Spotify, Çalışanlar İçin Ücretsiz Premium Abonelik Sunan Yeni Paketini Duyurdu (Patronların Hoşuna Gitmeyecek)

Dünyanın en popüler çevrimiçi müzik ve podcast platformu Spotify, yeni bir abonelik paketi duyurdu. "Spotify for Work" (İş için Spotify) olarak isimlendirilen bu abonelik paketi, şirkette çalışan herkese ücretsiz premium abonelik imkanı tanıyor. Yeni paket, çalışanlara ücretsiz olsa da bu paketlerin 'ücreti' patronların cebinden çıkıyor...

21.05.2022 11:30:24 tarihinde yayınlandı.

Dünyanın en popüler çevrimiçi müzik ve podcast platformu Spotify, yeni bir abonelik paketi duyurdu. "Spotify for Work" (İş için Spotify) olarak isimlendirilen bu abonelik paketi, şirkette çalışan herkese ücretsiz premium abonelik imkanı tanıyor. Yeni paket, çalışanlara ücretsiz olsa da bu paketlerin 'ücreti' patronların cebinden çıkıyor...

Spotify for Work'ün ilk müşterisi, Accenture isimli bir şirket oldu. Dünyanın pek çok yerinde şubesi bulunan Accenture, şimdilik İsveç, Letonya ve Litvanya'daki çalışanlarına Spotify for Work aboneliği sunacak. Yapılan iş birliği kapsamında şirket çalışanları, cebinden beş kuruş çıkmadan Spotify Premium abonesi olacaklar.

Spotify for Work, yalnızca mesai saatleri ya da şirket içerisinde VPN ağlarıyla bağlanılan bir sistem değil. Yapılan açıklamalara göre kullanıcılar, Spotify for Work ile tıpkı Spotify Premium abonesiymiş gibi bir deneyim yaşayacaklar. Normal paket ile iş paketi arasındaki tek fark, ödemeyi yapan kişi olacak. Spotify, bu abonelik paketi sayesinde çok popüler olmadığı ülkelerde yeni kullanıcılar kazanabilir.

İlk açıklamalardan yola çıkarak Spotify for Work'ün, Spotify Aile paketinin 'iş' versiyonu olduğunu söylemek mümkün. Spotify Aile paketinde ailenin bir üyesi, tüm aile üyeleri için ödeme yapıyorken Spotify for Work'te patron, çalışanları için ödeme yapmış olacak. Ancak bu ödemenin ne kadar olduğunun açıklanmadığını tekrar hatırlatalım.

İLGİLİ HABER Spotifya NFT Geliyor: İşte İlk Ekran Görüntüleri

Spotify tarafından yapılan açıklamalarda, “İşverenlerin her zaman en iyi yetenekleri çekmek ve elde tutmak ve çalışanlarını ödüllendirmek için ek değer ve deneyimler sağlamak için rekabetçi avantajlar sunmaya çalıştıklarını biliyoruz. İşte burada 'Spotify for Work' devreye giriyor." ifadeleri kullanıldı. Accenture Genel Müdürü Jan Jendeby tarafından yapılan açıklamalarda ise her zaman ilgi çekici bir işveren olmaya çalıştıkları ve Spotify for Work ile bugüne kadar attıkları adımlara bir yenisini daha ekledikleri ifade edildi. Spotify for Work, Accenture iş birliğinden sonra küresel çapta tüketicilerle buluşacak...


Kaynak webtekno.com

 

Şaka Gibi Ama Gerçek: Eski NASA Astronotu, Uzay Yürüyüşü Esnasında Neredeyse Suyla Boğulduğunu Açıkladı

NASA belgelerine göre, uzay giysilerinde astronotların bir tüpü ısırarak erişebilecekleri bir içme torbası bulunuyor. Eski bir NASA astronotu olan Garrett Reisman ise, bir uzay yürüyüşü esnasına bu kısımda yaşanan bir arıza sonucunda uzay kıyafeti kaskının içinin suyla dolmaya başlamasıyla boğulacağını sanarak ufak bir panik atak geçirmiş. 

Ayın Yüzeyinde Keşfedilen Küp Şeklindeki Gizemli Nesnenin Ne Olduğu Ortaya Çıktı

Hepimizin bildiği gibi ülkeler arasındaki uzay yarışı hız kesmeden devam ediyor. Çin ve ABD’nin başını çektiği bu görevler kapsamında Ay ve Mars’tan birçok yeni gelişme uzmanlar tarafından bizlere aktarılıyor. Bundan birkaç gün önce de Çin Uzay Ajansı’nın Mars’ın yüzeyinden ve yörüngesinden çektiği fotoğrafları sizlerle paylaşmıştık.

Sizi Bir Profesyonel Yapacak En İyi 8 TFT Taktiği

Valorant, TFT, Runeterra, League of Legends derken kafamızı çevirdiğimiz her yöne Riot Games’in adı duyulur hale geldi. Team Fight Tactics’de kendi popülerliği ile öne çıkan oyunlardan bir tanesi. Auto Chess türü altında ve tabii ki Riot Games’in kendi yorumlamasıyla ortaya çıkan TFT oldukça popüler durumda.

Çinden Kripto Para Piyasalarını Tepe Taklak Edebilecek Karar

Geçtiğimiz eylül ayında kripto para piyasası, daha önce karşımıza çıkan bir haberle karşılaşmıştı. Kripto para madenciliğinin en büyük kaynağı olan Çin, kripto paralarla ilgili tüm işlemleri yasakladığını ve yasağı delenlere ceza uygulanacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından kripto para piyasasında sert bir düşüş yaşanmıştı.

Ekran Kaliteli Olacak Diyenlere, En Az 2K Ekranı Bulunan 6 Dizüstü Bilgisayar Önerisi

Yüksek kaliteli ekran özellikleriyle ön plana çıkan pek çok dizüstü bilgisayar modeli bulunuyor. Günümüzde oyun oynarken ya da film izlerken en iyi multimedya deneyimini sunan yüksek kaliteli ekranlar oldukça çok tercih ediliyor. Dizüstü bilgisayar tasarımlarının gelişen kasa yapısı ve güçlü donanım özellikleri, multimedya keyfini daha da artıran 2K ya da 4K ekran seçenekleriyle büyüleyici bir hale geliyor.