WhatsApp Web’e Kendi Çıkartmanızı Yapmanızı Sağlayan Bir Özellik Eklendi: Nasıl Yapılacağını Adım Adım Anlattık

WhatsApp'ta kendi çıkartmalarınızı yapabilmek pek yeni bir özellik değil ve hem iOS hem de Android'de çıkartma yapabilmeniz için çok çeşitli üçüncü parti uygulamalar mevcut. Ancak bu özellik şimdiye kadar sadece telefon uygulaması için geçerliydi.  

21.02.2022 17:15:16 tarihinde yayınlandı.

WhatsApp'ta kendi çıkartmalarınızı yapabilmek pek yeni bir özellik değil ve hem iOS hem de Android'de çıkartma yapabilmeniz için çok çeşitli üçüncü parti uygulamalar mevcut. Ancak bu özellik şimdiye kadar sadece telefon uygulaması için geçerliydi.  

Şimdiyse WhatsApp'ın web sürümü, bilgisayarınızdaki sıradan görüntüleri çıkartmalara dönüştürmenize imkan sağlayan yerleşik bir özel ‘Sticker Maker’ (Çıkartma Oluşturucu) ile güncellendi. Yeni güncellemeyle birlikte artık üçüncü parti uygulamalara ihtiyaç duymadan WhatsApp Web üzerinden kendi çıkartmalarımızı yapıp kullanabilecek ve konuşmalarımız daha renkli bir hale getirebileceğiz. 

Özellik; WhatsApp Web’in yanı sıra önümüzdeki hafta içinde masaüstü uygulamalarına da gelecek. Yeni güncellemenin bilgisayar üzerinden çıkartma yapmamızın artık mümkün olduğunu düşündüğümüzde, bunun son derece kullanışlı bir özellik olduğu söylenebilir. 

Çıkartmanızı hazırlarken yapabilecekleriniz oldukça geniş. Arka planı yok etmek için çıkartma yapmak istediğiniz kısmın çevresine bir anahat çizebilir, görseli kırpabilir ve dilerseniz üzerine emoji, yazı veya ekstra WhatsApp çıkartmaları ekleyebilirsiniz. Çıkartmanızı tamamladıktan sonra ise seçip, istediğiniz kişiye tek tıkla gönderebilirsiniz.


Kaynak webtekno.com

 

EAnın Popüler Korku Oyunu Serisi Dead Spacein Yeniden Yapımının Ne Zaman Çıkacağı Açıklandı

Geçtiğimiz temmuz ayında ünlü oyun şirketi EA’nın sevilen korku-hayatta kalma oyunu Dead Space’in yeniden yapılacağı duyurulmuş, bu haber 2013 yılında çıkan son oyunuyla büyük beğeni toplayan Dead Space hayranlarını oldukça heyecanlandırmıştı. Her ne kadar oyunun 2022 yılının sonlarına doğru çıkacağına dair söylentiler bulunsa da, serinin 2. ve 3. oyununda bulunmayan detayların yer alacağı bildirilen Dead Space remake’inin kesin çıkış tarihi bu tarihten beri gizemini korumaktaydı. 

Ekrana Gömülü Ön Kamerayla Gelen Amiral Gemisi Telefon ZTE Axon 40 Ultra Duyuruldu

Çinli teknoloji şirketi ZTE, düzenlediği bir etkinlikte iki yeni akıllı telefon ile karşımıza çıktı. Bu akıllı telefonlarını "Axon 40 Ultra" ve "Axon 40 Pro" isimleriyle duyurulan şirket, özellikle de Ultra model ile dikkat çekmeyi başaracak gibi görünüyor. Zira Axon 40 Ultra'da ekrana gizlenmiş bir ön kamera yer alıyor. Gelin her iki telefonun teknik özelliklerine de yakından bakalım.

NVIDIA, ‘Cyberpunk’ Kısa Filminin Nasıl Oluşturulduğunu Açıkladı

NVIDIA Studio’nun haftalık yaratıcı içerik serisinde, öne çıkan tasarımcıların çizimleri paylaşılırken, onların yaratıcı ipuçları ve püf noktaları da sunuluyor. Ayrıca NVIDIA Studio teknolojisinin yaratıcı iş akışlarını nasıl hızlandırdığının gösterilmesi hedefleniyor. Bu bağlamda; NVIDIA Studio’nun bu haftaki konuğu  JSFILMZ takma adını kullanan 3D tasarımcı Jae Solina oldu. İki gizli kişi arasındaki gergin değiş tokuşun gizemle örülü bir hikayesi olan Cyberpunk kısa filminin yapımındaki benzersiz 3D yaratıcı iş akışını gösteren Solina, herkesi etkileyecek gibi görünüyor.