Sözleşmesi Yüzünden Twitch’ten Ayrılamayan Jahrein’den Yeni Açıklama: Yolları Ayırmak İçin Son Adımlar

Duymuş olabileceğiniz üzere yayın platformu Twitch, geçtiğimiz haftalarda kara para aklama ve dolandırıcılık gibi olayların ortaya çıkmasıyla çalkalanmıştı. Birçok Türk yayıncının bulaştığı bu olaylar, köklü ve tanınan Twitch yayıncılarının tepkisini de hızla çekmişti.

22.02.2022 16:15:17 tarihinde yayınlandı.

Duymuş olabileceğiniz üzere yayın platformu Twitch, geçtiğimiz haftalarda kara para aklama ve dolandırıcılık gibi olayların ortaya çıkmasıyla çalkalanmıştı. Birçok Türk yayıncının bulaştığı bu olaylar, köklü ve tanınan Twitch yayıncılarının tepkisini de hızla çekmişti.

Daha sonra birçok yayıncı Twitch’le olan bağlarını koparacağına dair açıklamalar yapmıştı. Bunlardan biri Jahrein olsa da kendisinin devam etmekte olan sözleşmesi buna en azından bir süre için engeldi. Ancak Jahrein, bugün attığı tweet’le bu sürecin sonuna yakın olduğunu takipçilerine duyurdu.

Dolandırıcıların kara para aklamak için yayıncılara bağış attığı ve yayıncıların da bundan pay aldığı bir furya, sonradan öğrendiğimize göre uzun zamandır devam etmekteydi. Bu durum geçtiğimiz haftalarda Twitch’in hacklenmesinden sonra ortaya döküldü ve bu işlere bulaşmayan Twitch camiası, #TemizTwitch etiketiyle birlikte yönetime adeta isyan etti.

Easter GamersTv ve daha birçok yayıncı, adı bu olaylara karıştıktan sonra açıklama yapmak için videolar yayınladı. Ardından BiggBossLayf,para aklama ve dolandırıcılık işlerine bulaştığı gelirlerde kolayca görülebilen ve aksini kanıtlayamayan yayıncıları bünyesinden çıkardı. Yani anlayacağınız, son 2 ayda Twitch’te yer yerinden oynadı ve birkaç hafta önce de Jahrein lakaplı Ahmet Sonuç ve ekibi Rekkitz, Twitch’ten ayrılacaklarını açıkladı. 

Jahrein’in Twitch’ten tam olarak ne zaman ayrılıp ne zaman yeni bir platforma geçiş yapacağı belli değildi, zira Twitch’le halihazırda yürüyen bir sözleşmesi vardı. Ancak Jahrein, bu akşam attığı tweet’le Twitch’le olan ilişkisinin neredeyse sona erdiğini duyurdu. Ünlü yayıncının kısa gönderisi şu şekilde oldu: “Twitch’le yolları ayırmak için son adımlar”


Kaynak webtekno.com

 

Fitbitin Yeni Horlama Takibi Özelliğinin Detayları Ortaya Çıktı

Fitbit, özellikle aktivite takibi konusunda oldukça başarılı giyilebilir cihazlar üreten bir firma olarak tanınıyor. Ülkemizde pek popüler olmasa da dünya çapında oldukça sevilen bir marka. Ürettiği giyilebilir cihazlarının temel amaçları ise sağlık ve egzersiz takibi yapılması olduğu için belirli bir kullanıcı kitlesine hitap etmekte.

iPhonecular, WhatsApp Sohbetlerini Androide Kolaylıkla Taşıyabilecek

Dün sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, Google'ın iPhone'daki verileri Android telefonlara kolayca taşıyacak yeni bir uygulama üzerinden çalıştığından bahsetmiştik. Bugün buna benzer bir hamle, dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'tan geldi. WABetaInfo, WhatsApp'ın üzerinde çalıştığı bir özelliği keşfetti.

Türkiyenin Kasım 2020ye Ait Yapay Zeka Ekosistem Haritası Yayımlandı

Artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen yapay zeka, Türkiye'de de fazlasıyla önemseniyor. Hatta bu sektör üzerine kurulmuş olan "Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi" (TRAI) grubu, ülkemizde yapay zeka üzerine çalışan kişi ve kurumların bir araya gelebilmelerini, tüm paydaşların eş zamanlı gelişebilmesini ve sürdürülebilirliği sağlamaya çalışıyor. Grup şimdi, Kasım 2020 için yapay zeka ekosistem haritasını yayımladı.