WhatsApp, Yapay Zekâ Destekli Sohbet Asistanına Uygulama İçi Erişimi Kolaylaştırıyor

Yapay zekâ furyası tüm dünyada yayılmaya devam ederken Meta, bünyesindeki anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp için yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Bu seferki özellik yine yapay zekâ alanında olacak.

21.11.2023 05:45:08 tarihinde yayınlandı.

Yapay zekâ furyası tüm dünyada yayılmaya devam ederken Meta, bünyesindeki anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp için yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Bu seferki özellik yine yapay zekâ alanında olacak.

WhatsApp'ın en son Android beta sürümünde keşfedilen yeni özellik, yapay zekâ destekli sohbet asistanları üzerinde geliştirmeler yapıldığını gösteriyor. Uygulamanın "2.23.24.26" kodlu Android beta sürümünde yapay zekâ sohbet asistanlarına erişim, sohbet kısmındaki bir buton ile gerçekleşiyor.

Asistanlar, daha önce uygulamanın giriş ekranında görünmüyordu ve bu yüzden asistanlara erişebilmek epey bir zor. Bu yapay zekâ sohbet asistanına, "Yeni Sohbet" butonu üzerinde konumlandırılan mor ve mavi renkte yuvarlak bir buton ile erişilebiliyor. Meta AI ile desteklenen asistanlar, geçtiğimiz eylül ayında tanıtılmıştı ve büyük ses getirmişti.

Ancak bu özelliğin beta sürümde olmasından dolayı halka açık sürümde olup olmayacağı hakkında net bir bilgi vermiyor. Küçük ama işlevsel olan bu özelliğin bulunduğu beta sürümün ise ne zaman yayımlanacağı henüz bilinmiyor.

İLGİLİ HABER Artık WhatsApp Konuşmalarınızı ve Fotoğraflarınızı Yedeklemek İçin de Para Ödeyeceksiniz: İşte Bilmeniz Gerekenler

İLGİLİ HABER WhatsApp Aramalarına IP Adresini Gizleme Özelliği Geldi: Nasıl Kullanılır?

İLGİLİ HABER Meta, Facebook ve Instagramda En İyi İçerikleri Oluşturmanıza Yardımcı Olacak Yeni Özelliklerini Duyurdu!

İLGİLİ HABER WhatsAppa İkinci Bir İsim ve Profil Resmi Belirlemenizi Sağlayacak "Alternatif Profil" Özelliği Geliyor

 


Kaynak webtekno.com

 

İddiaya Göre Samsung, Galaxy Z Fold6da Aynı Ana Kamerayı Kullanmaya Devam Edecek

Akıllı telefon sektöründe git gide artan rekabet, telefon üreticilerinin bir sonraki modelleri gelişmiş özelliklerle donatmasına sebep oluyor. Her kullanıcı, telefon üreticilerinin bir sonraki modelinde gelişmiş ve farklı özellikler görmeye alışkın hâle geldi. Ancak bu konuda Samsung nezdinde ilginç bir iddia var.

Yeni iMac Pronun Kendine Hayran Bırakan Özellikleri Ortaya Çıktı

Apple, her yıl kullanıcılarını yeni ürünlerle tanıştırmaya devam ediyor. Şimdiyse uzun süredir durumu merak edilen olası bir iMac Pro hakkında ilk detaylar ortaya çıktı. 2022 yılının ilk yarısında çıkması beklenen cihazla ilgili bilgiler yeni Apple ürünler hakkında elde ettiği bilgileri sızdırmakla ün yapan Dylandkt tarafından ortaya atıldı.