Tüm Sosyal Medya Hesaplarınızı Tek Bir Bağlantı ile Paylaşabileceğiniz Linktree Nedir? Linktree Benzeri Siteler

Aktif olarak kullandığımız sosyal medya platformu sayısı her geçen gün artıyor. Bununla birlikte artık pek çok kişinin kendi internet sitesi, blogu ya da YouTube kanalı var. Tüm bu hesapları biriyle paylaşmak istediğiniz zaman bir dolu link göndermek epey can sıkıcı olacağı için devreye, tüm bu hesapları tek bir bağlantı üzerinden paylaşmanızı sağlayan Linktree ve benzeri hizmetler giriyor.

30.04.2022 00:30:23 tarihinde yayınlandı.

Aktif olarak kullandığımız sosyal medya platformu sayısı her geçen gün artıyor. Bununla birlikte artık pek çok kişinin kendi internet sitesi, blogu ya da YouTube kanalı var. Tüm bu hesapları biriyle paylaşmak istediğiniz zaman bir dolu link göndermek epey can sıkıcı olacağı için devreye, tüm bu hesapları tek bir bağlantı üzerinden paylaşmanızı sağlayan Linktree ve benzeri hizmetler giriyor.

Linktree ve benzeri uygulamalar, kullanıcılara herhangi bir yönetim ya da kontrol mekanizması sunmazlar. Yalnızca birden çok bağlantıya tek bir bağlantı üzerinden ulaşılmasını sağlayan bir arayüz sunarlar. Yani bir nevi, tüm hesap bağlantılarınızın olduğu bir internet sitesi sahibi olursunuz. Gelin Linktree nedir biraz daha yakından inceleyelim ve Linktree alternatifi olarak kullanabileceğiniz benzer uygulamaları ve internet sitelerini görelim.

Alex Zaccaria, Anthony Zaccaria, Nick Humphreys ve Bolster Yaratıcı PTY LTD tarafından geliştirilen Linktree için bir sosyal medya paylaşım hizmeti demek mümkün. İlk kez 2016 yılında yayınlanan Linktree, kullanıcılarına pek çok farklı bağlantıyı tek bir bağlantı üzerinden diğer kullanıcılara sunabilecekleri bir arayüz sunuyor. Linktree internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse; diyelim beş tane sosyal medya hesabınız, iki tane YouTube kanalınız ve bir tane de blogunuz var. Toplam sekiz tane olan bu bağlantıları tek tek diğer kullanıcılara ulaştırmak yerine bir Linktree sayfası açarak hepsinin bağlantısını bu sayfaya ekleyebilir ve yalnızca Linktree bağlantısını paylaşarak diğer kullanıcıların tüm hesaplarınıza ulaşmasını sağlayabilirsiniz. 

Komik bir ayrıntı; Linktree ilk açıldığı zaman zayıf bir altyapı kullanıyordu ve 3 bin kullanıcı sahibi olduğu zaman sistem çökmüştü. Bu tür olaylar nedeniyle Instagram, 2018 yılında Linktree bağlantılarını spam olarak kabul etmişti ancak daha sonra olayın anlaşılması üzerine özür dilemişti. Linktree temel kullanımı tamamen ücretsiz ancak dilerseniz Pro pakete ücretli abone olarak çok daha geniş hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Tüm sosyal medya hesaplarınızı ve diğer bağlantılarınızı tek bir bağlantı ile sunmanızı sağlayan ContactInBio üzerinden tüm bağlantılarınızın görüntüsünü ve sayfanın arka planını dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Ziyaretçilerinizi Instagram DM, Facebook Messenger ve WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamalarına yönlendirecek bağlantılar ekleyebilirsiniz. Tek hesapta yüzden fazla bağlantı paylaşmanız mümkün. ContactInBio internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz. 

Blok tasarım odaklı bir arayüz sunan bio.fm, piyasadaki en iyi çoklu bağlantı paylaşım yöntemlerinden biri olarak kabul ediliyor. Blok tasarım yapısı sayesinde eklediğiniz bağlantıları ve diğer içerikleri dilediğiniz gibi kolayca oynatarak özelleştirilmiş bir yerleşim stili oluşturabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınız için özel butonlar ekleyebileceğiniz gibi anlık iletişim için de özel kanallar ekleyebilirsiniz. bio.fm internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz. 

Size özel tek bir bağlantı ile pek çok farklı hesap ve hizmet paylaşmanızı sağlayan Lnk.Bio üzerinden dilediğiniz kadar bağlantı paylaşabilir, bunları düzenleyebilir ve dilediğiniz gibi kaldırabilirsiniz. Lnk.Bio bağlantılarınızı 90’dan fazla sosyal medya platformu, dijital müzik platformu ve iletişim kanalı için özel olarak oluşturulmuş butonlar ile ekleyerek kendinize benzersiz bir bağlantı paylaşma sayfası oluşturabilirsiniz. Lnk.Bio internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz. 


Kaynak webtekno.com

 

Google, Arama Sayfasına Bilgi Pencereleri Eklemeyi Planlıyor

Dünyanın şüphesiz en büyük arama motoru Google, yıllardır aynı arayüze sahip. Google.com’a girdiğinizde karşınıza boş, sadece arama motoru olan ve yukarıdan Görseller ve Gmail’e erişebilmenizi sağlayan butonlara sahip bir sayfa çıkıyor. Görünüşe göre Google, yeni ‘bilgi pencereleri’ ile sayfasını renklendirmek istiyor.

Kadın Yazılımcıya "Eşitlik Olsa İşsiz Kalırsınız" Diyen Erkek Yazılımcı Lince Uğradı: İşte Kimsenin Haklı Çıkamadığı Garip Tartışma

Günümüzde cinsiyet eşitliği konusundaki tartışmalar, istemsizce farklı noktalara varabiliyor ve büyük bir tartışmaya dönüşebiliyor. Geçtiğimiz gün Twitter’da yazılım sektörüne ilişkin başlayan bir tartışma, bu tartışmaların en güncel örneklerinden birisi oldu. Bir yazılım konferansında neden sadece erkek konuşmacıların olduğuna yönelik tartışma, yine bir linçle sonuçlandı.

Uygun Fiyatlı Telefonların Performansını Uçuracak Android 13 (Go Edition) Tanıtıldı: İşte Özellikleri

ABD merkezli teknoloji devi Google'ın mobil cihazlar için tasarladığı son işletim sistemi Android 13 ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Şirket, düşük özelliklere sahip telefonlar için geliştirdiği Android 13 (Go Edition)'ı resmen tanıttı. Bu işletim sistemi sayesinde Android 13'ün bazı özellikleri, giriş seviye telefonlara sunulmuş olacak. 

Excelde Karşımıza Çıkan XLS Dosyası Nedir, Nasıl Açılır? XLS Dosyası Açmak İçin Program Önerileri

Office programları pek çok çalışan için günlük hayatın vazgeçilmezleridir ama bu çalışanlardan biri olmasanız bile mutlaka hayatınızda en az birkaç defa Office programlarıyla çalışmışsınızdır. Microsoft Office programlarından biri olan Excel ile bir tablo hazırladığınız zaman bu dosyanın .xls uzantılı XLS dosyası formatında kaydedildiğini görmüşsünüzdür. İşte bu biçim, Excel’e özel bir dosya formatıdır.