Threadse, Xi Köşeye Sıkıştıracak Özellik: Ücretli Hâle Geldiği İçin Tepki Çeken TweetDecke Rakip API Sistemi Geliyor!

Instagram patronu Adam Mosseri, ekibinin Threads ile ilgili yeni planlarını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre X'e rakip olan mikroblog platformu için API geliştiriliyor. Böylece içerikler daha da zenginleşecek, uygulamanın bazı eksikleri de giderilebilecek. 

31.10.2023 03:15:07 tarihinde yayınlandı.

Instagram patronu Adam Mosseri, ekibinin Threads ile ilgili yeni planlarını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre X'e rakip olan mikroblog platformu için API geliştiriliyor. Böylece içerikler daha da zenginleşecek, uygulamanın bazı eksikleri de giderilebilecek. 

Gazeteci Casey Newton'ın bir başka kullanıcı ile Threads'te TweetDeck benzeri bir deneyimin olmaması üzerine gerçekleştirdiği sohbete dahil olan Mosseri, yaptığı paylaşımda "Üzerinde çalışıyoruz. Çekincem, daha fazla yayıncı içeriği ve o kadar da fazla olmayan üretici içeriği anlamına gelecek olması ama yine de yapmamız gereken bir şey gibi gözüküyor." ifadelerini kullandı. 

Daha önce yaptığı açıklamalarda Mosseri, Threads'in haberlere karşı olmadığını ancak aktif olarak haberleri öne çıkarmaya çalışmayacağını belirtmişti. Sosyal medya platformları ve haberlerin geçmişteki bağlarına baktığımızda, üçüncü parti uygulamaların haber üreticileri için kritik önem taşıdığını görüyoruz. Üçüncü parti araçları kullanan haber üreticileri, Twitter, LinkedIn, Facebook gibi platformlarda anında paylaşım yapmak için API bağlantılı uygulamalar kullanıyor. Threads gibi daha yeni platformlarda ise haberleri kendilerinin paylaşması gerekiyor. Bu da pek ideal bir durum değil. 

İLGİLİ HABER 100 Milyon Kullanıcıya Yaklaşan Threadse, GIF ve Anket Paylaşma Özelliği Geldi

Öte yandan içerik üreticileri de gönderileri için farklı araçlara ihtiyaç duyabiliyor. Üçüncü parti uygulamalar sayesinde onlar da platformlara özgü bazı düzenlemeler yapabiliyor ya da içeriklerini platformdan platforma farklı şekilde özelleştirebiliyor. Bunun için de API entegrasyonu gerekiyor. 

Threads geçtiğimiz günlerde aylık kullanıcı sayısının neredeyse 100 milyonu bulduğunu da açıklamıştı. Bir API geliştirilmesi durumunda ortaya çıkacak olan ekosistem sayesinde bu kullanıcı sayısı daha da artabilirken, platformu keşfetmek için yeni alternatifler de oluşacaktır. Threads'in açık medya protokolü olan ActivityPub ile entegrasyonu olması durumunda ise farklı platformlardan gönderileri de Threads'te paylaşılırken görmek mümkün olacak. 


Kaynak webtekno.com

 

Steam TLyi Bıraktıktan Sonra Oyun Fiyatları Nasıl Değişecek? (Yeni Sistem İşimize Gelebilir)

Bugün ülkemizdeki en önemli gündem maddelerinden biri, dünyanın en popüler çevrim içi oyun platformu Steam. Valve, sabaha karşı yaptığı bir açıklamada, Türkiye ile ilgili yeni bir karar aldığını açıkladı. Bu karar doğrultusunda Steam, artık Türk lirası ile işlem yapılmasına izin vermeyecek. 20 Kasım itibarıyla geçerli olacak düzenleme, Türk oyuncuların tüm düzenini alt üst edecek.

Ay, Nasıl Oluyor da Gündüz Vaktinde Bile Kendini Gösterebiliyor?

Uzayın derinliklerine yönelik bilgi birikimimiz her geçen gün daha da artıyor olmasına rağmen daha dibimizde bulunan gök cisimlerini bile tam olarak tanıyamadığımızı ve onlar hakkında sürekli yeni şeyler öğrendiğimizi zaman zaman fark ederiz. Özellikle de çevremizi turlayan uydumuz Ay, bu merak unsurları listesinde ilk sıralarda kendine yer bulur.

Dell’in Oyun Kalitesini Bir Üst Seviyeye Çıkaracak Alienware Ürünleri Türkiye’de: İşte Özellikleri ve Fiyatları

Dell Technologies, özellikle oyunseverlerin büyük merakla beklediği Alienware ürünlerini resmen Türkiye’ye getirdi. Şirket, Alienware Aurora R15, Alienware M16 R1 RTX4070, Alienware M16 R1 RTX4060, Alienware M18 R1 RTX4060, Alienware AW401K RGB Gaming Klavye, Alienware AW610M RGB Gaming Mouse ürünlerini 20 Haziran itibarıyla ülkemizde satışa sundu.

Porno Sitelerine Sadece Kimlik Bilgisi ile Giriş Yapılabilecek (Bir Gün Türkiyeye de Gelebilir)

ABD'nin Louisiana eyaletinde, tüm dünyadaki internet kullanım kurallarını baştan yazma potansiyeline ait bir düzenleme yürürlüğe girdi. Eyalet meclisinin aldığı karara göre Louisiana'da yaşayanlar, PornHub gibi 18+ içerikler barındıran sitelere girmek istediklerinde, resmi kimlikleriyle doğrulama işlemi yapacaklar. Peki bu süreç nasıl işleyecek?