2023 BMW 7 Serisi Tanıtıldı: İşte Rüya Gibi Tasarımı ve Kabuslarınıza Girecek Fiyatı

Agresif görünümlü modelleriyle pek çoğumuzu mest etmeyi başaran Alman otomobil devi BMW, bugün en BMW gibi gözükmeyen yepyeni sedan modelini tanıttı. Yeni model, BMW 7 Serisinin yedinci nesli oldu. Üstelik yeni model, bugüne kadarki en önemli 7 Serisi nesli olarak tarihe geçti.

22.04.2022 12:15:16 tarihinde yayınlandı.

Agresif görünümlü modelleriyle pek çoğumuzu mest etmeyi başaran Alman otomobil devi BMW, bugün en BMW gibi gözükmeyen yepyeni sedan modelini tanıttı. Yeni model, BMW 7 Serisinin yedinci nesli oldu. Üstelik yeni model, bugüne kadarki en önemli 7 Serisi nesli olarak tarihe geçti.

BMW, yeni 7 Serisinde yalnızca bir model değil, üç adet model sundu. 2023 model benzinli 7 Serisi’nin yanında tanıtılan ve 7 serisinde bir ilk olan model, serinin elektrikli modeli BMW i7 oldu. BMW severlere aynı anda hem kocaman V8 motor hem de elektrikli motor seçeneği sunulurken, yeni modelin tasarımıysa hiçbir BMW’ye benzemiyordu.

Yeni BMW 7 serisi, içinde ve dışında önemli değişikliklere yer veriyor. Aracın dış tasarımında özellikle farların inceltilmesi ve aracın daha köşeli bir yapıya kavuşturulması dikkat çekerken, bu tasarım hatları araca, arabayı yolda görenin yol vermesini sağlayacak derecede agresiflik katıyor.

BMW’nin içine geldiğimizdeyse tam bir uzay gemisiyle karşılaşıyoruz. Ön tarafta şoföre göre konumlandırılan uzunca bir ekran yer alırken, direksiyon simidinin de yeniden tasarlandığı görülebiliyor. Fakat bu aracın sahibi bu koltukta pek vakit geçirmeyeceğinden, doğrudan arka tarafı anlatmaya başlayalım.

Evet, gözleriniz sizi yanıltmıyor. Aracın arka bölümünde tavandan sarkan kocaman bir ekran yer alıyor! Bu ekranın yanı sıra arka koltukların sahip olduğu bacak mesafesi de insanı hayretler içinde bırakıyor. Bunların yanı sıra arka koltukta oturan kişi, dilerse koltuğunu ayak destekleriyle bir yatağa bile çevirebiliyor. Kapılarda klima ve koltuk kontrollerinin yapılabileceği dokunmatik ekranlar bulunuyor.

BMW’nin üst düzey lüks otomobillerinin yer aldığı 7 Serisi’nin yeni modeli, aynı kasada üç farklı motor seçeneğiyle geldi. Bu seçeneklerin ikisi, aracın başlangıç paketinde yer alacak olan altı silindirli model ve güçlü V8 modeli olmak üzere benzinli motor olurken, diğeri elektrikli motor idi. 

Paylaşılan bilgilere göre BMW 740i’de yer alacak motor, turboşarjlı 3.0 litrelik altı silindirli motor olacak. bu motorun yanı sıra araçta 48 voltluk hibrit motor da yer alacak. Motor, araca toplam 375 beygir güç sunacak.


Kaynak webtekno.com

 

Yılın En Bomba Akıllı Telefonlarından Xiaomi 12 Serisi Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Çok Konuşulacak Fiyatları

Çinli teknoloji devi Xiaomi, bir süredir iple çektiği Xiaomi 12 lansmanını resmen gerçekleştirdi. Çin'de düzenlediği etkinlikte Xiaomi 12, Xiaomi 12X ve Xiaomi 12 Pro isimli 3 model duyuran şirket, bu telefonlar arasında ufak tefek farklılıklar tercih etmiş durumda. Gelin hep birlikte, Xiaomi 12 ailesinin teknik özelliklerine yakından bakalım.

Twitter, Emoji ile Tepki Verme Özelliğini Dünyada İlk Kez Türkiyede Test Etmeye Başladı

Dünyanın en popüler mikroblog sitesi Twitter, yeni özelliğini dünyada ilk kez Türkiye'deki kullanıcılarıyla test etmeye başladı. Şu an için kısıtlı bir kullanıcı kitlesiyle test edilen ancak önümüzdeki günlerde ülke genelindeki tüm kullanıcıların deneyimleyebileceği bu özellik, atılan tweetlere emoji ile tepki verilebilmesini sağlıyor. Twitter'ın ülkemizde test ettiği özellik, şu an için 5 emoji içeriyor.

Rusyadan Sürpriz Kripto Para Açıklaması: Er ya da Geç Ödeme Aracı Olacak!

Son dönemlerdeki inişli çıkışlı halleri nedeniyle yatırımcıları kara kara düşündüren kripto para piyasaları ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov, katıldığı bir forumda kripto paralarla ilgili önemli bir çıkış yaptı. Manturov, kripto para birimlerinin bir gün mutlaka yasallaşacağını ve ödeme aracı olarak kullanılacağını söyledi. Bakan, herkesin bu 'geleceğin' farkında olduğunu belirtti.