Squid Game İzleyen 9 Yaşındaki Çocuğun Şiddet İçerikli Çizimleri Sosyal Medyada Olay Oldu: İşte Gelen Tepkiler

Malumunuz, Netflix’in Güney kore yapımı hit dizisi Squid Game’i artık sağır sultan bile duymuş halde. Dizi yayımlandığı günden bu yana öylesine popüler bir hale geldi ki dünyanın dört bir yanında 7’den 70’e diziyi izlemeyen kalmadı. 7’den 70’e derken öyle lafın gelişi de değil; gerçekten. 

23.02.2022 10:15:23 tarihinde yayınlandı.

Malumunuz, Netflix’in Güney kore yapımı hit dizisi Squid Game’i artık sağır sultan bile duymuş halde. Dizi yayımlandığı günden bu yana öylesine popüler bir hale geldi ki dünyanın dört bir yanında 7’den 70’e diziyi izlemeyen kalmadı. 7’den 70’e derken öyle lafın gelişi de değil; gerçekten. 

Konusu gereği son derece şiddet dolu sahneler içeren Squid Game’in belli bir yaşın altındaki çocuklar tarafından izlenmesi aslında yasak; ancak yetkililerin ebeveynlere yaptığı uyarılara ve Netflix’in sitesinde bulunan ‘+18’ uyarısına rağmen maalesef ki diziyi küçük çocukların izlemesinin önüne geçilemiyor. Daha önce İngiltere’de bulunan bazı öğretmenler, öğrencilerinin Squid Game’i taklit ederek oyunlar oynadığını belirterek bu durumdan rahatsız olduklarını belirtmişlerdi. Bugün bir kütüphane görevlisinin Twitter üzerinden yaptığı paylaşım da bu rahatsızlığın hiç de boş yere olmadığını kanıtlar nitelikte. 

Çalıştığı kütüphaneye 9 yaşında bir çocuk geldiğini kaydeden görevli, çocuğun çizim yaptığını fark etmesi üzerine meraklanıp neler çizdiğine bakmış ve gördükleri karşısında adeta ‘şok’ olmuş. Dizideki pembe kostümlü karakterleri silahla ateş ederken resmeden küçük çocuk, görevliye Squid Game’in bütün bölümlerini izlediğini söylemiş. 

Görevlinin yaşanan olayı, çocuğun yapmış olduğu çizimle birlikte sosyal medyada paylaşmasıyla birlikte tepkiler de gelmekte gecikmedi. Çoğu kullanıcı aynı fikirde olduğunu belirterek destek verdi: 

Paylaşıma destek verenlerin dışında asıl problemin çocukların diziyi izlemelerini engellememek değil de, Squid Game'de veya herhangi başka bir şeyde yer alan şiddet dolu sahnelerin yanlış olduğunu çocuklara öğretmemek olduğunu, bu tarz şeylerin her dönemde olduğunu ve bunun Squid Game'e özel bir durum olmadığını savunanlar da oldu:


Kaynak webtekno.com

 

Googleda Bitcoin Aramaları, Yılın En Düşük Seviyesinde: Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

Bitcoin, özellikle 2020’nin sonlarına doğru gösterdiği yükseliş ve bu yolda kırdığı rekorlarla kripto para piyasasını da beraberinde katlarca yükseltti. Kripto para yatırımcıları bu yükselişle birlikte para kazanırken, tüm dünyadan milyonlarca kişi de bu kazanç kapısını merak ederek kripto para piyasasını, özellikle de Bitcoin’i araştırmaya başladı.

Yüksek Çözünürlüklü Görsellerde Karşımıza Çıkan TİF Dosyası Nedir, Nasıl Açılır?

Eskiden yüksek ücretler ödeyerek satın aldığımız dijital fotoğraf makineleri ile elde ettiğimiz yüksek çözünürlüklü görüntüleri artık akıllı telefon kameralarımızla bile yakalar olduk. Hal böyle olunca fotoğraf makineleri işi bir adım daha ileri götürdü ve çözünürlükle beraber derinliği de arttırdılar. .tif ya da .tiff uzantılı TIFF ya da diğer adıyla TİF dosyası işte tam olarak bu tür görseller için kullanılıyor.

Intelin 12. Nesil Çipi, Apple M1 Pro ve M1 Max İşlemcilerine Fark Attı

Bundan iki hafta önce Apple ufak bir sürpriz yaparak iki adet yeni çip tanıtmış; M1 Pro ve M1 Max çipleri sergiledikleri performansla oldukça olumlu yorumlar almıştı. Şirket, yaptığı açıklamada yeni işlemcilerinin üst düzey performans ve grafik özellikleri sergilediğini iddia etmişti. Ayrıca M1 Max'in NVIDIA 3080 Mobil ile kafa kafaya sonuçlar sunduğu performans testinin sonuçları da oldukça dikkat çekmişti.

Rusyanın Başıboş Uydu Enkazı, Uluslararası Uzay İstasyonunda Zor Anlar Yaşattı: İstasyon Yönünü Değiştirmek Zorunda Kaldı

İnsanlığın uzay araştırmalarının hız kesmeden devam ettiğini; her gün bu konuda ciddi gelişmeler yaşandığını biliyoruz. Ancak bu konuda bazı talihsizlikler de yaşanmıyor değil. Geçtiğimiz günlerde Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) gönderilen ilk turistlerin istasyonda mahsur kaldığını, olumsuz hava koşulları nedeniyle Dünya’ya dönemediğini sizlerle paylaşmıştık.