Twitterın Yeni Gizlilik Özelliği Hesapların Yanlışlıkla Askıya Alınmasına Sebep Oldu: Twitterdan Açıklama Geldi

Geçtiğimiz günlerde Twitter, başkalarının fotoğraflarını paylaşırken fotoğrafta bulunan kişinin rızasını da gözeten ve bu kişinin talebiyle söz konusu fotoğrafı kaldırmaya yardımcı olan yeni ilkesini duyurmuştu. Bu düzenlemeyle birlikte şikayetler ve bildirmeler konusunda daha hassas olduğunu açıklayan Twitter, yakın zamanda şikayetlerin asılsız ve kötü amaçlı olarak yapıldığına dair bulgulara ulaştı.

22.02.2022 22:15:26 tarihinde yayınlandı.

Geçtiğimiz günlerde Twitter, başkalarının fotoğraflarını paylaşırken fotoğrafta bulunan kişinin rızasını da gözeten ve bu kişinin talebiyle söz konusu fotoğrafı kaldırmaya yardımcı olan yeni ilkesini duyurmuştu. Bu düzenlemeyle birlikte şikayetler ve bildirmeler konusunda daha hassas olduğunu açıklayan Twitter, yakın zamanda şikayetlerin asılsız ve kötü amaçlı olarak yapıldığına dair bulgulara ulaştı.

Twitter’ın açıklamalarına göre toplu haldeki kullanıcılar, farklı görüşteki kullanıcıların şikayet saldırısıyla ceza almalarını sağladı. Bu farklı kişiler tarafından yapılabilecek bir şey olsa da son zamanlarda en çok göze çarpan kesim, karşıt ve nötr görüşteki insanlara bu saldırıda bulunan aşırı sağcı ve ırkçı gruplardı.

Twitter, yakın zamanda yaptığı açıklamayla “söz konusu hatayla birçok kullanıcının hesabını devre dışı bıraktığını” duyurdu. Gizlilik ve güvenlik ilkelerine yaptığı güncellemelerden sonra şikayetlere biraz daha hassas ve dikkatli yaklaşan platformun gözüne sonradan çarpan şey ise aşırı sağcı ve “beyaz üstünlüğünü” savunanların ekstrem düşüncelere karşı olan kullanıcılara şikayet yağdırıyor olmasıydı. 

İLGİLİ HABER Twitter, Çin’in Uygur Türklerinin Haklarını İhlal Ettiğini Yalanlayan Binlerce Kullanıcının Hesabını Kapattı

Bu kullanıcılar, özgürlükçü olarak tanımlanabilecek kullanıcıları şikayet bombardımanına tutmak için kendi takipçilerine komut veriyorlardı. Twitter’ın yeni ilkeleri kamuya açık konularda önemli isimlerin fotoğraflarını paylaşma konusunda bir engel oluşturmuyordu. Ancak bunu fırsat bilen aşırı sağcı gruplar ilkelerin güncellenmesinden hemen sonra saldırıya geçerek birçok hesaba ceza verdirtti. Bunu fark eden Twitter ise hataları fark ettiğini, verilen yanlış cezaların geri alındığını ifade etti.


Kaynak webtekno.com

 

Hainleri 3 Boyutlu Göreceğiz: Among Us VR Sürümünün Çıkış Tarihi Açıklandı

2018 yılının yazında çıkış yapan ve Koronavirüs karantinasında viral olan Among Us'a bir süredir gelmesi beklenen VR desteği nihayet geliyor. 2020 Twitch yayıncıları ve YouTuberlar sayesinde popülerleşen ve sonrasında milyonlarca kişi tarafından oynanmaya başlayan çok oyunculu rol yapma oyunu aradan geçen 2 yıllık sürece rağmen popülerliğinden hiç bir şey kaybetmedi. Nitekim yakın zamanlarda gerçekeştirilen r/place etkinliğinde bile insanlar tarafından resmedilen Among Us, bu yıl VR destekli sürümüyle oyunculara sunulacak.

61 TL Değerindeki Vahşi Batı Oyunlarının Efsanesi Call of Juarez: Gunslinger, Steamde Tamamen Ücretsiz Oldu

Vahşi batı severler ve PlayStation 3’e sahip biri çok şanslıydı çünkü Red Dead Redemption denen harika oyunu oynayabiliyordu. Maalesef PC sahibi vahşi batı severlerin böyle bir opsiyonu yoktu. Burada da onların imdadına Call of Juarez gibi bir başka seri yetişiyordu. Red Dead Redemption 2 buralarda yokken Call of Juarez vardı, hey yavrum hey.

Yemeksepeti Çöktü, Erişim Sağlanamıyor [Güncelleme]

Son günlerde büyük bir hack olayıyla gündemde olan Yemeksepeti, geçtiğimiz dakikalardan bu yana erişim sıkıntılarına ev sahipliği yapıyor. Yemeksepeti’ne veya Banabi’ye girmek isteyen kullanıcılar, “Bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.” uyarısıyla karşılaşıyorlar. Öte yandan sorun yalnızca mobil tarafta yaşanmıyor.

Apple, iOS 16yı Tanıttı! İşte iPhonelara Gelecek Tüm Yeni Özellikler

Apple, her yıl merakla beklenen Worldwide Developers Conference (WWDC) etkinliğinin 2022 ayağını bugün başlattı. 10 Haziran’a kadar sürecek etkinliğin ilk günü, her zaman olduğu gibi Apple’ın büyük duyurularına ev sahipliği yaptı. Bu duyurulardan birisi de elbette iPhone işletim sistemi iOS’un yeni sürümü iOS 16 oldu.