YouTube, Sürekli Aynı Reklamı Görmemizi Engelleyecek: Hiç İnternette Otel Aradınız mı...

Her gün yüz milyonlarca kişinin vakit geçirdiği YouTube, reklam politikasında hem içerik üreticileri hem de izleyicileri yakından ilgilendiren yeni değişikliklere imza attı. Şirket, New York’ta gerçekleştirdiği YouTube Brandcast sunumunda kullanıcıların sıklıkla şikayet ettiği reklam sıklığı konusuna yeni bir çözüm getirdi.

21.05.2022 07:30:23 tarihinde yayınlandı.

Her gün yüz milyonlarca kişinin vakit geçirdiği YouTube, reklam politikasında hem içerik üreticileri hem de izleyicileri yakından ilgilendiren yeni değişikliklere imza attı. Şirket, New York’ta gerçekleştirdiği YouTube Brandcast sunumunda kullanıcıların sıklıkla şikayet ettiği reklam sıklığı konusuna yeni bir çözüm getirdi.

YouTube, MrBeast gibi YouTube’un en popüler içerik üreticilerinin de katıldığı sunumda reklam sıklığına yeni bir sınır getirdiklerini açıkladı. Bu sınırla birlikte Google Ads üzerinden YouTube reklamı verenler, reklamlarının izleyicilere hangi sıklıkla gösterileceğini haftalık sınırlarla belirleyebilecekler.

Reklamlar için getirilen yeni sınırlama özelliği, YouTube tarafından açıklanmadan önce Discovery+ platformuyla birlikte test edildi. Yapılan açıklamaya göre reklamlara haftalık bazda görüntülenme sıklığı sınırı getirilmesi, izleyicilerin reklama olan farkındalığını neredeyse iki kat artırdı.

YouTube, 2022'nin ilk üç ayında reklam satışlarında büyük bir yavaşlamaya yer verdiğini gösteren verileri paylaşmıştı. Şirketin reklam geliri, beklentilerin altında kalmıştı. Yeni reklam stratejisi de YouTube'un bu geliri artırmak için seçtiği bir çözüm oldu.

YouTube, bu politika değişikliğinin izleyiciye nasıl yansıyacağını net bir şekilde açıklamadı. Fakat mevcut durumdan bir çıkarım yapmak gerekirse her videonun başında aynı reklamı görme sorunu, reklam verenler için oluşturulan bu çözümle birlikte ortadan kalkabilir. Bu sayede izleyiciler olarak biz aynı reklamı görmekten kurtulmuş olacağız, hem de reklam verenler sürekli görmemiz nedeniyle ilgimizin düştüğü reklamlarına ilgiyi daha da artırabilecek.


Kaynak webtekno.com

 

Twitter, Kullanıcıları Çileden Çıkaran Bir Hatayı iPhone Kullanıcılarına Özel Çözdü (Android Kullanıcıları Beklemeye Devam Edecek)

Twitter kullanan bazı tüketiciler, bir süredir oldukça can sıkıcı bir sorun yaşıyorlardı. Bu sorun, gezinti yapılan sayfanın otomatik olarak yenilenmesine yol açıyor, okunmakta olan bir paylaşım aniden kayboluyordu. Üstelik can sıkan ve Twitter deneyimini alt üst eden sorun, cihaz ayrımı da yapmıyordu. iOS, Android ve web sürüm kullanıcıları, aynı sorunu yaşıyorlardı.

Her Arkadaş Grubuna Bir Tane Lazım: Ofansif İfadeler Duyduğunda Uyarı Veren Bir Yapay Zekâ Geliştirildi

İnsan ilişkilerini, insan haklarını ve eşitlikçi bir ortamı bozan toksik davranışların belki de hepsi dilde başlıyor. Haberlerde görebileceğiniz cinsiyetçilik, homofobi ve ırkçılık gibi kaynakları olan çoğu cinayet ve taciz suçunun temelinde, kullandığımız dillerde bunları besleyen ifadeler yer alıyor. Her gün daha fazla insan kullandıkları dil konusunda farkındalık sahibi oluyor. Ancak üniversite öğrencilerinin geliştirdiği bir cihaz, bu süreci hızlandırabilir.

Finans Devleri, Kripto Paranın Geleceğini Kabul Etti: ABDnin En Büyük Bankaları, Kendi Coinlerini Oluşturmak İçin Ortaklık Kurdu

Son dönemlerin en tartışmalı yatırım araçları, hiç şüphesiz kripto paralar. Kimileri bu yatırım araçlarını "balon" olarak görürken kimileri ise başta Bitcoin olmak üzere çeşitli kripto para projelerini "geleceğin ta kendisi" şeklinde nitelendiriyor. Şimdi sizlere, geleneksel finans sektörünün kripto para camiasını resmen tanımaya başladığını gözler önüne seren bir gelişmeden bahsedeceğiz.

Kara Deliklerin Yıldızları Yuttuğu Anın Sesi Paylaşıldı

Sonsuz büyüklüğe sahip uzay halen tüm karanlığıyla büyük oranda bilinmezliğini korurken, uzayın en büyük gizemlerinden karadelikler hakkında yeni bir çalışma yapıldı. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’ndeki bilim insanlarından oluşan bir ekip, kara deliklerin yörüngesindeki yıldızlardan beslendiği anı sese dönüştürmeyi başardı.

Çabuk Crysis 4 Gelmeden: Crysis Serisinde Keşfedilen En İyi 16 Sürpriz Yumurta

İlk olarak 2007 yılında piyasaya çıkan ve çıktığı dönem oyun dünyasına damgasını vuran Crysis serisi, çıkışının üzerinden 14 yıl geçmiş olmasına rağmen hâlâ orta segment sistemlerin bazılarını zorlayabilen bir oyun. Crytek isimli Türk firmasının yapımcılığını üstlendiği Crysis, CryEngine isimli, yapımcı şirketin kendi oyun motoruyla geliştirilmiş ve bir dönemin sistem gereksinimleri ile PC test oyunu olmuştu.