Vestel, Ürünleri Deneyimleyip Alışveriş Yapabileceğiniz Mağazasını Metaversede Açacağını Duyurdu

Metaverse arsa fiyatlarıyla, firmaların verdiği reklamlarla ve daha birçok konuda gündem olmaya devam ediyor. Bununla birlikte birçok şirkette metaverse’e girmek için harekete geçti. Geçtiğimiz günlerde de dünyanın en büyük fast-food zincirlerinden biri olan Mc Donald’s metaverse’te sanal restoranlar açacağını duyurmuştu. Belli ki bu düşünceye sahip olan tek şirket Mc Donald’s değilmiş. 

16.02.2022 02:43:21 tarihinde yayınlandı.

Metaverse arsa fiyatlarıyla, firmaların verdiği reklamlarla ve daha birçok konuda gündem olmaya devam ediyor. Bununla birlikte birçok şirkette metaverse’e girmek için harekete geçti. Geçtiğimiz günlerde de dünyanın en büyük fast-food zincirlerinden biri olan Mc Donald’s metaverse’te sanal restoranlar açacağını duyurmuştu. Belli ki bu düşünceye sahip olan tek şirket Mc Donald’s değilmiş. 

Belli ki bu düşünceye sahip olan tek şirket Mc Donald’s değilmiş. Teknoloji devi Vestel’in CEO’su Turan Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya göre, Vestel önümüzdeki günlerde metaverse dünyasına girmeye hazırlanıyor. Şirket ayrıca metaverse’te çalışanlarına ve tüketicilerine farklı deneyimler sunacak çalışmalarının yanında, sanal fabrikalar da kurmayı planlıyor. 

Uzun zamandır sanal gerçeklik, yapay zeka ve artırılmış gerçeklik alanlarında yatırımlar yapan Vestel, metaverse dünyasında sanal bir showroom ve sanal fabrika projesini hayata geçirmeye hazılanıyor. Şirket, Metaverse’te tüketicilerinin ürünleri deneyimleyip, alışveriş yapabilmesini ve ürünler hakkında bilgi alabilmesini amaçlıyor. Vestel CEO’su Turan Erdoğan bu yeni projeyle ilgili “Akıllı teknolojiler Vestel’i Vestel yapan en önemli bileşenlerden biri. Teknolojiyi dünyayı daha iyi bir yer haline getirme amacıyla kullanıyoruz. Akıllı teknolojilerin yaygınlaşmasıyla akıllı şehirler ve akıllı evlerin arttığı, eğitime uzaktan erişimle fırsat eşitliğinin sağlandığı, sanal gerçekliğin iş dünyasına yön verdiği, yapay zekânın hayatımızın önemli bir parçası olacağı bir gelecek bizi bekliyor ve bu gelecek hiç de uzak değil. Vestel olarak bu geleceğe hazırlanıyoruz. Şimdi de somut bir adım atarak yeni dijital evren Metaverse evreninde ilk Vestel mağazamızın açılışını yapacağız” dedi.

İLGİLİ HABER McDonalds Metaversee Giriş Yapıyor: NFT Menüler ve Sanal Restoranlardan Eve Sipariş Geliyor

Ayrıca CEO Erdoğan, Meta (Facebook) ile kalıcı adımlar atabilmek için sürekli dirsek temasında olduklarını ve bu ortaklığın Vestel için çok kıymetli olduğunu belirtti ve sözlerine şunları ekledi: “Dünyamız büyük bir hızla değişiyor. Bu değişime ayak uyduran değil, en hızlı şekilde adapte olan, büyük bir çoğunluğuna öncülük eden bir marka olarak değişime öncülük etme rolümüzü dijital evrende varoluşla destekleyeceğiz.”


Kaynak webtekno.com

 

Hackerların Temalar Sayesinde İnternet Sitelerine Saldırdığı Ortaya Çıktı: Nisan Ayında Binlerce Siteye Saldırı Gerçekleşti

Site oluşturmak ve bu siteyi düzenlemek dendiğinde akla gelen ilk içerik yönetim sistemlerinden birisi WordPress’tir. WordPress’in ücretsiz ve kavraması oldukça kolay bir kişisel yayın sistemi olması, onun özellikle de bloggerlar ve amatör web siteleri arasında bu kadar popüler olmasının önde gelen sebeplerindendir.  

Hazır Mısın Merkür, Selfie Zamanı: BepiColombo Bu Gece Merkür’e En Yakın Noktaya Ulaşacak

İnsanlık için her zaman ilgi odağı ve gizem olan uzay hakkında, günümüzdeki teknolojiler ve çalışmalar sayesinde artık gerçeğe en yakın veriler sağlanabiliyor. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, uzay çalışmaları ülkeler için stratejik bir öneme sahip oldu. Uzaya hakimiyet, insanlık yararının, bilimsel verilerin dışında diplomatik bir rol oynuyor.

Uzayda Adeta Bir Toz Tanesi Olan Dünyayı ve Bizi En İyi Özetleyen Video: Carl Sagandan Soluk Mavi Nokta

Dünya'mız; belki de tüm evrende gördüğümüz en dost canlısı gezegen. İçerisinde yaşayan biz küçük canlıları hayatta tutan, onlara yemek, hava, su veren ve onca araştırmaya rağmen bir benzeri bulunamayan soluk mavi bir nokta. İnsanlığın evi, başını gök kubbesinin altında güvenle tutabildiğimiz bir dost. Evet, Dünya gezegeni ile ilgili sayısız metiyeler düzebiliriz. Her bir satırı da doğru olur çünkü Dünya bu kadar hayat dolu olmasaydı bizim de hayatta olma şansımız olmayacaktı. O yüzden belki sesli söylemesek de her insanın, her bitkinin ve her hayvanın içten içe Dünya'ya teşekkür ettiğini biliyoruz.