Ünlü Ekonomistten Kripto Yatırımcılarını Üzecek Tahmin: Borsanın Çöküşü Kripto Paraları Etkileyebilir

Ünlü ekonomist Raoul Pal, borsadaki dengesiz gidişatın kripto piyasasını da olumsuz etkileyeceği iddiasında bulundu. Özellikle son zamanlarda Bitcoin ve diğer alt coinlerde sık sık düşüş görünürken, borsa nedeniyle piyasanın daha da kötüye gitmesi tahmin ediliyor.

27.04.2022 09:00:31 tarihinde yayınlandı.

Ünlü ekonomist Raoul Pal, borsadaki dengesiz gidişatın kripto piyasasını da olumsuz etkileyeceği iddiasında bulundu. Özellikle son zamanlarda Bitcoin ve diğer alt coinlerde sık sık düşüş görünürken, borsa nedeniyle piyasanın daha da kötüye gitmesi tahmin ediliyor.

Goldman Sach’ın eski yöneticilerinden  Raoul Pal, konuya ilişkin olarak önümüzdeki aylarda kripto para piyasasında olumsuz bir düşüşün olacağının altını çizdi. Nasdaq’ın teknik analiz açısından dip yapma eşiğinde olduğuna değinen Pal, ABD Menkul Kıymetler Borsası’nın aşağıda yer alan grafikteki desteği kırması durumunda dip yapma potansiyeline erişeceğini ifade etti.

Deneyimli ekonomist, borsadaki düşüşün piyasada paniğe yol açacağını belirtti. Özellikle yatırımcıların da bu tip bir durum karşısında dolar ile borç senedi gibi yatırımlara yöneleceğinin de altını çizdi.

Buna ek olarak Raoul Pal, ekonomi olarak büyüme bekleyen ABD piyasasında da çöküş olacağını ifade etti. Ekonominin düşük enflasyon ve hızla yavaşlayan büyümeye doğru süratle yaklaştığını öngören Pal, büyümenin yavaşlaması halinde emtia fiyatlarının düşeceğini kaydetti

İLGİLİ HABER ABDli Yetkililerden Kripto Madenciliği Sektörünü Tedirgin Edecek Denetleme Talebi: Çevresel Etkileri İncelenmeli

Özellikle son haftalarda kripto paralarda yaşanan düşüş gözlerden kaçmıyor. Daha evvel 50 bin dolara kadar ulaşmış Bitcoin’in, son günlerde 39 bin dolar altında seyretmesi yatırımcılar açısından ümitsizliğe neden oluyor. Şu an gözler 4 Mayıs’taki faiz kararına kaldı ve bu karara göre piyasalardaki değişikliklerin yaşanması bekleniyor. 


Kaynak webtekno.com

 

Oyunculara Saç Baş Yoldurtan Elden Ring’de Yeni Dünya Rekoru! Koca Oyun 9 Dakikadan Kısa Sürede Bitti

Birkaç ay önce resmen çıkış yapan ve birçok incelemeden yüksek puanlarla çıkmayı başaran Elden Ring, ardarda gelen rekorlarla gündeme oturdu. FromSoftware tarafından geliştirilen ve ilk çıtığı zamanlar büyük performans sorunlarının gölgesinde kalan, yapılan güncellemeler ile daha stabil bir hale gelen ve son haftalarda speedrun rekorlarında adı geçen oyun, bir YouTuber tarafından iki günde iki kez rekor ile anıldı. 

Kripto para birimi SOLün geliştiricisi Solana, Web 3.0 Özel Akıllı Telefon Tanıttı: Snapdragon 8+ Gen 1 İşlemcili İlk Telefon!

Kripto para piyasalarında oldukça popüler olan blok zincir şirketi Solana, kendi akıllı telefonunu üreteceğini duyurdu. Solana'nın kurucu ortağı ve CEO'su Anatoly Yakovenko tarafından yapılan açıklamalarda, bu akıllı telefona "Saga" adı verildiği ifade edildi. An itibarıyla 100 dolarlık depozito karşılığında ön sipariş verilen akıllı telefonun teslimatları, 2023'ün ilk çeyreği itibarıyla yapılacak. Telefonun toplam maliyeti ise 1000 dolar olarak açıklandı. Peki Saga'nın diğer akıllı telefonlardan farkı ne?

Yapay Zekanın Şirketlerin Yüzde 90ında Etik Sorunlara Yol Açtığı Ortaya Çıktı

Fransa merkezli bir danışmanlık şirketi olan Capgemini, yapay zekanın sektörlere yansıması üzerine bir araştırma yaptı. Yapılan araştırma, yapay zeka destekli sistemler kullanmaya başlayan şirketlerin yüzde 90'ının, çeşitli etik sorunlarla karşılaştığını ortaya çıkardı. Bu yüksek oran, yapay zeka sistemleri üreten şirketleri derinden etkileyebilir.