Yemeksepeti, Uygun Fiyatlı Yeni ‘Gel Al’ Hizmetini Kullanıma Sunmaya Başladı

Son dönemlerde veri sızıntısı iddialarıyla gündeme gelen çevrim içi yemek ve market ürünleri sipariş platformu Yemeksepeti, yeni özellikler ekleyerek sektörde artan rekabette öne çıkmaya çalışmaya devam ediyor. Milyonlarca kullanıcıya sahip platform; özel indirimler, ücretsiz gönderim gibi fırsatlar sunacak abonelik sistemini yakın zamanda tanıttı.

2.10.2022 03:15:18 tarihinde yayınlandı.

Son dönemlerde veri sızıntısı iddialarıyla gündeme gelen çevrim içi yemek ve market ürünleri sipariş platformu Yemeksepeti, yeni özellikler ekleyerek sektörde artan rekabette öne çıkmaya çalışmaya devam ediyor. Milyonlarca kullanıcıya sahip platform; özel indirimler, ücretsiz gönderim gibi fırsatlar sunacak abonelik sistemini yakın zamanda tanıttı.

Şimdi ise popüler platformun yepyeni bir özellik getirdiği ortaya çıktı. Buna göre Yemeksepeti, kullanıcılarının siparişlerini eve söylemek yerine kendilerinin teslim almasını sağlayacak ‘Gel Al’ isimli yeni hizmetini kullanıma sunmaya başladı.

İlk olarak geçtiğimiz yıllarda duyurulan hizmet, gelen bilgilere göre İstanbul’un Şişli ve Kadıköy gibi belli ilçelerindeki bazı restoranlarda kullanılmaya başladı. Kurye masrafı gibi şeyler ortadan kalkacağından, Gel Al özelliği ile kullanıcılara daha uygun fiyatlar sunulacağı ve siparişlerin önceden verilmesiyle beklemeden yemek alma imkânının sağlanacağı belirtiliyor. Bu özellik, dünya çapında da birçok benzer online sipariş uygulamasında yaygın olarak kullanılıyor. Ülkemizde de Gofody ve Fuudy gibi uygulamalarda bu hizmeti görüyoruz.

Şirketin sitesi incelendiğinde ise yeni özelliğin ‘Sipariş Onayı’ sayfasında kullanıcıların karşısına çıkacak ilgili kısımdan kullanılabileceği görülüyor. Buna göre müşteriler, sipariş vermek istedikleri yemeği, adreslerini ‘Gel Al’ olarak seçebilecek ve restoranın bulunduğu adresten gidip alabilecek. Platform ayrıca hizmet kapsamındaki siparişlerde talep ve şikâyetlerin restorana iletilmesi gerektiğini, Yemeksepetinin yalnızca aracı konumunda olduğunu söylüyor. Ek olarak Gel Al siparişlerinde sistemde anlık kontrol yapılamayacağı da belirtiliyor.

İLGİLİ HABER Ciddi Bir Değişim Geçiren Yemeksepeti'ne Verilen Tepkilerin Haklı Sebepleri

Son zamanlarda uygulama arayüzündeki değişikliği nedeniyle eleştirilen Yemeksepeti’nin yeni özelliğin yanı sıra yeni teslimat yöntemleriyle de karşımıza çıkmıştı. Platform, yakın zamanda drone ve jet ski ile teslimatlar gerçekleştirmişti.


Kaynak webtekno.com

 

Elon Musktan Twittera Acele Etmeyin Çağrısı: Davanın 2023ten Önce Başlamasını İstemiyor

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamayla tüm dünyanın gündemine oturmuştu. 51 yaşındaki iş insanı, popüler sosyal medya platformu Twitter'ı 44 milyar dolarlık bir teklifle satın almayı planladığını duyurmuştu. Ancak ilerleyen günlerde platform ile Musk arasında bazı olumsuzluklar yaşanmaya başlamıştı. 

Hep Instagram mı Çalacak: TikToka IGTV Benzeri Uzun Videolar Yüklenebilecek

Son yılların tartışmasız en popüler sosyal medya platformu haline gelen TikTok, mobil uygulama üzerinde sürekli değişiklik yapıyor. Bu değişiklikler, özellikle de son dönemlerde çekilen videoların sürelerinin uzatılabilmesi ile ilgili. Yayınlandığı ilk dönemlerde yalnızca 15 saniye uzunluğunda videolara izin veren platform, bir süre önce 30 saniyeye yükselttiği sınırı, temmuz ayı içerisinde de 3 dakikaya kadar uzatmıştı. 

Getir Sipariş İptal Etme Nasıl Yapılır? Tüm Detaylarıyla Açıkladık

Özellikle pandemi dönemi sonrasında, başta ülkemiz olmak üzere Dünyanın birkaç yerinde Getir popüler olarak kullanılmaya başlandı. İstediğiniz çoğu ürünü dakikalar içerisinde kapınızdan teslim alabilmenizi, yerinizden kıpırdamadan alışveriş yapabilmenizi sağlayan platform, artık market veya bakkaldan bir şeyler alma devrin kapatmaya devam ediyor. Yalnızca market değil, Getir sayesinde çevrenizdeki yerlerden yemek bile söyleyebilirsiniz. Aslında günlük ihtiyaçlarımızın bir çoğunu Getir üzerinden kolaylıkla çözebilme imkanına sahibiz. Ama bazen hatalar yapabiliyoruz. Mesela, Getir üzerinden hatalı bir sipariş vermiş olabilir, verdiğimiz siparişten vazgeçmemiz gerekebilir. Bu tarz bir durumda Getir sipariş iptal etme için neler yapmanız gerekir diye merak ediyorsanız usulca aşağı kaydırın.