka bir dünya devi oyun firması olan Bethesda’yı satın alan Microsoft, oyunların hangi platformlara çıkacağı hakkında kaçamak cevaplar vermiş ve daha sonrasında bazı oyunların Xbox konsolları ve bilgisayarlara özel olarak çıkacağını açıklamıştı.


Kaynak webtekno.com

 

"Başımıza Taş Yağacak" Sözü Gerçek Oldu: Yağmur Gibi Kaya Yağan İki Gezegen Keşfedildi

Bundan yaklaşık 30 yıl önce galaksimiz dışındaki gezegenleri keşfetmeye başlayan gökbilimciler, 1990'ların başından beri ötegezegenlere yoğunlaşmış durumda. Bugüne kadar birçok yeni gezegen, galaksi, yıldız ve uydu keşfedilirken, bazılarının kendine has özellikleri bizleri bir hayli şaşırtmıştı. Bunlara örnek olaraksa erimiş demir yağmurlarının boy gösterdiği WASP-76b ve cam sağanaklarının yaşandığı HD 189733b gezegenlerini sayabiliriz.

Ailenizle ve Arkadaşlarınızla Eğlenceli Vakit Geçirmenizi Sağlayan Kart Oyunu UNO Nasıl Oynanır? Adım Adım Anlattık

Özellikle pandemi ile birlikte dışarı çıkmak yerine evde ailemizle ya da arkadaşlarımızla birlikte keyifli zaman geçirmenin kıymetini anladık. Sohbet muhabbet bir yere kadar, biraz da eğlenelim dediğimiz zaman en iyi seçenek masa oyunlarıdır. UNO ise masa oyunları arasında en sevilen ve popüler olanlardan bir tanesi. UNO, iskambil kağıdı ile oynanan oyunlara benziyor ancak biraz daha basit.

Elon Musk Duymasın: 2024 Yılına Kadar Uzayda Bir Film Stüdyosu Kurulacağı Açıklandı

Dünyanın son dönemlerde önemsediği konuların başında tahmin edebileceğiniz üzere uzay geliyor. Ülkeler, yaptıkları devasa yatırımlarla uzay liginde ön plana çıkabilmek için ellerinden geleni ardına koymuyor. Ancak bu konuda belki de en iyi işlerin Elon Musk tarafından yapıldığını söyleyebiliriz. Sahip olduğu SpaceX isimli şirketle uzay turizmini geliştirmeye ve Mars'a insan götürmeye çalışan Musk, gelen son haberlere biraz sinirlenebilir gibi görünüyor. Zira yeni bir gelişme, Elon Musk'ın projelerinin pabucunu dama atabilir.