Vivo, Tasarımı Bir Yerden Tanıdık Gelecek Yeni Kablosuz Kulaklıkları TWS 2 ve TWS 2eyi Duyurdu

Çinli teknoloji devi Vivo, düzenlediği bir etkinlikte iki yeni kablosuz kulaklık duyurdu. "TWS 2" ve "TWS 2e" olarak isimlendirilen kablosuz kulaklıklar, sundukları teknik özelliklere kıyasla makul sayılabilecek fiyat etiketleriyle dikkat çekecekler gibi görünüyor. Peki Vivo'nun yeni kablosuz kulaklıkları tüketicilere neler vadediyor?

24.02.2022 01:45:18 tarihinde yayınlandı.

Çinli teknoloji devi Vivo, düzenlediği bir etkinlikte iki yeni kablosuz kulaklık duyurdu. "TWS 2" ve "TWS 2e" olarak isimlendirilen kablosuz kulaklıklar, sundukları teknik özelliklere kıyasla makul sayılabilecek fiyat etiketleriyle dikkat çekecekler gibi görünüyor. Peki Vivo'nun yeni kablosuz kulaklıkları tüketicilere neler vadediyor?

TWS 2, Vivo için önemli bir ürün. Çünkü şirket, ilk kez bu kablosuz kulaklık modelinde aktif gürültü engelleme özelliğini hayranlarına sunuyor. 12,2 mm'lik dinamik sürücülere sahip olan kulaklık, 40 desibele kadar gürültü engelleme özelliği sayesinde kullanıcılara pürüzsüz bir deneyim sunuyor. aptX kodek desteği ve DEEP-HD ses motoruna sahip olan TWS 2, 88 ms gecikme süresi de ile mobil oyunseverlerin de beklentilerini karşılayacak düzeyde.

Vivo'nun aktif gürültü engelleme özelliğine sahip ilk kablosuz kulaklığı, bu özellik aktifken 4,5 saate kadar kesintisiz kullanım imkanı sunuyor. Ancak zaten gürültüsüz bir ortamdaysanız, bu kablosuz kulaklığı 8 saate kadar kullanabiliyorsunuz. Şarj kutusunu da işin içine kattığımızda, 30 saate ulaşan kullanım imkanı sunulduğu ifade ediliyor. Ayrıca bu kablosuz kulaklığı 15 dakika şarj ederseniz, 4 saate kadar kesintisiz olarak kullanabiliyorsunuz. Bu arada, Vivo TWS 2'nin Bluetooth 5.2 desteği ile geldiğini de belirtmek gerek.

Vivo TWS 2e'ye baktığımızda ise bu kablosuz kulaklığın da TWS 2'ye benzer olduğunu görüyoruz. Ancak bu kablosuz kulaklıkta aptX ve DEEP-HD ses motoru yer almıyor. Kutusuyla birlikte 27 saate kadar kullanım imkanı sunan kulaklık, gürültü engelleme modu kapalıyken da kesintisiz olarak 7,6 saat boyunca kullanılabiliyor. Ayrıca, TWS 2 ile TWS 2e'nin tasarımlarının aynı olduğunu ve bu tasarım dilinin Apple'ın AirPods Pro'ya çok benzediğini de söylemek gerek.

İLGİLİ HABER Realme, Yeni Akıllı Saati Watch 2 Proyu ve Kablosuz Kulaklığı Buds Wireless 2yi Duyurdu

Tüm bu özelliklere sahip olan kablosuz kulaklıklar, Çin'de 1 Haziran itibarıyla satışa sunulacak. Ürünlerin Türkiye pazarına gelip gelmeyeceği şu an için bilinmiyor ancak Vivo yetkilileri, bu kablosuz kulaklıkların fiyatlarını TWS 2e için 45 dolar, TWS 2 içinse 75 dolar olarak açıkladı.


Kaynak webtekno.com

 

Fotoğraflarınızı Saniyeler İçinde Animeye Dönüştüren Uygulama: AnimeGAN V2

2020 yılında Çinli bir araştırma ekibi, çektiğiniz fotoğrafları animeye dönüştüren bir uygulama tanıtmışlardı. AnimeGAN olarak adlandırılan uygulama özellikle Hayao Miyazaki, Makato Shinkai ve Satoshi Kon hayranları tarafından büyük ilgiyle karşılanırken sosyal medya kullanıcıları da yoğun ilgi göstermişti. Makine öğrenimine dayanan bu yapay zeka aracı, hızlı ve yüksek çözünürlüklü olmasıyla da övgü topladı.

Yılmaz Vural Webteknoya Açıkladı: Teknoloji Futbolda Ne İşe Yarar, Fenerbahçeye Gelecek mi, Federasyon Hakkında Neler Söyledi?

Günümüzde neredeyse artık her sektöre etki eden teknoloji, tabii ki spor endüstrisinden de geride kalmadı. Bundan nasibini en fazla alan branşlardan biri ise futbol oldu. Aslında futbolun ekonomik boyutu, yeni ihtiyaçları da doğurdu. Çünkü hata nedeniyle kaybedilen bir maç, hatta yenilen bir gol, milyonlarca Euro demekti. Ve böylece son yıllarda VAR, gol çizgisi teknolojisi gibi pek çok yenilik futbolun içine girdi. 

Yeni Arama Motoru You, Googleı Tahtından Edebilir mi?

Birçok kişi için Google, yerini başka hiçbir arama motorunun dolduramayacağı bir arama motoru. Hatta Google yıllardır hayatımızda kendisine öylesine bir yer etti ki, çoğumuz merak ettiğimiz bir şeyi internette aratacak olduğumuzda ‘Googlelamak’ fiilini kullanırız. Ancak görünen o ki dünyanın önde gelen müşteri ilişkileri yönetim platformlarından Salesforce’un eski baş bilim insanı David Socher bunu değiştirmeyi amaçlıyor. 

Son Günlerin En Popüler Oyunu Wordleın Battle Royale Versiyonu Geliştirildi: Hızlı Olan Kazanacak

Son dönemlerin en popüler oyunlarından bir tanesi haline gelen Worlde, oyun dünyasının kurallarını yeniden yazıyor gibi görünüyor. Zira geliştiriciler, Wordle'dan sonra bu oyuna çok benzeyen sayısız proje ile karşımıza çıktılar. Şimdi bu oyun, son yılların en popüler oyun türü olan battle royale ile harmanlandı. Ottomated isimli bir geliştirici tarafından piyasaya sürülen "Squabble" isimli oyun, Wordle ile hayatta kalma türünü bir araya getiriyor.

Elon Muskın Uydudan İnternet Şirketi Starlinkin Türkiyeye Ne Zaman Geleceği Açıklandı

Elon Musk'ın liderliğinde kurulan ve özellikle de uzay turizmi ile ilgili yaptığı çalışmalarla bilinen SpaceX'in en önemli projelerinden bir tanesi de Starlink. Dünya yörüngesine yerleştirilen mini uydular ile küresel bir internet ağı kurmayı amaçlayan proje, bir süredir beta testler kapsamında hayatımızın içerisinde. Şimdiyse bu projeyle ilgili çok önemli bir gelişme yaşandı.