WhatsApp Sesli Mesajlara Yepyeni 6 Özellik! "Keşke Olsa" Dediklerimiz Sonunda Geliyor

Yıllardır dünya üzerindeki iletişimin en büyük paydaşlarından birisi olmaya devam eden WhatsApp, 2013 yılından bu yana da sesli mesaj imkânı sunuyor. Uygulamadaki sesli mesaj özellikleri giderek gelişmeye devam ederken WhatsApp, sesli mesaja önümüzdeki dönemde gelecek yeni özellikleri de duyurdu.

1.04.2022 23:15:15 tarihinde yayınlandı.

Yıllardır dünya üzerindeki iletişimin en büyük paydaşlarından birisi olmaya devam eden WhatsApp, 2013 yılından bu yana da sesli mesaj imkânı sunuyor. Uygulamadaki sesli mesaj özellikleri giderek gelişmeye devam ederken WhatsApp, sesli mesaja önümüzdeki dönemde gelecek yeni özellikleri de duyurdu.

WhatsApp tarafından paylaşılan blog gönderisinde uygulamaya toplamda 6 adet yeni özellik geleceği belirtildi. Sesli sohbet deneyimini iyileştirmeyi hedefleyen bu yeni özellikler arasında kullanıcıların uzun süredir istedikleri bazı özellikler de bulunuyordu. WhatsApp’a önümüzdeki haftalarda geleceği açıklanan 6 özellik şu şekildeydi:


Kaynak webtekno.com

 

Udemydeki Cin Çıkarma Kursu Sosyal Medyada Tepki Topladı

Akla gelebilecek birçok kategoride kendi alanında uzman isimlerin kapsamlı dersler sunduğu Udemy, bugün oldukça ilginç bir kursla gündeme geldi. Kendisini ‘Havass uzmanı’ olarak tanımlayan Neyzen Nar isimli bir eğitmen tarafından (Eğitmen sayfasının URL’sinde farklı bir isim gözüküyor) listelenen ve satışa sunulan 4,5 saat uzunluğundaki bu ders, kişilere ‘havass ilmi’nin temellerini öğretmeyi vadediyor.

Galaksimizin Merkezindeki Kara Delik İlk Kez Görüntülendi!

Avrupa Güney Gözlemevi, geçtiğimiz günlerde heyecanlandıran bir duyuru yaparak 12 Mayıs Perşembe günü, yani bugün çığır açıcı yeni bir olayı açıklayacaklarını duyurmuştu. Yapılacak sunumda bahsi geçen çığır açıcı keşfin ne olduğu bilinmezken, pek çok kişi o keşfin Samanyolu Galaksisi’nin merkezindeki süper kütleli kara deliğe dair olabileceğini düşünmüştü.

WhatsApp Mesajları Android ile iPhone Arasında Nasıl Aktarılır?

Akıllı telefon kullanımının yaygınlaşmasıyla anlık mesajlaşma uygulamaları büyük önem kazandı. Bunların en popüler olanı ise tahmin edebileceğiniz üzere WhatsApp. Bugün neredeyse her akıllı telefonda bulunan uygulama, kullanıcıların vazgeçilmezi olmuş durumda. Ancak bu uygulamanın uzun zamandır ciddi bir sorunu var. Öyle ki WhatsApp’ı Android’den iPhone’a taşımak pek de mümkün değil. Şimdi sizlere, bu konuda muzdarip olanların işine yarayacak bir yazılımdan bahsedeceğiz.

2. El Otomobil Sitelerine Açılan Soruşturmanın Nedeni Hakkında Sürpriz İddia

Dün sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Türkiye'de hizmet veren dört ikinci el araç satış platformuna soruşturma açıldığından bahsetmiştik. Rekabet Kurumu'nun yaptığı açıklamada Arabam.com, Vava Cars, Letgo ve Araba Sepeti'nin 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal etmiş olabilecekleri belirtilmişti. Bu madde, şirketlerin iş birliği içerisinde hareket etmelerinin yasak olduğunu belirtiyordu.