Twitter Kurucusu Jack Dorsey’den “Trump’ın Banını Açacağım” Diyen Elon Musk’a Destek (E Sen Banlamadın mı Zaten?)

Dün sizlerle paylaştığımız bir haberimizde Elon Musk'ın Twitter'dan banlanan eski ABD Başkanı Donald Trump ile ilgili açıklamalarından bahsetmiştik. Milyarder iş insanı tarafından yapılan açıklamalarda Donald Trump'ın Twitter'daki banının kaldırılabileceği ifade edilmişti. Şimdiyse bu konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Twitter kurucusu ve eski CEO'su Jack Dorsey'den dikkat çeken bir açıklama geldi.

13.05.2022 21:00:23 tarihinde yayınlandı.

Dün sizlerle paylaştığımız bir haberimizde Elon Musk'ın Twitter'dan banlanan eski ABD Başkanı Donald Trump ile ilgili açıklamalarından bahsetmiştik. Milyarder iş insanı tarafından yapılan açıklamalarda Donald Trump'ın Twitter'daki banının kaldırılabileceği ifade edilmişti. Şimdiyse bu konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Twitter kurucusu ve eski CEO'su Jack Dorsey'den dikkat çeken bir açıklama geldi.

Jack Dorsey, Elon Musk'ın aldığı kararı desteklediğini söyleyerek yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Açıklamaya göre Donald Trump'ın Twitter'dan kalıcı olarak banlanması, o dönemler CEO'luk koltuğunda oturan Dorsey'i rahatsız etmişti. Kendine yönelik eleştirileri de yanıtlayan Dorsey, Ocak 2021'de paylaştığı floodu alıntılayarak o dönemlerdeki duruşunun da benzer olduğunu belirtti.

Aslına bakacak olursak Jack Dorsey'in yaptığı açıklamaların samimi olduğunu düşünebiliriz. Çünkü Dorsey'in 14 Ocak 2021'deki paylaşımlarına baktığımızda kamu güvenliğini sağlamaya çalıştıklarını, ellerinde başka bir çarenin kalmadığını söylediğini görüyoruz. Ancak Donald Trump'ın banının olaylar durulduktan sonra neden kaldırılmadığı sorusu hala yanıtsız. Dorsey, kalıcı banlamaların kendi başarısızlıkları olduğunu ve bu tür hamlelerin genelde hiçbir işe yaramadığını ifade ediyor.

İLGİLİ HABER Elon Musk, Yalnızca Twitter Aboneliklerinden 10 Milyar Dolar Gelir Elde Etmeyi Planlıyor: Yeni Abonelik Sistemi Gelebilir!

Jack Dorsey'e göre Donald Trump'ın hesabının kalıcı olarak banlanması sektörel bir karardı ve olmamalıydı. Kararların her zaman gözden geçirilmesi gerektiğinden bahseden eski Twitter CEO'su, yalnızca Donald Trump için değil herhangi bir kişi için kalıcı bir yasaklamanın doğru bir adım olmadığını düşündüğünü söylüyor. Jack Dorsey, arada bazı istisnalar olabileceğini de söylemeden geçmedi...

Peki sizin bu konudaki düşünceleriniz nelerdir? Donald Trump'ın Twitter'da kalıcı olarak yasaklanması doğru muydu? Fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz...


Kaynak webtekno.com

 

Ay, Kendi Etrafında Dönüyor Olmasına Rağmen Biz Neden Hep Aynı Yüzünü Görüyoruz?

Daha önce gezegenimizin uydusu Ay, bize çarpmak üzere üzerimize doğru gelseydi neler yaşanacağını sizlere açıklamıştık. Oldukça kaotik bir senaryoya yer verdiğimiz o içeriğimizde Ay’ın gezegenimiz üzerindeki kritik rollerine de değinmiştik. Bu içeriğimizde ise hâlihazırda çoğu kişinin fark ettiği fakat anlamlandırmakta zorlandığı bir duruma göz atacağız.

Sony, Giyilebilir Kliması Reon Pocket 2yi Satışa Sundu

Japon teknoloji devi Sony, sürekli olarak dışarıda bulunan ya da bulunduğu kapalı ortamda klima çalışmayan kişiler için geçtiğimiz yıl giyilebilir klima olarak tanımladığı Reon Pocket adında ilginç ancak ilgi uyandıran bir ürün piyasaya sürmüştü. Şirket, birinci nesil giyilebilir klimasına duyulan ilgiden memnun kalmış olacak ki şimdi de ikinci neslini duyurdu.

iPhone Kullanmayı Daha Keyifli Hale Getirecek En Kullanışlı iOS Özellikleri

iOS 13 ve önceki tüm iOS versiyonlarında Apple, yeterince özelleştirme sunmaması ile eleştiriliyordu. Bu haklı eleştirilerden ders almış olacaklar ki iOS 14 ile iPhone ve iPad’lere pek çok özelleştirilebilir düzenleme ve cihaz kullanımını daha verimli hale getirecek özellik eklendi. Ancak yine de pek çok kullanıcı iOS işletim sistemine sahip cihazında neler yapabileceğini tam olarak bilmiyor.

Ubisoft Sunucuları Çöktü: Rainbow Six Siege Dahil Birçok Oyunda Sorun Yaşanıyor

Her gün yüz binlerce oyuncuyu sunucularında ağırlayan Ubisoft, son dakikalarda oyuncuları etkileyen kritik bir hatayla mücadele ediyor. Ubisoft oyuncuları, birçok oyunda, Ubisoft’un internet sitesinde ve Ubisoft’un başlatıcısı Ubisoft Connect üzerinde sorunlar yaşıyor. Konu hakkında Ubisoft tarafından da bir açıklama paylaşıldı.

Bakan Varank, Türkiyenin Ulusal Yapay Zeka Stratejisinin Açıklanacağını Duyurdu

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakan Mustafa Varank, Türkiye'yi yakın gelecekte nelerin beklediğini açıkladı. Ulusal yapay zeka stratejisinin en kısa sürede açıklanacağını söyleyen Bakan Varank, yabancı yatırım stratejilerinin de tamamlanmak üzere olduğunu duyurdu. Bakan tarafından yapılan açıklamalarda, Türkiye'nin biyoteknoloji, nükleer reaktör, kuantum hesaplama ve hızlandırıcılar gibi alanlarda öncü olması için çalışılacağı ifade edildi.