25 Yıl Önce Hayatını Kaybeden Şarkıcı, Yapay Zeka ile Yeniden Canlandırılacak

Hayatımızın hemen her yerine egemen olmaya başlayan yapay zeka, Güney Kore'de hizmet veren özel bir televizyon kanalının yeni bir projesine hayat verecek. Kanal ekibi, “Yüzyılın Yarışması” olarak isimlendirdiği bir program ile hayatını kaybetmiş olan sanatçılara sahne aldıracak. Önümüzdeki hafta yayınlanmaya başlayacak programın ilk konuğu, 25 yıl önce ölen Kwang-Seok olacak.

21.02.2022 00:45:23 tarihinde yayınlandı.

Hayatımızın hemen her yerine egemen olmaya başlayan yapay zeka, Güney Kore'de hizmet veren özel bir televizyon kanalının yeni bir projesine hayat verecek. Kanal ekibi, “Yüzyılın Yarışması” olarak isimlendirdiği bir program ile hayatını kaybetmiş olan sanatçılara sahne aldıracak. Önümüzdeki hafta yayınlanmaya başlayacak programın ilk konuğu, 25 yıl önce ölen Kwang-Seok olacak.

Edinilen bilgilere göre kanal görevlileri, Kwang-Seok'un sesini klonlayacak. Çeşitli algoritmalarla yapılacak işlemler, Güney Kore'nin efsaneleri arasında yer alan şarkıcının yeniden şarkı söylemesini sağlayacak. Görüntünün nasıl yeniden canlandırılacağına dair bir açıklama ise şu an için mevcut değil.

Güney Kore, yapay zekayı ölen şarkıcılar için kullanmayı seviyor. Bu bağlamda, geçtiğimiz yıllarda da benzer çalışmalar yapılmış, Güney Koreliler bu çalışmalardan memnun kalmışlardı. Ancak yapay zeka ile yeniden canlandırma işlemi, bazı müzikseverler tarafından da yoğun bir şekilde eleştiriliyor. Ayrıca hayatını kaybeden şarkıcıların yasal temsilcileri de bu duruma pek sıcak bakmıyorlar.

İLGİLİ HABER Bilim İnsanlarına Göre Süper Akıllı Yapay Zekayı Kontrol Etmek, Neredeyse İmkansız

Bu arada, kanalın ilk program için Kwang-Seok'u seçmesi bir tesadüf değil. Seok 90'lı yıllarda, Güney Kore'nin en seviyen şarkıcılarından bir tanesiydi. Ayrıca bugün bile de unutulmuş durumda değil. Çoğunluğu gençlerden oluşan çok büyük bir kesim, 25 yıl önce hayatını kaybeden şarkıcının eserlerine hala büyük bir tutkuyla bağlılar...


Kaynak webtekno.com

 

Call of Duty Serisinin Gelmiş Geçmiş Tüm Oyunları, Serileri ve Hikayeleri

Call of Duty serisi, oyun sektörünün en büyük serilerinden birisi olarak biliniyor. Bugün askeri FPS türünün en büyük öncülerinden birisi olarak kabul edilen seri, özellikle oyunculara başarılı hikayeler sunuyor. Bunun yanında çok oyunculu modları sayesinde kendine has, büyük bir hayran kitlesini elinde tutmayı başarıyor.

Bilgisayarınızın Tepeden Tırnağa Tüm Bilgilerini Öğrenebileceğiniz Speccy Nasıl Kullanılır?

Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayar kullanıyorsanız sistem bilgilerinizi görüntülemek için sunulan pek çok farklı araçtan birini kullanabilirsiniz. Ancak bunlar çoğu zaman fazla detaylı olmayan ve istatistik barındırmayan bilgiler sunarlar. Speccy gibi üçüncü taraf sistem bilgilendirme yazılımları ise ücretsiz olarak bilgisayarınızın sistemindeki en güncel bilgileri detaylı olarak gösterirler.

Hayatta Kalma Oyunu V Rising İncelemesi: Konuşulduğu Kadar İyi mi?

Vampir teması oyun dünyasında çok sık rastlamadığımız bir tema. Hele ki bunu hayatta kalma öğeleriyle süslemek daha da nadir bir durum. Buna rağmen Stunlock Studios oldukça başarılı bir iş çıkarmış. V Rising'in kendi türündeki diğer oyunlardan hiçbir eksiği yok, hatta artısı var diyebiliriz.

Oyuncuları Aksiyon Dolu Bir Yıl Bekliyor: 2022 Yılına Damga Vuracak 10 Bilgisayar Oyunu

Yeni yılın ikinci gününü de geride bırakmaya hazırlanırken hemen herkesin iple çektiği yeni gelişmeler var. Sinema meraklıları yeni filmleri, teknoloji tutkunlarıysa yeni cihazları dört gözle bekliyor. Oyuncular da yeni yılda piyasaya sürülecek oyunları yakından takip ediyor. Şu ana kadar ortaya çıkan bilgilere bakıldığındaysa 2022 yılında bilgisayar oyunları alanında son derece büyük gelişmeler yaşanacak gibi görünüyor. Gelin, bu yıl piyasaya sürülecek en iyi 10 bilgisayar oyununa bir göz atalım…