Valve, Steam Decki Parçalarına Ayırdığı Bir Video Yayınladı

Valve, müşterilerine ulaşmasına kısa bir süre kalan avuçiçi oyun bilgisayarı Steam Deck'in içinin nasıl açıldığına dair resmî bir video yayınladı. Yine de sökme işlemine dalmadan önce şirket, ne yaptığınızı bildiğinizden emin olmadığınız sürece Steam Deck'inizi açmamanız konusunda uyarılarda bulunmak için yaklaşık bir dakika harcamış.

28.02.2022 14:15:18 tarihinde yayınlandı.

Valve, müşterilerine ulaşmasına kısa bir süre kalan avuçiçi oyun bilgisayarı Steam Deck'in içinin nasıl açıldığına dair resmî bir video yayınladı. Yine de sökme işlemine dalmadan önce şirket, ne yaptığınızı bildiğinizden emin olmadığınız sürece Steam Deck'inizi açmamanız konusunda uyarılarda bulunmak için yaklaşık bir dakika harcamış.

Bir Valve temsilcisi, videoya şu sözlerle başlıyor: "Bu sizin bilgisayarınız olsa da ve onu açıp istediğinizi yapma hakkınız olsa da Valve olarak onu açmanızı hiç önermiyoruz. Steam Deck çok sıkı tasarlanmış bir sistemdir ve parçalar özel yapısıyla bu ürün için özenle seçilmiştir, bu nedenle kullanıcı tarafından değiştirilebilecek şekilde tasarlanmamıştır."

Videoda Valve, sistemin iki parçasının nasıl değiştirileceğini gösteriyor. İlk olarak Valve, kontrol çubuklarının nasıl değiştirileceğini gösteriyor. Şirket, bunların tamamen özel olduğu konusunda uyarıyor ancak önümüzdeki aylarda "yedek parçalar, kontrol çubukları, SSD'ler ve muhtemelen daha fazlası" için bir kaynak sunacağını söylüyor.

Bundan sonra Valve, SSD'nin nasıl çıkarılacağını gösteriyor; bu, yükseltmeyi kendi başına yapmak amacıyla eMMC sabit sürücülü en ucuz sürümü rezerve etmiş olabilecek kişiler için yararlı olabilir. Steam Deck'in tüm sürümlerinin, eMMC sürücülü sürüm de dâhil olmak üzere bir m.2 konektörü kullandığını unutmayın; bu nedenle, bir değişim yapmayı planlıyorsanız işletim sistemini yeniden yüklemeniz ve diğer sürücünüzdeki tüm oyunları yüklemeniz gerekecektir.

İLGİLİ HABER Valve CEOsundan Rüya Gibi Açıklama: Steam, Oyun Konsollarına Gelebilir

Valve, Steam Deck'in Aralık ayında gönderilmeye başlayacağını, ancak ilk rezervasyonların sanal raflardan hızla kalkacağını söyledi. Şimdi bir tane rezerve ederseniz siparişi tam anlamıyla gerçekleştirme fırsatına sahip olmak için en erken 2022'nin ikinci çeyreğine kadar beklemeniz gerekecek.


Kaynak webtekno.com

 

iPhone 15te Kullanılabilecek Özel Renkler, Renk Kodlarıyla Birlikte Sızdırıldı

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni iPhone ailesini bizlerle buluşturacak. Eylül ayında tanıtılacak telefonlar için heyecanlı bekleyiş sürerken birçok sızıntı da son zamanlarda ortaya çıkıyordu. Hatta yakın zamanda iPhone 15 ve iPhone 15 Pro’nun tasarımlarını gösteren görüntüler bile oluşturulmuştu.

BiTaksiden Tartışma Yaratan Yeni Özellik: Taksimetre Aç-Gel

İstanbul ve Ankara’da hizmet veren mobil taksi çağırma uygulaması BiTaksi, bugün yeni bir özelliğiyle gündeme geldi. Yayınlanan yeni güncellemeyle birlikte uygulamaya gelen 'Taksimetre Aç-Gel’ özelliği, taksinin daha sizi almaya gelirken sizin izninizle taksimetreyi açmasını sağlayacak. Yani yolculuk dışında taksinin gelişi için de ücret ödenecek.

Samsung Galaxy S22 Serisinin Türkiye Fiyatları Belli Oldu [Ön Siparişler Başladı]

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yaklaşık bir ay önce düzenlediği Galaxy Unpacked etkinliğinde 2022 model amiral gemisi telefonu Galaxy S22 ailesini tanıtmıştı. Serinin en dikkat çeken modeli, hiç şüphesiz Galaxy S22 Ultra'ydı. Zira bu akıllı telefon, Galaxy Note serisinin yerine geçmişti ve dahili S Pen ile gelen ilk Galaxy S telefondu. Şimdi bu modeller için, önemli bir gün.